Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Kriminalisté dopadli zloděje, kteří vykradli o silvestrovské noci rodinný dům

 
pondělí, 28. ledna 2019, 15:30

Hned druhý lednový den informovala policie veřejnost prostřednictvím médií o vykradeném domě na Hranicku. Ke krádeži došlo o silvestrovské noci. Kriminalistům se však podařilo rychle vypátrat pachatele.

„V době nepřítomnosti majitelů vnikl násilím, po vypáčení balkonových dveří, tehdy neznámý zloděj do rodinného domu. Po vloupání do objektu ukradl nalezené šperky, finanční hotovost, oděvy a elektroniku. To mu však bylo málo a z garáže odcizil ještě osobní vozidlo Fiat Bravo a motocykl značky Honda. Poškozeným byla na odcizení věcí způsobena předběžná škoda necelých 450 000 korun a na poškození 18 000 korun. O týden později se pachatel vrátil na místo činu a za pomoci již dříve odcizených klíčů, vnikl do vozidla Fiat Brava, které stálo na parkovišti před domem a odjel s ním neznámo kam. Majiteli v tomto případě způsobil další škodu ve výši 20 000 korun," řekla policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Intenzivním šetřením a operativní činností se podařilo kriminalistům z Hranic vypátrat pachatele. Na základě souhlasu státního zástupce byl 17. ledna v obci na Prostějovsku zadržen osmatřicetiletý muž, který byl podezřelý z výše uvedeného jednání. V průběhu vyšetřování byly zajištěny některé z ukradených věcí a navíc bylo při domovní prohlídce zajištěno i zařízení sloužící k výrobě pervitinu. Kriminalisté dohledali a nalezli i obě osobní motorová vozidla včetně motorky, která se nacházela na různých místech jihomoravského kraje. 

Podezřelý skončil v cele a následující den mu policejní komisař sdělil, že proti němu bylo zahájeno trestní stíhání a do té doby podezřelý si vyslechl obvinění ze čtyř trestných činů, a to krádež, porušování domovní svobody, neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a maření výkonu úředního rozhodnutí, za které mu dle trestního zákoníku hrozí až pětiletý trest odnětí svobody. Trestní stíhání obviněného je vedeno na svobodě.

„Uvedené trestné činnosti se nedopustil sám, ale ve spolupráci s třicetiletým mužem, který se v současné době nachází ve výkonu trestu odnětí svobody v Brně. I jemu bylo sděleno obvinění z výše uvedených trestných činů. V průběhu šetření bylo prokázáno, že se oba muži dopouštěli další trestné činnosti na území olomouckého a jihomoravského kraje," dodala Zajícová.

Vizitka autora

 

Jakub Wittka

šéfredaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: sefredaktor@olomouckadrbna.cz

 
Foto pixabay.com

Kam dál?

VIDEO: Zimující vodní ptáci jsou vděčni za potravu od lidí. Sůl na...

pondělí, 28. ledna 2019, 15:00

Mrazy pokryly většinu vodních ploch ledem a u nás zimující vodní ptáci se slétli na poslední zbytky nezamrzlých vodních ploch....

V hlavní roli škrabka a smetáček aneb jak a co očistit v zimě na...

pondělí, 28. ledna 2019, 11:00

Podle průzkumů jsou v zimě řidiči agresivnější než v létě. Každý rok se s příchodem zimy musí totiž potýkat s nepříjemnou...

Pracovníci zdravotnické záchranné služby v Přerově jsou velmi...

neděle, 27. ledna 2019, 13:00

Téměř tři a půl tisíce výjezdů za rok podnikají vozy rychlé zdravotnické služby v Přerově. Olomoucký kraj se proto rozhodl, že...

V neděli odhalí v Lipníku památník se jmény Židů, kteří zemřeli v...

pátek, 25. ledna 2019, 21:00

Lipník nad Bečvou na Přerovsku odhalí tuto neděli památník se jmény 164 Židů, kteří se během druhé světové války nevrátili z...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Hodiny na Černé věži v Budějcích po čtyřiceti letech září novotou. Speciální barvu vybírali památkáři

Jako nové teď vypadají hodiny na Černé věži. Po čtyřiceti letech totiž dostaly nový nátěr. Na všechny čtyři ciferníky padne více než osm kilo speciální barvy, kterou vybírali památkáři. Hotovo by mělo být příští týden. Hlavní slovo má ale počasí.

Předmanželská smlouva? Ochrana před zchudnutím

Zhruba každé druhé manželství končí rozvodem. Je proto dobré myslet dopředu a zbytečným sporům o majetek předcházet. K tomu slouží předmanželská smlouva, ve které si snoubenci dohodnou jiný než zákonný majetkový režim.

V Česku začal druhý den voleb do Evropského parlamentu, v pátek byla účast od deseti do 20 procent

V Česku dnes ráno začal druhý den voleb do Evropského parlamentu. Lidé v nich mají poslední možnost ovlivnit, kdo je bude příštích pět let zastupovat v Evropském parlamentu. Volební místnosti se otevřely v 8:00, přístupné budou až do 14:00. Výsledky ale s ohledem na evropský charakter voleb budou známy až v neděli před půlnocí.