Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Policisté odhalili dvanáct opilých dětí na diskotéce

 
úterý, 20. března 2018, 10:30

Strážníci přistihli dvanáct nezletilých dětí pod vlivem alkoholu na diskotéce. Rekordmanem byl mladý návštěvník, který měl 1,5 promile alkoholu. Mezi přistiženými byly i děti ve věku čtrnáct a patnáct let.

Případ se stal na diskotéce v Uničově. Podobnou akci uskutečnili strážníci naposledy loni v prosinci. Tehdy ve stejném podniku odhalili osmnáct nezletilých.

Kontrola se uskutečnila na diskotéce v Litovelské ulici v sobotu časně ráno. Společně se strážníky se jí zúčastnily pracovnice sociálně-právní ochrany dětí uničovského městského úřadu. „Pozitivní je, že žádný z nezletilých s velkou pravděpodobností nedostal nalito přímo v podniku," uvedl velitel uničovských strážníků Jiří Hübner. Dodal ale, že někdo z obsluhy zřejmě několik návštěvníků vypustil nouzovým východem a tři nejmladší se pokusil v prostorách diskotéky ukrýt.

Strážníci mezi hosty odhalili patnáct nezletilých dívek a chlapců, z nichž dvanáct bylo pod vlivem alkoholu. U dvou dětí přístroj ukázal více než jedno promile alkoholu, nejvyšší hodnota byla 1,47 promile. Pětice mladých nadýchala v rozmezí 0,75 až jedno promile a další pětice do 0,75 promile. Mezi hříšníky byla i jedna čtrnáctiletá a dvě patnáctileté dívky, uvedl mluvčí radnice Marek Juráň.

Všechny nezletilé pod vlivem alkoholu si museli vyzvednout jejich rodiče. Do podniku se děti sjely až ze Šternberka, Litovle, Bouzova a z řady okolních vesnic.

Naposledy na stejnou diskotéku vyrazili strážníci v polovině prosince, kdy přistihli pod vlivem alkoholu osmnáct nezletilých. Nejmladšímu bylo čtrnáct let, nejvyšší zjištěná hladina dosáhla 1,77 promile alkoholu v dechu. Zhruba třetinu hříšníků tehdy tvořily děti z Uničova, ostatní přicestovaly z širšího okolí. Městští policisté tehdy při kontrole čelili slovním útokům.

Napsal(a) ČTK | Foto Pixabay.com

Kam dál?

FOTOGALERIE: Olomouc ve třetím čtvrtfinále play-off nestačila na...

úterý, 20. března 2018, 08:50

Hokejisté Plzně zvítězili ve třetím utkání čtvrtfinále extraligy v Olomouci 4:3 a v sérii na čtyři vítězství vedou na zápasy 2:1....

Žena si zapomněla na toaletách v Globusu peněženku, za pět minut už...

pondělí, 19. března 2018, 20:30

Žena si podle svých slov ve spěchu odložila peněženku na koš u kabinky na veřejných toaletách v olomouckém Globusu. Při odchodu z...

Chřipka v Olomouckém kraji zabila už tři osoby

pondělí, 19. března 2018, 19:30

Chřipka v Olomouckém kraji zabila již tři osoby. Závažné chřipkové onemocnění prodělalo v kraji dosud dvacet lidí, počet proti...

Pachatel nezákonně odebíral elektřinu, způsobil škodu za téměř čtvrt...

pondělí, 19. března 2018, 18:00

V sobotu 17. března zahájili policisté z Uničova trestní řízení pro podezření ze spáchání krádeže, které se měl dopustit dosud...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • FOTO: V okolí Olomouce byly nalezeny koule...

  • FOTO/VIDEO: Na železniční trati na Nových...

  • Na nájezdu na Tovární blikejte vpravo, i...

  • FOTO: Řidička čelně narazila do cyklisty,...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Když máte uprchlíky tak rádi, nastěhujte si je domů. Známý hejt si teď Češi můžou sami vyzkoušet

Do Česka přichází poněkud se zpožděním projekt „Uprchlíci, vítejte“. Ten zprostředkovává bydlení lidem na útěku v zemích, kde našli útočiště; pokud možno co nejblíž starousedlíkům, tedy rovnou u nich doma. S českou verzí projektu pomáhá Michal Sikyta, který byl před třemi lety u zrodu stejné platformy v Rakousku. „Nejsme sluníčkáři. My jenom nevítáme, ale nabízíme řešení,“ říká v rozhovoru pro HlídacíPes.org.

KOMENTÁŘ: Kauza Cambridge Analytica zahltila média. Kdo další zachází s našimi údaji?

Pravděpodobně nikdo nepřehlédnul kauzu úniku dat z Facebooku, která se neoprávněně dostala do rukou firmě Cambridge Analytica. Únik dat se týkal 87 milionu uživatelů z nichž 2,7 milionu jsou občané členských zemí EU. Začátkem dubna byl Mark Zuckerberg předvolán před americký senát, nicméně slyšení před tímto výborem nepřineslo žádný zásadní posun. Tomu, jak sociální sítě zachází s našimi údaji, se však opět dostalo zvýšené pozornosti nás všech.

Nemám pocit, že by tady byl ohrožen tisk, říká Andrej Babiš o zprávě týkající se svobody tisku

Opoziční strany souhlasí se zprávou organizace Reportéři bez hranic (RSF), podle které se v Česku zhoršila svoboda tisku. Kritizují hlavně to, že část médií přes svěřenské fondy vlastní premiér v demisi a předseda hnutí ANO Andrej Babiš. Piráti také varují před útoky politiků na veřejnoprávní média. SPD naopak tradiční média kritizuje, podle ní pošlapávají svobodu slova. Babiš v reakci na zprávu RSF řekl, že média jsou svobodná, a zkritizoval práci novinářů.