Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Policie v tomto týdnu dohlédne na žáky u škol, probíhá akce „Zebra se za Tebe nerozhlédne“

 
pondělí, 2. září 2019, 10:25

Začal školní rok a policie již tradičně přichází s celorepublikovou akcí „Zebra se za Tebe nerozhlédne“. Zaměřená je na nezletilé chodce a školáky v blízkosti škol.

„Policisté při provádění preventivní činnosti svou pozornost zaměří nejen na dodržování správných pravidel při přecházení přes pozemní komunikaci, ale také obecně platných ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích. Policejní hlídky budou dohlížet na nejmenší chodce při cestě do školy a zjišťovat, zda vědí, jak mohou bezpečně přejít silnici. Děti od policistů obdrží rovněž drobné propagační materiály, které byly vytvořeny pro účely této preventivní akce," řekla policejní mluvčí Lenka Vanková.

Vizitka autora

 

Jakub Wittka

šéfredaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: sefredaktor@olomouckadrbna.cz

 
Foto PČR

Kam dál?

Sigma loupila na Spartě, za remízu 3:3 si přivezla bod

pondělí, 2. září 2019, 10:00

Fotbalisté pražské Sparty v 8. kole první ligy doma remizovali 3:3 s Olomoucí a ze sedmého místa tabulky ztrácí devět bodů na...

Soud pozastavil vydání 282 milionů z prodeje skladů v Olomouci

neděle, 1. září 2019, 19:30

Krajský soud v Ostravě pozastavil vydání celého výtěžku 282 milionů korun z nedávné dražby areálu bývalých vojenských skladů...

Na hodech v Dubu nad Moravou řádil kapsář, muži někdo ukradl...

neděle, 1. září 2019, 13:00

V sobotu 31. srpna nahlásil pětatřicetiletý návštěvník hodů v Dubu nad Moravou krádež peněženky. Tu mu měl někdo ukradnout přímo...

FOTOGALERIE: Na Poděbradech proběhl druhý ročník Runex Race,...

neděle, 1. září 2019, 09:51

V sobotu 31. srpna se na olomouckých Poděbradech odehrál druhý ročník překážkového extrémního závodu Runex Race. Na trať se...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou závislí i dospělí. V tiskové zprávě o tom informovala Česká koalice proti tabáku, která provozuje bezplatnou Národní linku pro odvykání. Novou společenskou hrozbou se podle odborníků stávají netolismus, tedy potřeba neustálého připojení k internetu, a závislost na hraní her.