Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Vstup do Bezručových sadů čeká oprava. Podívejte se na vizualizaci

 
středa, 5. června 2019, 15:00

Studii firmy Zahrada Olomouc od Radka Pavlačky pro zakončení Kosinovy ulice před vstupem do Bezručových sadů schválila Rada města Olomouce. Podle primátora Miroslava Žbánka je však realizace ještě daleko.

„Vzhledem k celkovému neuspokojivému stavu náměstí, potřebě vytvořit lepší podmínky pro umístění nové výsadby stromů a vytvořit kultivovaný nástupní prostor do parku Bezručovy sady bylo zadání rozšířeno a zadána studie řešící revitalizaci celého veřejného prostoru,“ uvedl primátor Mirek Žbánek. Studie Kosinovy ulice řeší obnovu dožívajícího jírovcového stromořadí v ochranném pásmu inženýrských sítí.

Studie navrhuje nejen novou dlažbu nebo výsadbu, ale i přemístění kontejnerů pro separovaný odpad na jiné místo včetně jejich zapuštění do terénu. „Řeší také rozmístění městského mobiliáře, úpravu parkovacích stání a navrhuje další úpravy zeleně včetně výtvarného prvku,“ popsal zahradní architekt Pavlačka, který investiční náklady odhadl na 17,5 milionu korun.

Primátor zdůraznil, že se jedná o studii. „K její realizaci je daleko, možná až v příštím volebním období. Teprve bude následovat územní řízení a vznik projektové dokumentace,“ připomněl primátor. Podle jeho náměstka Matouše Pelikána je možné, že město bude moci úpravy prostranství financovat po roce 2021 prostřednictvím dotací. „To již budou vypsány nové evropské programy,“ podotkl Pelikán.

Vizitka autora

 

Ivo Spisar

Redaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: redakce@olomouckadrbna.cz

 
Foto Zahrada Olomouc

Kam dál?

Vídeňské zastávky i přestěhovaný Masaryk. Podívejte se na možné...

středa, 5. června 2019, 11:44

Dvě rozdílné studie pro podobu Žižkova náměstí představilo na dnešní tiskové konferenci vedení města Olomouce. Studie pocházejí...

Výstaviště Flora bude hostit Moravia Sport Expo. Olomoucké sportovní...

středa, 5. června 2019, 11:00

Výstaviště Flora Olomouc zve na sedmý ročník veletrhu sportovních potřeb a vybavení Moravia Sport Expo 2019. Ve dnech 14. a 15....

V pondělí a úterý proběhla v Olomouci akce zaměřená na technický stav...

středa, 5. června 2019, 10:30

V pondělí 3. června a v úterý 4. června proběhla v Olomouci velká policejní akce s názvem "X-Technický stav", která byla zaměřena...

Soutěž Moravského divadla vyhrála hra Samet. Diváci ji uvidí na podzim

středa, 5. června 2019, 07:30

Moravské divadlo v Olomouci uvede v listopadu v souvislosti s letošním 30. výročím sametové revoluce hru Samet od Michaely...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.

Koupí bílé pastelky dnes mohou lidé přispět na pomoc nevidomým

Koupí bílé pastelky dnes mohou lidé v Česku přispět na pomoc nevidomým a slabozrakým. Celonárodní veřejná sbírka se koná po dvacáté a dobrovolníci v bílých tričkách při ní budou v ulicích měst nabízet za 30 korun bílou pastelku, která symbolizuje bílou hůl a život zrakově postižených. V 15:00 akce vyvrcholí koncertem na Václavském náměstí v Praze.

STATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročně

Přes tisíc dopravních nehod ročně je zapříčiněno špatným zdravotním stavem řidičů. Motoristé podle zdravotníků často svůj fyzický i psychický stav podceňují, pětina z nich například řídí i přes únavu. Na dnešní tiskové konferenci na to upozornila Asociace Záchranný kruh. Ta ve spolupráci s bezpečnostními složkami a Besipem spustí osvětovou kampaň.