Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Policie pátrá po ženě, která se snažila zjistit zůstatek na ukradené platební kartě

 
pátek, 4. října 2019, 11:35

Policisté žádají veřejnost o pomoc při pátrání po totožnosti neznámé ženy, a to v souvislosti s prověřováním případu krádeže peněženky v jedné z olomouckých prodejen a následného pokusu o zjištění zůstatku na platební kartě, která se v odcizené peněžence nacházela, uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková.

Ke krádeži došlo už 19. srpna 2019 asi mezi půl třetí a třetí hodinou odpoledne. „Někdo neznámý odcizil z volně odložené kabelky peněženku, ve které byly osobní doklady, finanční hotovost ve výši 800 korun a platební karta. Celková škoda je odhadována na předběžně 1100 korun. Případ prověřujeme pro podezření ze spáchání přečinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku," pověděla mluvčí.

Neznámá žena na fotce se ještě téhož dne na jednom bankomatu v Olomouci pokusila zjistit výši zůstatku na odcizené platební kartě.

Pokud ženu z fotografie poznáte, zavolejte na linku 158.

Vizitka autora

 

Ivo Spisar

Redaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: redakce@olomouckadrbna.cz

 
Foto PČR

Kam dál?

Pošlete dárek chudým dětem na Ukrajině. Olomoucká charita pořádá...

pátek, 4. října 2019, 08:16

Olomoucká arcidiecézní charita (ACHO) otevřela tento týden databázi s profily 379 chudých ukrajinských dětí, kterým mohou dárci z...

FOTO: Malé pacienty doprovodí na operační sál v olomoucké nemocnici...

čtvrtek, 3. října 2019, 19:30

Malé pacienty Dětské kliniky Fakultní nemocnice Olomouc doprovázejí k nezbytným operačním zákrokům opravdoví klauni. Největší...

Na Horním náměstí je k vidění výstava ČTK Okamžiky sametové revoluce

čtvrtek, 3. října 2019, 18:00

Více než sto fotografií, které zachycují listopadové dění v roce 1989, mohou lidé ode dneška vidět na Horním náměstí v Olomouci....

Olomoucký soud poslal na pět let do vězení šmejda, který napálil...

čtvrtek, 3. října 2019, 17:00

Olomoucký vrchní soud snížil dnes z šesti na pět let trest osmadvacetiletému Janu Morárovi za rozsáhlý podvod na důvěřivých...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení vycházejí stejně jako v předchozích letech gymnázia a základní školy. Na opačném konci žebříčku jsou odborné školy, přesto se jejich hodnocení od loňského roku mírně zlepšilo. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky poskytlo.

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.