čtvrtek 29. února 2024 Horymír

Přerov chce do prostoru u nádraží nasadit dva asistenty prevence

Pořádek v rizikové oblasti kolem přerovského vlakového nádraží by měli do budoucna pomáhat udržovat i asistenti prevence kriminality. Vytvoření jejich míst u městské policie je jedním z dalších opatření, do které se město kvůli potížím v této lokalitě pustilo. Po domluvě s ministrem vnitra Milanem Chovancem se zde také zvýšil počet policejních hlídek. Město i přesto nevzdává boj za obnovení policejní stanice přímo v budově nádraží.

Dva asistenti prevence kriminality by měli působit přímo u městské policie; jde o jeden z dotačních programů ministerstva vnitra. "Půjde o civilní zaměstnance, kteří plní pozici sociálních pracovníků. Měli by působit preventivně, pocházet z dané oblasti, mít místní znalost a ovlivňovat dění na základě své autority," řekl dnes  ředitel městské policie Omar Teriaki. Podle něj jde o terénního pracovníka, který však nebude mít žádné pravomoci.
   

Bezpečnostní situaci řešilo vedení města na konci července s ministrem vnitra Milanem Chovancem (ČSSD) a policejním prezidentem Tomášem Tuhým při jejich návštěvě regionu. Domluvili se na vzniku společného pracovního týmu. Jedním z výsledků je i zvýšení počtu policejních hlídek v oblasti nádraží. Radnice se navíc nedávno rozhodla v těchto místech rozšířit kamerový systém. Nové kamery budou střežit především Škodovu a Husovu ulici.
   

I přes tato opatření radní v těchto dnech uložili primátorovi Jiřímu Lajtochovi (ČSSD), aby se v budově nádraží obnovila již dříve zrušená policejní stanice. "Policie sem nyní stahuje své jednotky, obáváme se ale toho, že za půl roku je stáhne zase zpět a nastane stejná situace. Trváme na tom, aby tady byla tato služba natrvalo," řekl dnes primátor Lajtoch.
   

Město se kromě problémového prostoru před přerovským nádražím, kde žije početná romská komunita, potýká i s rostoucím počtem sociálních ubytoven. V Přerově vzniká už 20. ubytovna, z toho 16 ve městě je sociálních.

Zdroj: ČTK
 

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.