Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Divadlo na cucky na Dolním náměstí v Olomouci otevřelo knihovnu a rozhlasový koutek

 
úterý, 18. června 2019, 21:00

Divadlo na cucky, které má za sebou třetí sezonu na nové scéně na Dolním náměstí v Olomouci, otevřelo ve svých prostorách novou knihovnu i rozhlasový koutek. Nová relaxační zóna rozšířila nabídku divadla, které sídlí v bývalé prodejně elektra. Úpravy prostor, na které se skládali lidé ve veřejné sbírce, stále pokračují, informoval mluvčí divadla Zdeněk Vévoda.

„Návštěvníci Divadla na cucky mohou kdykoliv přes den usednout do nového meziprostoru za pokladnou, který jsme vybavili knihovnou a poslechovým zařízením. Najdou zde vybrané čtivo o současném umění, veřejném prostoru i kreativních průmyslech, tedy o tématech, která hýbou společností nebo kterým se dlouhodobě věnujeme," uvedl ředitel divadla Jan Žůrek.

Divadlo knihovnu vybudovalo mimo jiné ve spolupráci s platformou Kreativní Olomouc, která se snaží zvyšovat povědomí a zájem veřejnosti o kulturně-politické otázky. K tomu má sloužit také nová veřejná tematická čítárna s publikacemi a periodiky z oblasti umění a kultury. Čítárna bude nabízet volně ke čtení jak odborné publikace, tak časopisy nebo praktické příručky. „Do budoucna bychom rádi skrze čítárnu také zviditelnili činnost olomouckých nakladatelství a autorů," popsala koordinátorka projektu Kreativní Olomouc Magdalena Petráková.

V rozhlasovém koutku návštěvníkům divadlo nabídne nahrávky z produkce Českého rozhlasu Olomouc. Na jeho zařízení se podílela i samotná stanice. „Ze spousty našich aktivit prezentujeme v rozhlasovém koutku Divadla na cucky takzvané minutové hry a hanáckou rubriku Plk na nedělo. V obou případech mají nejen všichni autoři a herci, ale i vlastní příběhy a témata silnou vazbu na olomoucký region," uvedl ředitel Českého rozhlasu Olomouc Josef Podstata.

Divadlo na cucky existuje 16 let a začínalo v Domě armády, v roce 2013 našlo stálé sídlo ve Wurmově ulici. Nevyhovující prostory byly důvodem pro hledání nové scény. Vznikla na místě bývalé prodejny elektra, v domě soukromého majitele na Dolním náměstí. Na přestavbu prostor pro účely kulturního centra přispěli i dárci, ve veřejné sbírce se sešlo přes půl milionu korun. Své stálé místo zde má nejen divadlo, ale i galerie a kavárna.

Předchozí sezonu divadlo navštívilo zhruba 4000 diváků, dalších přibližně 3500 prošlo jeho galerií. Nová scéna tak vykázala až stoprocentní nárůst návštěvnosti.

Napsal(a) ČTK | Foto Facebook Divadlo na cucky

Štítky ČR, divadlo, Olomouc

Kam dál?

Lávka od tržnice k Sokolovně je průchozí. Oprava stála necelé čtyři...

úterý, 18. června 2019, 18:00

Lávka přes Mlýnský potok od tržnice k Sokolovně je po celkové rekonstrukci a od včerejška opět průchozí. Lávka byla ve velmi...

FOTO/VIDEO: V olomoucké zoo se narodili malí sobi. Podívejte se

úterý, 18. června 2019, 17:00

V olomoucké zoo se narodila čtyři mláďata soba polárního. Jejich otcem je samec z Brna. Jeden sameček a tři samičky se v Olomouci...

Vandal nasprejoval nápisy na autobusové zastávky u Nákla. Fialovým...

úterý, 18. června 2019, 16:30

V době z 15. na 16. června poškodil neznámý vandal dvě protilehlé autobusové zastávky u obce Náklo.

FOTO/VIDEO: V olomoucké zoo mají nového zebřího samce. Kayes přijel z...

úterý, 18. června 2019, 11:27

Do olomoucké zoo koncem května přicestoval nový chovný šestnáctiletý samec Kayes ze Zoo Plzeň. Podle zooložky olomoucké zoo...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.

Koupí bílé pastelky dnes mohou lidé přispět na pomoc nevidomým

Koupí bílé pastelky dnes mohou lidé v Česku přispět na pomoc nevidomým a slabozrakým. Celonárodní veřejná sbírka se koná po dvacáté a dobrovolníci v bílých tričkách při ní budou v ulicích měst nabízet za 30 korun bílou pastelku, která symbolizuje bílou hůl a život zrakově postižených. V 15:00 akce vyvrcholí koncertem na Václavském náměstí v Praze.

STATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročně

Přes tisíc dopravních nehod ročně je zapříčiněno špatným zdravotním stavem řidičů. Motoristé podle zdravotníků často svůj fyzický i psychický stav podceňují, pětina z nich například řídí i přes únavu. Na dnešní tiskové konferenci na to upozornila Asociace Záchranný kruh. Ta ve spolupráci s bezpečnostními složkami a Besipem spustí osvětovou kampaň.