Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Divadlo Tramtarie startuje další sezónu, chystá hru o Laudovi či Madisonské mosty

 
středa, 4. září 2019, 19:00

Životopisnou hru o jezdci Formule 1 Nikim Laudovi, romanci Madisonské mosty či adaptaci filmu Naprostí cizinci uvede v nadcházející sezoně olomoucké Divadlo Tramtarie. Pro diváky chystá dohromady čtyři premiéry pro dospělé a jednu pohádku. Novinkou bude také projekt pro seniory, informovala ředitelka divadla Petra Němečková. Divadlo příští rok v únoru oslaví 15 let své činnosti. Sezonu zahájí tento týden v pátek, na programu bude Kabaret nahatý Shakespeare.

I v nadcházející sezoně sází divadlo na žánrovou různorodost. V repertoáru tak nebude chybět životopisná hra, divadelní romance, filmová adaptace i autorská crazy komedie. „V letošní sezoně chystáme čtyři premiéry pro dospělé diváky. Dramaturgický plán je nabitý, myslím, že si vybere opravdu každý. Chystáme také pohádku a nový projekt pro seniory, budeme pokračovat také v projektu Pomáháme s Tramtarií," uvedla Němečková.

První premiéru uvede divadlo na začátku října, a to crazy komedii uměleckého šéfa divadla Vladislava Kracíka s názvem Poslední noc s Claudií. V prosinci oživí repertoár divadla životopisná hra s názvem Cílová rovinka Nikiho Laudy v režii Pavla Gejguše. Na březen divadlo naplánovalo romanci Madisonské mosty od Roberta Jamese Wallera v režii Vladislava Kracíka. Poslední premiéru uvede divadlo v květnu. Bude to tragikomedie Jako naprostí cizinci. Adaptaci úspěšného italského filmu uvede Tramtarie v režii mladé nadějné režisérky Hany Marvanové.

Kromě premiér chystá Divadlo Tramtarie také projekt pro seniory, ve kterém se starší lidé dozví, jak se zachovat v krizových situacích. Věnovat se bude divadlo i dětem. Během sezony vznikne nová vzdělávací pohádka, která je provede emocemi, jež mohou zažívat při rozchodu rodičů. V nadcházející sezoně bude divadlo pokračovat i v projektu Pomáhejme s Tramtarií. Vydá kalendář, jehož výtěžek podpoří neziskovou organizaci.

V uplynulé sezoně uvedla Tramtarie celkem 272 představení, z toho 176 na domácí olomoucké scéně ve Slovanském domě. Divadlo navštívilo na domovské scéně přes 12.200 diváků, což je zhruba o 550 více než loni. Dalších přibližně 20.000 lidí zhlédlo představení Tramtarie na zájezdech po celé republice. V srpnu divadlo pořádalo festival Olomoucké shakespearovské léto, který během 11 dnů navštívilo přes 3700 diváků.

Napsal(a) ČTK | Foto Divadlo Tramtarie

Kam dál?

Na olomoucké univerzitě skončila kontrola diplomových prací, všechny...

středa, 4. září 2019, 16:30

Na Univerzitě Palackého (UP) v Olomouci skončil proces kontroly stovky namátkově vybraných diplomových prací kvůli možnému...

V Informačním středisku CHKO Litovelské Pomoraví Šargoun se odehraje...

středa, 4. září 2019, 15:30

V neděli 8. září od desáté hodiny dopolední do půl páté odpoledne proběhne v Informačním středisku CHKO Litovelské Pomoraví...

Olomoucké Divadlo na cucky chystá tři premiéry a desítky akcí

středa, 4. září 2019, 15:00

Olomoucké Divadlo na cucky chystá pro letošní sezonu tři premiéry. Jejich režie se ujmou hostující režiséři Šimon Spišák, Adam...

FOTO: V olomoucké zoo se narodila dvě mláďata binturonga

středa, 4. září 2019, 13:40

Nezvykle divoká jsou dvě mláďata binturonga, která se narodila v zoologické zahradě na Svatém Kopečku u Olomouce. V posledních...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu Dospělým ze dne na den, který natočil Igor Chaun. Nezisková organizace Mimo domov snímkem přibližuje napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání je určeno široké veřejnosti a vstupné je dobrovolné.

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.