Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Kriminalisté dopadli zloděje, kteří vykradli o silvestrovské noci rodinný dům

 
pondělí, 28. ledna 2019, 15:30

Hned druhý lednový den informovala policie veřejnost prostřednictvím médií o vykradeném domě na Hranicku. Ke krádeži došlo o silvestrovské noci. Kriminalistům se však podařilo rychle vypátrat pachatele.

„V době nepřítomnosti majitelů vnikl násilím, po vypáčení balkonových dveří, tehdy neznámý zloděj do rodinného domu. Po vloupání do objektu ukradl nalezené šperky, finanční hotovost, oděvy a elektroniku. To mu však bylo málo a z garáže odcizil ještě osobní vozidlo Fiat Bravo a motocykl značky Honda. Poškozeným byla na odcizení věcí způsobena předběžná škoda necelých 450 000 korun a na poškození 18 000 korun. O týden později se pachatel vrátil na místo činu a za pomoci již dříve odcizených klíčů, vnikl do vozidla Fiat Brava, které stálo na parkovišti před domem a odjel s ním neznámo kam. Majiteli v tomto případě způsobil další škodu ve výši 20 000 korun," řekla policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Intenzivním šetřením a operativní činností se podařilo kriminalistům z Hranic vypátrat pachatele. Na základě souhlasu státního zástupce byl 17. ledna v obci na Prostějovsku zadržen osmatřicetiletý muž, který byl podezřelý z výše uvedeného jednání. V průběhu vyšetřování byly zajištěny některé z ukradených věcí a navíc bylo při domovní prohlídce zajištěno i zařízení sloužící k výrobě pervitinu. Kriminalisté dohledali a nalezli i obě osobní motorová vozidla včetně motorky, která se nacházela na různých místech jihomoravského kraje. 

Podezřelý skončil v cele a následující den mu policejní komisař sdělil, že proti němu bylo zahájeno trestní stíhání a do té doby podezřelý si vyslechl obvinění ze čtyř trestných činů, a to krádež, porušování domovní svobody, neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a maření výkonu úředního rozhodnutí, za které mu dle trestního zákoníku hrozí až pětiletý trest odnětí svobody. Trestní stíhání obviněného je vedeno na svobodě.

„Uvedené trestné činnosti se nedopustil sám, ale ve spolupráci s třicetiletým mužem, který se v současné době nachází ve výkonu trestu odnětí svobody v Brně. I jemu bylo sděleno obvinění z výše uvedených trestných činů. V průběhu šetření bylo prokázáno, že se oba muži dopouštěli další trestné činnosti na území olomouckého a jihomoravského kraje," dodala Zajícová.

Vizitka autora

 

Jakub Wittka

šéfredaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: sefredaktor@olomouckadrbna.cz

 
Foto pixabay.com

Kam dál?

VIDEO: Zimující vodní ptáci jsou vděčni za potravu od lidí. Sůl na...

pondělí, 28. ledna 2019, 15:00

Mrazy pokryly většinu vodních ploch ledem a u nás zimující vodní ptáci se slétli na poslední zbytky nezamrzlých vodních ploch....

V hlavní roli škrabka a smetáček aneb jak a co očistit v zimě na...

pondělí, 28. ledna 2019, 11:00

Podle průzkumů jsou v zimě řidiči agresivnější než v létě. Každý rok se s příchodem zimy musí totiž potýkat s nepříjemnou...

Tři útočníci napadli mladíka na autobusové zastávce. Ten utrpěl...

neděle, 27. ledna 2019, 19:00

K napadení dvacetiletého muže došlo na autobusové zastávce v Mohelnici. Tři výtržníci ho na místě zmlátili a okradli.

Pracovníci zdravotnické záchranné služby v Přerově jsou velmi...

neděle, 27. ledna 2019, 13:00

Téměř tři a půl tisíce výjezdů za rok podnikají vozy rychlé zdravotnické služby v Přerově. Olomoucký kraj se proto rozhodl, že...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Démon jménem „genderová ideologie“ v České republice

V návaznosti na článek o problematice zrušení genderových studií v Maďarsku a démonizaci genderu jakožto nepřítele tradičních hodnot se podíváme na situaci v České republice. Jak jsme na tom s genderem, tedy kulturně vzniklými rozdíly mezi muži a ženami u nás doma? Stáváme se tak moc obávanou “bezpohlavní” společností?

VIDEO: Ve Veletržním paláci se konala debata o SEFO. Řediteli Muzea umění bylo na konci debaty zabráněno vystoupit

V pondělí 18. března se konala ve Veletržním paláci v Praze odborná debata na téma Středoevropského fóra, projektu olomouckého Muzea umění. Ač se téma bezprostředně muzea týká, na debatu podle tiskového mluvčího Tomáše Kasala žádná pozvánka nedorazila, řediteli muzea navíc bylo v závěru debaty zabráněno vystoupit.

Zahráli si s Glenem Hansardem. Nyní brněnská kapela křtí novou desku, která rozhodně stojí za pozornost

Splnil se jim jejich životní i kariérní sen, když si je na své vystoupení pozval sám držitel Oscara Glen Hansard. Brněnská kapela The Shookies rozhodně stojí za pozornost. Zdobí je autentický projev zpěváka, unikátní zvuk i příjemný pocit z jejich hudby. Přesvědčit se o tom mohou lidé sami v Brně na Melodce, kde 21. března křtí novou desku Sooner or Later.