Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Staněk vyhlásil výběrové řízení na nového ředitele Muzea umění. Odvolání je neplatné, my svého ředitele máme, zní z muzea

 
středa, 3. července 2019, 13:45, aktualizováno 3. července 2019, 15:30

Ministr kultury a bývalý primátor Olomouce Antonín Staněk vyhlásil výběrové řízení na nového ředitele Muzea umění Olomouc. V dubnu odvolal dlouholetého ředitele Michala Soukupa společně s ředitelem Národní galerie Jiřím Fajtem. Navrch podal na oba trestní oznámení kvůli údajnému špatnému hospodaření.

„Přednost bude dávána osobnosti se znalostmi v oblasti muzeí a galerií, oborové legislativy a Státní kulturní politiky. Uchazeč se musí orientovat v profesním etickém kodexu ICOM a mít přehled o fungování veřejné správy a kultury obecně, ideálně s praxí s řízením velké kulturní instituce,“ uvedlo ministerstvo pro Českou televizi.

Do výběrového řízení se může přihlásit člověk s vysokoškolským diplomem, který doloží tři roky praxe v řídící fuknci a musí být bezúhonný. Předložit musí koncepci Muzea umění na šest let dopředu.

Podle květnového prohlášení Muzea umění však odvolání Soukupa neplatí. Nepřevzal totiž rozhodnutí z rukou ministra. „Odvolání ředitele Muzea umění Olomouc považujeme za neplatné pro nesplnění zákonem požadovaných náležitostí. Pan Soukup je tedy nadále ředitelem muzea a konání výběrového řízení máme za předčasné," zní z muzea.

Ředitel Muzea umění Soukup byl odvolán společně s Jiřím Fajtem v polovině dubna. Staňkův krok vyvolal bouřlivou nevoli v řadách veřejnosti i odborníků, v Olomouci se konal prostestní koncert, kde vystoupil například David Koller či skupina Tata Bojs.

 

Vizitka autora

 

Jakub Wittka

šéfredaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: sefredaktor@olomouckadrbna.cz

 
Foto Muzeum umění Olomouc

Kam dál?

Následky vichřice v olomoucké zoo likvidovalo pět set studentů

úterý, 2. července 2019, 20:30

S odstraňováním následků březnové vichřice v areálu zoologické zahrady na Svatém Kopečku u Olomouce pomohlo v červnu i pět stovek...

Na konci srpna se na Poděbradech opět poběží extrémní závod Runex...

úterý, 2. července 2019, 18:00

První ročník překážkového závodu Runex Race slavil úspěch, proto není divu, že organizátoři již pilně pracují na druhém ročníku....

Policie pátrá po ženě, která u Bystřičky na kole narazila do jiné...

úterý, 2. července 2019, 17:30

Policisté se obracejí na svědky, kteří by mohli pomoci k objasnění nehody mezi dvěma cyklistkami, která se stala v sobotu 29....

Prošel jsem si různými provozy a zažil leccos. V M.L.S. Holice ale...

úterý, 2. července 2019, 16:30

Výrobní firmy v současnosti hojně nabírají pracovníky do svých výrob, ti jsou však často po nástupu rozčarováni - ať už z peněz,...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Babiš uvedl, že by nepřijal abolici, debata o tom je nesmyslná

Premiér Andrej Babiš (ANO) zopakoval, že by nepřijal abolici, tedy prezidentské zastavení svého trestního stíhání. Prezident Miloš Zeman tento týden uvedl, že by premiérovi abolici udělil v případě, že by nejvyšší státní zástupce rozhodl o obnovení Babišova trestního stíhání kvůli farmě Čapí hnízdo. Babiš pokládá nastolování úvah o abolici za nesmyslné v situaci, kdy pražské městské státní zastupitelství pravomocně rozhodlo o zastavení jeho stíhání.

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.