Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Nový provozovatel Městského domu v Přerově opraví kavárnu i restauraci

 
čtvrtek, 20. prosince 2018, 21:00

Interiér historického Městského domu v Přerově z roku 1897 se v příštích letech změní. Postará se o to nový provozovatel, kterého vybrali přerovští radní. Stane se jím od roku 2019 zdejší hotel Jana, jehož provozovatelem je pražská společnost LH Hotels. Smlouva mezi oběma stranami byla podepsána v úterý a platí pět let, informovala mluvčí radnice Lenka Chalupová. Městský dům včetně jeho restaurace dosud spravovaly Kulturní a informační služby města Přerova.

Nový nájemce bude hradit energie, nájemné bude symbolické ve výši sto korun měsíčně. Nájemce se ale zavázal, že na své náklady pořídí vybavení do kuchyně za 1,5 milionu korun a zrekonstruuje restauraci i kavárnu za pět milionů korun. „Počítáme s tím, že nové budou tapety, svítidla, židle, stoly, bar, skříně, zrcadla, stolky, dlažba či obklady. Na určitý čas proto bude v roce 2019 nutné Městský dům uzavřít. Termín ale ještě nebyl stanoven," uvedl Pavel Čada z hotelu Jana.

Městský dům stojí na Masarykově náměstí od roku 1897 a patří k největším a nejvýznamnějším restauračním a kulturním zařízením ve městě, konají se v něm divadla, koncerty i plesy. Architektonicky významná stavba je od roku 1909 v majetku Přerova a hostům nabízí 80 míst v restauraci, 20 v salonku a 30 v kavárně, sál je určen pro 410 návštěvníků a na balkoně je 120 míst ke stání.

Interiér bude podobný pivovarským restauracím

Nový provozovatel chce podobu Městského domu v Přerově interiérově přiblížit pivovarským restauracím či provozovnám typu Potrefená husa, které patří ke klientsky oblíbeným místům. Nový bude jídelní i nápojový lístek, provozní doba by měla být upravena i vzhledem k večerním kulturním akcím v domě. "Všichni stávající zaměstnanci z restaurace Městského domu přejdou pod nového provozovatele," doplnila mluvčí radnice.

Kulturní a informační služby města Přerova provozují restauraci v Městském domě od roku 2014, předtím ji spravovala společnost IMIT. Restaurace ale ročně generovala ztrátu okolo 1,5 milionu korun. I z tohoto důvodu hledalo město nového provozovatele. Kulturní program byl měl být i nadále v gesci Kulturních a informačních služeb města Přerova.

Napsal(a) ČTK | Foto prerov.eu

Kam dál?

Bitka v baru: agresor vzal muže židlí po hlavě a zastánci oběti...

čtvrtek, 20. prosince 2018, 15:00

Včera okolo jedenácté hodiny v noci došlo k nepříjemnému incidentu v jednom baru v Přerově Předmostí. Došlo tam k fyzickému...

Aktualizováno 20. prosince 2018, 14:26

FOTO: Při tragické nehodě zemřel řidič. Auto se odmrštilo a...

čtvrtek, 20. prosince 2018, 10:08

K tragické dopravní nehodě, při které zemřel řidič, došlo dnes po osmě hodině ranní v katastru obce Horní Těšice a Ústí na...

Řidič škodovky přehlédl cyklistu a srazil ho. Ten utrpěl zranění a...

čtvrtek, 20. prosince 2018, 11:00

Včera ráno došlo k nehodě, když řidič přehlédl cyklistu a srazil ho. Zraněný cyklista utrpěl zranění a byl převezen do nemocnice.

Hrad Helfštýn má za sebou první polovinu rekonstrukce. Návštěvníky...

čtvrtek, 20. prosince 2018, 07:30

Středověký hrad Helfštýn na Přerovsku má za sebou první polovinu rekonstrukce renesančního paláce. Stavbaři za tu dobu obnovili...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Krach Thomas Cook je celosvětové největší úpadek CK

Krach britské cestovní kanceláře Thomas Cook, který je dosud největším případem úpadku cestovní kanceláře, bude mít podstatný dopad na trh pojištění CK proti úpadku, skončí-li v krachu i německá část firmy, případně některé další dceřiné společnosti. Novinářům to dnes řekl ředitel péče o klienty makléřské společnosti Renomia Matyáš Charvát.

CK Neckermann má v cizině 1100 českých klientů, návrat zajistí

Cestovní kancelář Neckermann, která je v Česku součástí zkrachované britské kanceláře Thomas Cook, má v zahraničí k dnešnímu dni zhruba 1100 českých klientů. O tyto klienty se postará a zajistí jim bezpečný návrat do České republiky jejich plánovaným letem. V tiskovém prohlášení to dnes uvedl šéf marketingu CK Neckermann Jan Šrámek.

Začínají Dny českého piva. Po celé republice můžete ochutnat svatováclavské speciály

Povstaňte, jdeme na pivo! Tak zní heslo už sedmého ročníku Dnů českého piva. Slavnosti oblíbeného zlatavého moku se konají po celé republice a nabídnou bohatý program, ale i speciálně navařené svatováclavské pivo. Akce začíná 24. září a trvá až do 30. září.