čtvrtek 22. února 2024 Petr

Opilý řidič narazil do zařízení na železničním přejezdu, vylezl z auta a odešel

Řidič v noci z pátku na sobotu nezvládl své vozidlo a narazil do zabezpečovacího zařízení železničního přejezdu. Poté, co se auto převrátilo na střechu, z něj vylezl a vydal se dále do noci.

Ohrožení pod vlivem návykové látky a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení z nedbalosti - to jsou trestné činy, ze kterých je podezřelý pětadvacetiletý muž z Postřelmova, který mezi obcemi Bludov a Postřelmov v sobotních nočních hodinách narazil do zařízení železničního přejezdu svým autem, které se po nárazu převrátilo na střechu a narazilo do dalšího zabezpečovacího zařízení se závorami.

Řidič po nárazu nehodu neohlásil a z místa činu odešel. Během šetření byl však nalezen a dopraven zpět k místu činu, kde mu byla provedena dechová zkouška, která potvrdila alkohol v dechu - 1,0 promile.

Řidič se následně přiznal, že před jízdou pil. Dále se také doznal, že v pátek ve večerních hodinách, tedy pár hodin před jízdou, užil také marihuanu. Řidiči byl zabaven řidičský průkaz a následně byl převezen k ošetření a odběru krve do nemocnice v Šumperku.

Škoda na vozidle činí 25 000 Kč, na zabezpečovacím zařízení železničního přejezdu 300 000 Kč.

Autor: L. Behingerová

 

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.