Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Lávka od tržnice k Sokolovně je průchozí. Oprava stála necelé čtyři miliony korun

 
úterý, 18. června 2019, 18:00

Lávka přes Mlýnský potok od tržnice k Sokolovně je po celkové rekonstrukci a od včerejška opět průchozí. Lávka byla ve velmi špatném technickém stavu, a tak byla součástí opravy betonáž nové mostovky včetně sanace ložisek a mostních závěrů.

„Lávka má po opravě novou izolaci a zábradlí. Sanací prošly i opěry a nové navazující opěrné zídky. Nové je také opevnění koryta toku pod mostem," uvedla mluvčí města Olomouce Radka Štědrá, která dodala, že celkové náklady na opravu byly 3,7 milionu korun.

Další opravované lávky a mosty:

Lávka pro pěší přes Mlýnský potok z Bezručových sadů k tenisovým kurtům se bude opravovat během července a srpna. Předpokládaná cena oprav je 1,59 milionu korun. Předmětem opravy lávky je sanace nosné konstrukce, spodní stavby, nové závěrné zídky a přechodové klíny, nové zábradlí, pochůzí izolace mostovky a opevnění koryta toku.

Most přes Trusovický potok v Černovíře je v těchto dnech v rekonstrukci. Předpokládaná cena této opravy je 1,15 milionu korun. Probíhá zde sanace spodní stavby, říms včetně doplnění říms, zatěsnění trhlin u obrub a jejich doplnění na křídlech, zprovoznění odvodňovačů, doplnění zábradlí a opevnění koryta toku pod mostem.

Most přes Moravu na třídu Kosmonautů bude opravován v srpnu a září. Náklady na rekonstrukci jsou ve výši 4,12 milionu korun a bude se jednat o údržbové práce na mostní konstrukci, zejména o omezení průsaků vody do konstrukce mostu, sanaci povrchu betonu říms, pročištění odvodňovacího systému a údržbu a provedení záchytného systému, které zpomalí degradaci jednotlivých částí mostní konstrukce a prodlouží životnost konstrukce a zajistí bezpečnější provoz na mostě.

Vizitka autora

 

Ivo Spisar

Redaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: redakce@olomouckadrbna.cz

 
Foto čtenář David

Kam dál?

FOTO/VIDEO: V olomoucké zoo se narodili malí sobi. Podívejte se

úterý, 18. června 2019, 17:00

V olomoucké zoo se narodila čtyři mláďata soba polárního. Jejich otcem je samec z Brna. Jeden sameček a tři samičky se v Olomouci...

Vandal nasprejoval nápisy na autobusové zastávky u Nákla. Fialovým...

úterý, 18. června 2019, 16:30

V době z 15. na 16. června poškodil neznámý vandal dvě protilehlé autobusové zastávky u obce Náklo.

FOTO/VIDEO: V olomoucké zoo mají nového zebřího samce. Kayes přijel z...

úterý, 18. června 2019, 11:27

Do olomoucké zoo koncem května přicestoval nový chovný šestnáctiletý samec Kayes ze Zoo Plzeň. Podle zooložky olomoucké zoo...

Olomoučtí zastupitelé výškovou regulaci staveb opět neprojednali,...

úterý, 18. června 2019, 09:00

Zastupitelstvo Olomouce dnes po dlouhé diskusi opět neprojednalo dlouho připravovanou změnu územního plánu, která měla stanovit...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Odbory a nemocnice: Stát dluží nemocnicím stovky milionů

Stát prostřednictvím zdravotních pojišťoven dluží podle zdravotnických odborů, asociace nemocnic a dalších organizací nemocnicím za poskytnutou péči stovky milionů korun. Zástupci devíti organizací vyzvali premiéra Andreje Babiše (ANO), aby problém s nedostatečným financováním nemocnic řešil. Už na konci června žádali, aby byly k narovnání situace využity rezervy z účtů zdravotních pojišťoven. O výzvě dnes informovali v tiskové zprávě. Premiér i ministerstvo zdravotnictví označili jejich vyjádření za poplašnou zprávu, do zdravotnictví jdou podle ministra Adama Vojtěcha (za ANO) v posledních letech rekordně vysoké částky.

Ústavní žalobu na Zemana projedná Senát ve středu odpoledne

Návrh ústavní žaloby na prezidenta Miloše Zemana projedná Senát zřejmě ve středu v podvečer. Rozhodl o tom dnes organizační výbor horní komory, která to oznámila na svém twitterovém účtu. Potvrdil to také senátor Václav Láska (Senátor 21), který žalobu připravil.

Česko čekají velká vedra, ve středu bude až 35 stupňů

Většinu území ČR čekají v následujících dnech tropické teploty, které postupně porostou. Dnes odpoledne místy překročí 31 stupňů Celsia, od středy může být až 35 stupňů. Výstraha meteorologů platí od dnešních 13:00.