Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VÍKEND PODLE DRBNY: Zbavte se stresu, přivítejte jaro a odhalte tajemství domovních znamení

 
pátek, 15. března 2019, 18:00

Tento víkend je doslova nabitý skvělými akcemi. Na své si přijdou děti i dospělí.

SOBOTA

V sobotu od 9:30 do 16:30 se bude konat FlerJarmark. Pokud máte rádi originální výrobky a chcete nakupovat přímo od rukodělných tvůrců, pak na této akci nemůžete chybět. Bude možnost si něco vytvořit v dílničkách a hlavně se pokochat krásnými a jedinečnými kousky.

Od 10:00 do 17:00 můžete přivítat jaro na Poděbradech. Děti se mohou kreativně vyřádit a dospělí vysadit jaro do květináče nebo vyrobit dekorace, které ozdobí váš domov. Až vás přepadne hlad, můžete si tu dát svíčkovou s domácím knedlíkem a zapít pivem Litovel Patrik, které ma smaragdovou barvu.

Dny mozku můžete navštívit mezi devátou až osmnáctou hodinou v Pevnosti poznání. Čekají na vás interaktivní aktivity pro celou rodinu. Nahlédněte dovnitř mozku, dozvíte se mnoho zajímavých věcí. Chcete se zbavit stresu nebo trénovat paměť? I s tím vám zde poradí. Děti a dospělí se zabaví u optických klamů, kvízů a hlavolamů.

Máte rádi sport? Tak neváhejte a zúčastněte se s dětmi Přerovského Tritonu. Startuje se v 8:00 v přerovské loděnici, parku Michalov a na bazénu. Zkusit si můžete tři sporty, a to veslování, běh a plavání. Akce je určena pro děti a mládež ročník 2010-2003. V cíli čeká jak dobrý pocit, tak drobné ceny, poháry, medaile a diplomy.

Na pohádku O perníkové chaloupce vyrazte s dětmi do OC HANÁ v 16:00. Představení odehraje loutkové divadlo Pronitka v přestěhovaném dětském koutku. Vstup je zdarma.

NEDĚLE

Zajímalo vás někdy, jaký příběh se skrývá za domovním znamením, které vídáte na historické budově, kterou míjíte? Olomoucké legendy a pověsti jsou velmi zajímavé. Přiblíží vám je prohlídkový okruh, kterého se můžete zúčastnit v neděli ve 13:00. Nutná je rezervace předem na e-mailu tomas.kryl@email.cz.

Napsal Drahomíra Schneiderová | Foto Ivo Spisar, Facebook Pevnost poznání Olomouc, Olomoucký FLERJARMARK, olomoucké Poděbrady, Pavel Vychodil, Obchodní centrum Haná, nejlepsipruvodce.cz

Kam dál?

Výstava na Helfštýně představí díla mistrů z Hefaistonu, který se na...

pátek, 15. března 2019, 16:30

Hefaistonu, největšímu evropskému setkání uměleckých kovářů, bude zasvěcena letošní sezónní výstava na hradě Helfštýně na...

Dopravní situaci v Přerově budou snímat kamery. Záběry budou k vidění...

pátek, 15. března 2019, 07:30

Od 11. března je kvůli stavbě mimoúrovňového křížení uzavřena Polní ulice, kterou v průběhu následujících čtyř měsíců čekají...

Vesnice v kraji dostanou dvakrát více peněz na svůj rozvoj

čtvrtek, 14. března 2019, 19:30

Olomoucký kraj opět navýšil objem peněz, které přitečou na venkov. Od roku 2017 narostly finanční prostředky dostupné v Programu...

Opravy havarijních mostků v Přerově přijdou na pět milionů korun

středa, 13. března 2019, 22:00

Přerovská radnice se v nejbližší době pustí do oprav mostků, lávek či propustků, které jsou v havarijním stavu. Na jaro je...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Největší negativa jablonecké přehrady? Záchody i vzhled stánků

Přehradní nádrž Mšeno je srdcem Jablonce. V létě je u ní hlava na hlavě. Denně k ní míří desítky místních na procházku maminky s kočárkem, celé rodiny i kamarádi. Milují ji běžci, inlajnisté i pejskaři. Ve zdejší lokalitě je ale stále co vylepšovat a město šlo s nápady přímo za místními.

VIDEO: Chcete vidět mrtvé lidi? Vyfotit si je? Německý policista vyškolil českého řidiče

Statisíce shlédnutí získalo během krátké doby video, na kterém němečtí policisté „školí“ českého a maďarského řidiče. Důvodem je jejich chování, které by v našich končinách bylo považováno za neetické a u našich západních sousedů za nezákonné. Oba řidiči si totiž natáčeli místo tragické nehody, ke které došlo v úterý u Norimberku.

PRŮZKUM: Dezinformací na českých webech před eurovolbami nepřibylo

Dezinformací na českých webech v souvislosti s volbami do Evropského parlamentu kvůli volbám přes původní obavy výrazně nepřibylo. Oznámil to dnes Pražský institut bezpečnostních studií na základě svého průzkumu. Podle něj se weby, které jsou známé šířením dezinformací, eurovolební kampaní významněji nezabývaly, pozitivně referovaly hlavně o hnutí SPD Tomia Okamury.