Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Opilý agresor urážel obsluhu v baru a nakonec i samotné policisty. Ti museli použít donucovací prostředky

 
pondělí, 26. listopadu 2018, 11:00

Včera před jednou hodinou v noci řešili policisté incident v jednom z přerovských barů. Jeden z hostů tam slovně napadal obsluhu baru a poté i samotné policisty.

Potížista dokonce poškodil zařízení baru, a to stůl a popelník. Ani po příjezdu policistů svého jednání nezanechal a vulgárními výrazy urážel i je. Policisté muže vyzývali, aby výtržnosti zanechal, ale neuposlechl, a tak museli použit donucovacích prostředků, aby muže zpacifikovali. Agresor byl převezen na policejní služebnu, kde mu bylo naměřeno 2,6 promile alkoholu v dechu. Na závěr byl přepraven do protialkoholní záchytné stanice k vystřízlivění.

Škoda poškozením zařízení je v tuto chvíli odhadována na pětset korun. Muž je nyní podezřelí z přestupku proti majetku a přestupku proti veřejnému pořádku (neuposlechnutí výzvy úřední osoby při výkonu její pravomoci). Incident je nadále v šetření policistů,“ uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková.

Napsal Drahomíra Schneiderová | Foto Pixabay.com

Kam dál?

VIDEO: Přerovu pomohl k vítězství gól, který nepadl. Rozhodčí ho ale...

čtvrtek, 22. listopadu 2018, 21:00

V utkání 26. kola hokejové Chance ligy mezi Přerovem a Litoměřicemi padl gól, jaký svět neviděl. Ve 33. minutě zápasu zvýšil na...

Chlapec spadl na koloběžce a vyrazil si zuby, které vyhodil do koše,...

středa, 21. listopadu 2018, 19:30

V neděli odpoledne prováděla policejní motohlídka kontrolu se zaměřením na podezřelé osoby v okolí zazimované zahrádkářské...

Autojeřáb sjel ze silnice do příkopu, nehodou vznikla škoda za 52...

středa, 21. listopadu 2018, 11:00

Včera odpoledne se v obci Polom stala havárie autojeřábu. Škoda, která vznikla byla vyčíslena na 52 tisíc korun.

Povodí zjišťuje vliv stavby vodního díla Skalička na okolní oblasti,...

úterý, 20. listopadu 2018, 19:30

Povodí Moravy zadá kvůli stavbě dlouho plánovaného vodního díla Skalička u Hranic na Přerovsku podrobnou hydrogeologickou studii....

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení vycházejí stejně jako v předchozích letech gymnázia a základní školy. Na opačném konci žebříčku jsou odborné školy, přesto se jejich hodnocení od loňského roku mírně zlepšilo. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky poskytlo.

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.