Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Přerov chce do prostoru u nádraží nasadit dva asistenty prevence

 
pondělí, 11. srpna 2014, 15:58

Pořádek v rizikové oblasti kolem přerovského vlakového nádraží by měli do budoucna pomáhat udržovat i asistenti prevence kriminality. Vytvoření jejich míst u městské policie je jedním z dalších opatření, do které se město kvůli potížím v této lokalitě pustilo. Po domluvě s ministrem vnitra Milanem Chovancem se zde také zvýšil počet policejních hlídek. Město i přesto nevzdává boj za obnovení policejní stanice přímo v budově nádraží.

Dva asistenti prevence kriminality by měli působit přímo u městské policie; jde o jeden z dotačních programů ministerstva vnitra. "Půjde o civilní zaměstnance, kteří plní pozici sociálních pracovníků. Měli by působit preventivně, pocházet z dané oblasti, mít místní znalost a ovlivňovat dění na základě své autority," řekl dnes  ředitel městské policie Omar Teriaki. Podle něj jde o terénního pracovníka, který však nebude mít žádné pravomoci.
   

Bezpečnostní situaci řešilo vedení města na konci července s ministrem vnitra Milanem Chovancem (ČSSD) a policejním prezidentem Tomášem Tuhým při jejich návštěvě regionu. Domluvili se na vzniku společného pracovního týmu. Jedním z výsledků je i zvýšení počtu policejních hlídek v oblasti nádraží. Radnice se navíc nedávno rozhodla v těchto místech rozšířit kamerový systém. Nové kamery budou střežit především Škodovu a Husovu ulici.
   

I přes tato opatření radní v těchto dnech uložili primátorovi Jiřímu Lajtochovi (ČSSD), aby se v budově nádraží obnovila již dříve zrušená policejní stanice. "Policie sem nyní stahuje své jednotky, obáváme se ale toho, že za půl roku je stáhne zase zpět a nastane stejná situace. Trváme na tom, aby tady byla tato služba natrvalo," řekl dnes primátor Lajtoch.
   

Město se kromě problémového prostoru před přerovským nádražím, kde žije početná romská komunita, potýká i s rostoucím počtem sociálních ubytoven. V Přerově vzniká už 20. ubytovna, z toho 16 ve městě je sociálních.

Zdroj: ČTK
 

Kam dál?

Hanácká kyselka se pije i v Americe

pondělí, 21. července 2014, 14:57

Hanácká kyselka je oblíbeným pitím českých konzumentů, svoje příznivce má však kupodivu i ve Spojených státech. Tam kromě...

Přijeďte do Luké na výstavu starých gramofonů

neděle, 20. července 2014, 13:46

Milovníci praskajících zvuků starých desek mají šanci navštívit unikátní výstavu starých gramofonů, která je od víkendu k vidění...

Šest hal Oděvního podniku v Prostějově odstřelila tuna dynamitu

pondělí, 30. června 2014, 10:57

Areálem zkrachovalého Oděvního podniku (OP) v Prostějově v sobotu ráno otřásl výbuch tuny dynamitu, který poslal k zemi šest...

Vesnicí roku Olomouckého kraje je obec Nová Hradečná

pátek, 27. června 2014, 15:49

Titul Vesnice roku letos v Olomouckém kraji získala Nová Hradečná na Olomoucku, která postoupí do celostátní kola soutěže. Druhou...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.

Zeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráci

Prezident Miloš Zeman ve středu v dopise požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby pokračovaly projekty česko-čínské spolupráce. Zmínil například rozvoj přímých leteckých spojení mezi zeměmi nebo obnovení plnohodnotné kulturní spolupráce. Hrad informaci zveřejnil na webu. Zeman v dopise uvedl, že nemá pochopení pro konání pražských komunálních politiků a že česká vláda plně respektuje politiku jedné Číny.

Babišova francouzská restaurace zavřela

Restaurace Paloma ve francouzském Mougins, která patří do svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše (ANO), ukončila provoz. Podle serveru SeznamZprávy.cz, který dnes na uzavření restaurace upozornil, se luxusní podnik potýkal s vážnými finančními problémy a skepsí ohledně kvality. Počátkem letošního roku přišel o jednu ze dvou michelinských hvězd, které oceňují úroveň podniku.