Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Vstup do Bezručových sadů čeká oprava. Podívejte se na vizualizaci

 
středa, 5. června 2019, 15:00

Studii firmy Zahrada Olomouc od Radka Pavlačky pro zakončení Kosinovy ulice před vstupem do Bezručových sadů schválila Rada města Olomouce. Podle primátora Miroslava Žbánka je však realizace ještě daleko.

„Vzhledem k celkovému neuspokojivému stavu náměstí, potřebě vytvořit lepší podmínky pro umístění nové výsadby stromů a vytvořit kultivovaný nástupní prostor do parku Bezručovy sady bylo zadání rozšířeno a zadána studie řešící revitalizaci celého veřejného prostoru,“ uvedl primátor Mirek Žbánek. Studie Kosinovy ulice řeší obnovu dožívajícího jírovcového stromořadí v ochranném pásmu inženýrských sítí.

Studie navrhuje nejen novou dlažbu nebo výsadbu, ale i přemístění kontejnerů pro separovaný odpad na jiné místo včetně jejich zapuštění do terénu. „Řeší také rozmístění městského mobiliáře, úpravu parkovacích stání a navrhuje další úpravy zeleně včetně výtvarného prvku,“ popsal zahradní architekt Pavlačka, který investiční náklady odhadl na 17,5 milionu korun.

Primátor zdůraznil, že se jedná o studii. „K její realizaci je daleko, možná až v příštím volebním období. Teprve bude následovat územní řízení a vznik projektové dokumentace,“ připomněl primátor. Podle jeho náměstka Matouše Pelikána je možné, že město bude moci úpravy prostranství financovat po roce 2021 prostřednictvím dotací. „To již budou vypsány nové evropské programy,“ podotkl Pelikán.

Vizitka autora

 

Ivo Spisar

Redaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: redakce@olomouckadrbna.cz

 
Foto Zahrada Olomouc

Kam dál?

Vídeňské zastávky i přestěhovaný Masaryk. Podívejte se na možné...

středa, 5. června 2019, 11:44

Dvě rozdílné studie pro podobu Žižkova náměstí představilo na dnešní tiskové konferenci vedení města Olomouce. Studie pocházejí...

Výstaviště Flora bude hostit Moravia Sport Expo. Olomoucké sportovní...

středa, 5. června 2019, 11:00

Výstaviště Flora Olomouc zve na sedmý ročník veletrhu sportovních potřeb a vybavení Moravia Sport Expo 2019. Ve dnech 14. a 15....

V pondělí a úterý proběhla v Olomouci akce zaměřená na technický stav...

středa, 5. června 2019, 10:30

V pondělí 3. června a v úterý 4. června proběhla v Olomouci velká policejní akce s názvem "X-Technický stav", která byla zaměřena...

Soutěž Moravského divadla vyhrála hra Samet. Diváci ji uvidí na podzim

středa, 5. června 2019, 07:30

Moravské divadlo v Olomouci uvede v listopadu v souvislosti s letošním 30. výročím sametové revoluce hru Samet od Michaely...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Ochota Česka podílet se na řešení migrace se blíží nule, komentuje německý ministr vnitra

Připravenost Česka podílet se na společném evropském řešení migrace se podle německého ministra vnitra Horsta Seehofera blíží nule. Tento dojem si odvezl ze své nedávné návštěvy Prahy. Řekl to na tiskové konferenci v Berlíně, kde se také jasně přihlásil k povinnosti zachraňovat migranty ze Středozemního moře.

Okamurovi bych pomočil hrob, Soukup je narcista v nejextrémnější podobě, říká řeporyjský starosta Pavel Novotný

Pavla Novotného netřeba představovat. „Dělník bulváru na odpočinku“, jak se na Facebooku nazývá, už nepůsobí vrásky na čele celebrit. Od loňského roku vede pražskou městskou část Řeporyje jako starosta. Sám přiznává, že nyní zažívá jedno z nejšťastnějších životních období. Ruce pryč od bulváru ale nedává. Nutkání věnovat se žurnalistice stále přetrvává.

Fond životního prostředí pozastavil Agrofertu národní dotaci

Kvůli možnému střetu zájmů bývalého vlastníka Agrofertu premiéra Andreje Babiše (ANO) pozastavil náměstek Státního fondu životního prostředí Leo Steiner národní dotace pro podnik holdingu Agrofert - lihovar v Kutné Hoře. Píšou o tom dnešní Hospodářské noviny. Rozhodnutí se netýká evropských dotací, ale těch českých. Mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka sdělil, že o pozastavení proplacení společnost nemá informace.