Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

V Olomouci začne další protipovodňová etapa, na řadu přijde kácení stromů

 
čtvrtek, 14. září 2017, 18:00

V Olomouci začíná příprava na další etapu rozsáhlých protipovodňových opatření. Zahájí ji kácení stromů a dřevin v okolí mostů přes řeku Moravu, přes které vede doprava do centra města. Kácet se začne 2. října, informoval o tom mluvčí Povodí Moravy Petr Chmelař. Samotná dlouho plánovaná stavba, která by měla město ochránit před katastrofálními záplavami, potrvá pět let.

"Prvním krokem bude přípravné kácení 55 dřevin a osmi skupin keřů o rozloze 370 metrů čtverečných v ulici Blahoslavova a v okolí mostů přes Moravu na ulici Komenského a Masarykova. Kácení budou provázet bezpečnostní opatření, proto bude v místech zásahu částečně omezováno parkování a doprava. Akce potrvá maximálně tři týdny," uvedl Chmelař.

Na kácení bude dohlížet biologický dozor, který zajistí, aby práce neohrozily volně žijící ptáky, netopýry a hmyz. Kvůli ochraně hmyzu bude na území města v Černovírském lese vytvořeno takzvané broukoviště, kam bude přemístěno několik desítek kmenů. Po dokončení protipovodňové ochrany bude v lokalitě vysázeno sedm desítek nových stromů a 315 metrů čtverečných keřové plochy, vytvořena zde budou nová odpočinková místa u řeky. Vyrůst by zde mělo například stromořadí z olší, po celé délce nábřežní zdi budou vysazeny popínavé rostliny.

Kácení zahájí další etapu prací na ochraně města před povodněmi, která se týká úseku v centru Olomouce mezi křižovatkou u Bristolu a areálem univerzitních kolejí. Dále stavebníci vybudují lávku pro pěší vedle mostu Komenského. Práce budou rozděleny do čtyř fází a potrvají 53 měsíců. Nová opatření ochrání Olomouc před více než třísetletou povodní, zatímco nyní koryto řeky Moravy pojme pouze padesátiletý příval vody. Jejich součástí bude také stavba dvou nových mostů v Masarykově a Komenského ulici. Celková investice je odhadována téměř na miliardu korun.

Napsal(a) ČTK | Foto olstavby.cz
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Šimon Pelikán myslí ekologicky, Olopunč bude...

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

  • Policisté téměř po třech letech potvrdili,...

  • Řidička, která ráno skončila se svým autem v...

Reklama
 
 

Kam dál?

FOTO: Mezi Mladějovicemi a Újezdem se čelně střetla dvě osobní auta

středa, 13. září 2017, 18:00

V úterý 12. září před patnáctou hodinou došlo mezi Újezdem a Mladějovicemi k čelnímu střetu dvou osobních aut.

Opilý muž se topil v Mlýnském potoce uprostřed Bezručových sadů. Z vody mu pomohli policisté

středa, 13. září 2017, 13:59

Rychle museli reagovat policisté pohotovostního a eskortního oddělení Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje,...

U Tovéře se srazilo auto s koněm. Řidič a jezdkyně se zranili, kůň zahynul

úterý, 12. září 2017, 22:25

Dvě jednotky hasičů dnes odpoledne zasahovaly u nehody osobního auta, které na začátku obce Tovéř srazilo koně.