Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Divadlo na cucky na Dolním náměstí v Olomouci otevřelo knihovnu a rozhlasový koutek

 
úterý, 18. června 2019, 21:00

Divadlo na cucky, které má za sebou třetí sezonu na nové scéně na Dolním náměstí v Olomouci, otevřelo ve svých prostorách novou knihovnu i rozhlasový koutek. Nová relaxační zóna rozšířila nabídku divadla, které sídlí v bývalé prodejně elektra. Úpravy prostor, na které se skládali lidé ve veřejné sbírce, stále pokračují, informoval mluvčí divadla Zdeněk Vévoda.

„Návštěvníci Divadla na cucky mohou kdykoliv přes den usednout do nového meziprostoru za pokladnou, který jsme vybavili knihovnou a poslechovým zařízením. Najdou zde vybrané čtivo o současném umění, veřejném prostoru i kreativních průmyslech, tedy o tématech, která hýbou společností nebo kterým se dlouhodobě věnujeme," uvedl ředitel divadla Jan Žůrek.

Divadlo knihovnu vybudovalo mimo jiné ve spolupráci s platformou Kreativní Olomouc, která se snaží zvyšovat povědomí a zájem veřejnosti o kulturně-politické otázky. K tomu má sloužit také nová veřejná tematická čítárna s publikacemi a periodiky z oblasti umění a kultury. Čítárna bude nabízet volně ke čtení jak odborné publikace, tak časopisy nebo praktické příručky. „Do budoucna bychom rádi skrze čítárnu také zviditelnili činnost olomouckých nakladatelství a autorů," popsala koordinátorka projektu Kreativní Olomouc Magdalena Petráková.

V rozhlasovém koutku návštěvníkům divadlo nabídne nahrávky z produkce Českého rozhlasu Olomouc. Na jeho zařízení se podílela i samotná stanice. „Ze spousty našich aktivit prezentujeme v rozhlasovém koutku Divadla na cucky takzvané minutové hry a hanáckou rubriku Plk na nedělo. V obou případech mají nejen všichni autoři a herci, ale i vlastní příběhy a témata silnou vazbu na olomoucký region," uvedl ředitel Českého rozhlasu Olomouc Josef Podstata.

Divadlo na cucky existuje 16 let a začínalo v Domě armády, v roce 2013 našlo stálé sídlo ve Wurmově ulici. Nevyhovující prostory byly důvodem pro hledání nové scény. Vznikla na místě bývalé prodejny elektra, v domě soukromého majitele na Dolním náměstí. Na přestavbu prostor pro účely kulturního centra přispěli i dárci, ve veřejné sbírce se sešlo přes půl milionu korun. Své stálé místo zde má nejen divadlo, ale i galerie a kavárna.

Předchozí sezonu divadlo navštívilo zhruba 4000 diváků, dalších přibližně 3500 prošlo jeho galerií. Nová scéna tak vykázala až stoprocentní nárůst návštěvnosti.

Napsal(a) ČTK | Foto Facebook Divadlo na cucky

Štítky ČR, divadlo, Olomouc

Kam dál?

Lávka od tržnice k Sokolovně je průchozí. Oprava stála necelé čtyři...

úterý, 18. června 2019, 18:00

Lávka přes Mlýnský potok od tržnice k Sokolovně je po celkové rekonstrukci a od včerejška opět průchozí. Lávka byla ve velmi...

FOTO/VIDEO: V olomoucké zoo se narodili malí sobi. Podívejte se

úterý, 18. června 2019, 17:00

V olomoucké zoo se narodila čtyři mláďata soba polárního. Jejich otcem je samec z Brna. Jeden sameček a tři samičky se v Olomouci...

Vandal nasprejoval nápisy na autobusové zastávky u Nákla. Fialovým...

úterý, 18. června 2019, 16:30

V době z 15. na 16. června poškodil neznámý vandal dvě protilehlé autobusové zastávky u obce Náklo.

FOTO/VIDEO: V olomoucké zoo mají nového zebřího samce. Kayes přijel z...

úterý, 18. června 2019, 11:27

Do olomoucké zoo koncem května přicestoval nový chovný šestnáctiletý samec Kayes ze Zoo Plzeň. Podle zooložky olomoucké zoo...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Ochota Česka podílet se na řešení migrace se blíží nule, komentuje německý ministr vnitra

Připravenost Česka podílet se na společném evropském řešení migrace se podle německého ministra vnitra Horsta Seehofera blíží nule. Tento dojem si odvezl ze své nedávné návštěvy Prahy. Řekl to na tiskové konferenci v Berlíně, kde se také jasně přihlásil k povinnosti zachraňovat migranty ze Středozemního moře.

Okamurovi bych pomočil hrob, Soukup je narcista v nejextrémnější podobě, říká řeporyjský starosta Pavel Novotný

Pavla Novotného netřeba představovat. „Dělník bulváru na odpočinku“, jak se na Facebooku nazývá, už nepůsobí vrásky na čele celebrit. Od loňského roku vede pražskou městskou část Řeporyje jako starosta. Sám přiznává, že nyní zažívá jedno z nejšťastnějších životních období. Ruce pryč od bulváru ale nedává. Nutkání věnovat se žurnalistice stále přetrvává.

Fond životního prostředí pozastavil Agrofertu národní dotaci

Kvůli možnému střetu zájmů bývalého vlastníka Agrofertu premiéra Andreje Babiše (ANO) pozastavil náměstek Státního fondu životního prostředí Leo Steiner národní dotace pro podnik holdingu Agrofert - lihovar v Kutné Hoře. Píšou o tom dnešní Hospodářské noviny. Rozhodnutí se netýká evropských dotací, ale těch českých. Mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka sdělil, že o pozastavení proplacení společnost nemá informace.