Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Město Olomouc představilo nový web a aplikaci Sportuj v Olomouci

 
středa, 5. září 2018, 16:30

Přehled o sportovním dění v Olomouci nabízí od začátku září nový webový portál a bezplatná aplikace pro mobilní telefony. Informační projekt nazvaný Sportuj v Olomouci připravila radnice, která si od něj slibuje lepší informovanost obyvatel i zjednodušení organizace chodu sportovních klubů.

Webový portál www.sportujvolomouci.cz a stejnojmenná aplikace jsou určeny pro všechny, kteří mají zájem o sportovní akce na území města, řekl dnes novinářům primátorův náměstek Pavel Urbášek.

„Sportuj v Olomouci je projektem skutečně pro všechny. Určen je jak zájemcům o sportovní akce na území města, aktivním sportovcům, tak i těm, kteří chtějí znát termín zápasu svého oblíbeného týmu nebo třeba rodičům, kteří hledají sportovní aktivitu pro své děti," uvedl Urbášek.

Internetové stránky i mobilní aplikace obsahují například přehled sportovních zápasů, sportovních klubů i různé aktuality ze sportovního dění v Olomouci. Projekt podle Urbáška také pomůže menším sportovním klubům a skupinám, které pořádají zajímavé sportovní akce, ale nemají peníze na vlastní propagaci.

„Nabídka sportovních akcí, které se v Olomouci odehrávají, je velmi pestrá a právě menším sportovním oddílům by mohl projekt Sportuj v Olomouci pomoci přilákat i nové členy a fanoušky," míní Urbášek. Sportovní kluby, které už systém zkušebně používají, si ho podle Urbáška pochvalují. Pomocí aplikace totiž můžou evidovat docházku na tréninky, zápasy i snadno komunikovat s rodiči hráčů.

Radnice se podle Urbáška inspirovala v Ostravě, která podobný projekt zprovoznila před zhruba 15 měsíci. V Ostravě je nyní v systému registrováno přes 400 sportovních klubů a tělovýchovných jednot. Evidováno bylo 3500 sportovních událostí. V Olomouci se do projektu zatím zapojilo 55 sportovních klubů a registrována je více než stovka sportovních událostí.

Napsal(a) ČTK | Foto Sportuj v Olomouci

Kam dál?

PŘEHLED: Univerzita Palackého v rámci Dnů evropského dědictví otevře...

středa, 5. září 2018, 15:00

Univerzita Palackého v Olomouci (UP) se zapojí do Dnů evropského dědictví a v sobotu 8. září představí veřejnosti jindy...

SOUTĚŽ: Na Floře se koná chovatelská výstava mladých králíků, holubů...

středa, 5. září 2018, 13:30

Druhý ročník Celostátní prodejní výstavy mladého zvířectva představí ve dnech 7. – 8. září 2018 na tři tisíce zvířecích...

V Olomouci se srazil autobus s osobním autem

středa, 5. září 2018, 12:00

K nehodě mezi osobním autem a autobusem došlo v úterý 4. září 2018 kolem půl dvanácté dopoledne v křižovatce ulic Schweitzerova a...

Na hodech v Tršicích vystoupí Ready Kirken, Heidi Janků nebo Železný...

středa, 5. září 2018, 09:58

Hody v Tršicích se letos konají 8. a 9. září. Návštěvníci se mohou těšit na sobotní rockové odpoledne, hodovou zábavu se skupinou...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pokuta za přechod k jinému mobilnímu operátorovi zřejmě klesne

Snížení pokuty za přechod k jinému mobilnímu operátorovi a zkrácení lhůty pro převod telefonního čísla předpokládá vládní novela o elektronických komunikacích, kterou v úvodním kole podpořila Sněmovna. Změny by měly vést k větší konkurenci mezi operátory a v konečném důsledku k poklesu cen. Předloha nyní zamíří k posouzení do hospodářského výboru. Bude na to mít měsíc místo obvyklých dvou.

Orloj v Brně chrlí od úterý speciální edici kuliček. Město slaví století od vzniku Velkého Brna

Městem křižuje speciální šalina, v Lužánkách stojí čerstvě vysazená lípa a časostroj na Svoboďáku vydává speciální edici kuliček. Brno si připomíná 100 let od chvíle, kdy se začalo stávat městem, jakým je dnes. 23. dubna 1919 totiž vzniklo tzv. Velké Brno.

Liberecká ZOO vyhrála prestižní soutěž Bílý slon za chov ptáků

Liberecká zoo opět vyhrála první místo v prestižní soutěži Bílý slon. Originální keramické sošky jsou oceněním za významné chovatelské úspěchy mezi českými a slovenskými zoologickými zahradami. Zoo Liberec obhájila své prvenství z loňského roku a opět zvítězila v kategorii „Ptáci“.