Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Univerzita Palackého stále může přijmout studenty na přírodovědu i teologii

 
úterý, 18. června 2019, 22:00

Zájemci o studium na Univerzitě Palackého v Olomouci mají stále ještě šanci podat přihlášku pro nadcházející akademický rok. Univerzita přijme studenty pro bakalářské či navazující magisterské studijní programy přírodovědecké a cyrilometodějské teologické fakulty. Přihlásit se lze také ještě na některé cizojazyčné programy, informovala mluvčí univerzity Gabriela Sýkorová Dvorníková. Letos univerzita v řádném termínu zaznamenala vyšší zájem studentů než loni.

Na přírodovědeckou fakultu mohou zájemci posílat přihlášky do 12. července. „Vybrat si mohou bakalářské či navazující magisterské programy zaměřené na matematiku, geologii, geografii, chemii, biologii, fyziku, informatiku či na jejich učitelství. Podrobný přehled programů a jejich kombinací je k dispozici na stránkách fakulty," uvedla mluvčí univerzity.

Druhou nejstarší tuzemskou univerzitu studuje na osmi fakultách zhruba 22 tisíc studentů, což tvoří celou pětinu obyvatel Olomouce. Přihlášku ke studiu si loni podalo 25 tisíc uchazečů, přijato bylo přes 12 tisíc studentů. Do prvních ročníků nastoupilo podle původních odhadů kolem 7 tisíc studentů.

Ke studiu stále přijímá také cyrilometodějská teologická fakulta, která vyhlásila druhé kolo přijímacího řízení. Přihlášky fakulta přijímá do 31. července. „Zájemci se mohou hlásit na bakalářské programy charitativní a sociální práce a mezinárodní sociální a humanitární práce. Přijímací zkoušky se poté uskuteční 27. až 28. srpna," uvedla vedoucí studijního oddělení fakulty Kristýna Hradilová.

Přihlásit se lze také na fakultu zdravotnických věd a to do čtyřletého bakalářského programu s názvem Physiotherapy, jehož studium v anglickém jazyce je zpoplatněno. Podle zástupců fakulty je tento studijní program otevírán poprvé, přihlášky lze podávat do 15. srpna, dodala mluvčí univerzity.

Přijímací řízení na většinu bakalářských a magisterských studijních programů na UP bylo uzavřeno koncem února, kdy olomoucká univerzita přijala více než 27.000 přihlášek ke studiu; bylo to o téměř 2000 více než loni. Rozhodovat se mohli zájemci mezi osmi fakultami a tisíci možnými kombinacemi studijních programů. Podobně jako v minulých letech byl největší zájem o všeobecné lékařství, psychologii, právo a zubní lékařství.

Napsal(a) ČTK | Foto Facebook Univerzita Palackého

Kam dál?

Divadlo na cucky na Dolním náměstí v Olomouci otevřelo knihovnu a...

úterý, 18. června 2019, 21:00

Divadlo na cucky, které má za sebou třetí sezonu na nové scéně na Dolním náměstí v Olomouci, otevřelo ve svých prostorách novou...

Lávka od tržnice k Sokolovně je průchozí. Oprava stála necelé čtyři...

úterý, 18. června 2019, 18:00

Lávka přes Mlýnský potok od tržnice k Sokolovně je po celkové rekonstrukci a od včerejška opět průchozí. Lávka byla ve velmi...

FOTO/VIDEO: V olomoucké zoo se narodili malí sobi. Podívejte se

úterý, 18. června 2019, 17:00

V olomoucké zoo se narodila čtyři mláďata soba polárního. Jejich otcem je samec z Brna. Jeden sameček a tři samičky se v Olomouci...

Vandal nasprejoval nápisy na autobusové zastávky u Nákla. Fialovým...

úterý, 18. června 2019, 16:30

V době z 15. na 16. června poškodil neznámý vandal dvě protilehlé autobusové zastávky u obce Náklo.

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Odbory a nemocnice: Stát dluží nemocnicím stovky milionů

Stát prostřednictvím zdravotních pojišťoven dluží podle zdravotnických odborů, asociace nemocnic a dalších organizací nemocnicím za poskytnutou péči stovky milionů korun. Zástupci devíti organizací vyzvali premiéra Andreje Babiše (ANO), aby problém s nedostatečným financováním nemocnic řešil. Už na konci června žádali, aby byly k narovnání situace využity rezervy z účtů zdravotních pojišťoven. O výzvě dnes informovali v tiskové zprávě. Premiér i ministerstvo zdravotnictví označili jejich vyjádření za poplašnou zprávu, do zdravotnictví jdou podle ministra Adama Vojtěcha (za ANO) v posledních letech rekordně vysoké částky.

Ústavní žalobu na Zemana projedná Senát ve středu odpoledne

Návrh ústavní žaloby na prezidenta Miloše Zemana projedná Senát zřejmě ve středu v podvečer. Rozhodl o tom dnes organizační výbor horní komory, která to oznámila na svém twitterovém účtu. Potvrdil to také senátor Václav Láska (Senátor 21), který žalobu připravil.

Česko čekají velká vedra, ve středu bude až 35 stupňů

Většinu území ČR čekají v následujících dnech tropické teploty, které postupně porostou. Dnes odpoledne místy překročí 31 stupňů Celsia, od středy může být až 35 stupňů. Výstraha meteorologů platí od dnešních 13:00.