Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VÍKEND PODLE DRBNY: Zbavte se stresu, přivítejte jaro a odhalte tajemství domovních znamení

 
pátek, 15. března 2019, 18:00

Tento víkend je doslova nabitý skvělými akcemi. Na své si přijdou děti i dospělí.

SOBOTA

V sobotu od 9:30 do 16:30 se bude konat FlerJarmark. Pokud máte rádi originální výrobky a chcete nakupovat přímo od rukodělných tvůrců, pak na této akci nemůžete chybět. Bude možnost si něco vytvořit v dílničkách a hlavně se pokochat krásnými a jedinečnými kousky.

Od 10:00 do 17:00 můžete přivítat jaro na Poděbradech. Děti se mohou kreativně vyřádit a dospělí vysadit jaro do květináče nebo vyrobit dekorace, které ozdobí váš domov. Až vás přepadne hlad, můžete si tu dát svíčkovou s domácím knedlíkem a zapít pivem Litovel Patrik, které ma smaragdovou barvu.

Dny mozku můžete navštívit mezi devátou až osmnáctou hodinou v Pevnosti poznání. Čekají na vás interaktivní aktivity pro celou rodinu. Nahlédněte dovnitř mozku, dozvíte se mnoho zajímavých věcí. Chcete se zbavit stresu nebo trénovat paměť? I s tím vám zde poradí. Děti a dospělí se zabaví u optických klamů, kvízů a hlavolamů.

Máte rádi sport? Tak neváhejte a zúčastněte se s dětmi Přerovského Tritonu. Startuje se v 8:00 v přerovské loděnici, parku Michalov a na bazénu. Zkusit si můžete tři sporty, a to veslování, běh a plavání. Akce je určena pro děti a mládež ročník 2010-2003. V cíli čeká jak dobrý pocit, tak drobné ceny, poháry, medaile a diplomy.

Na pohádku O perníkové chaloupce vyrazte s dětmi do OC HANÁ v 16:00. Představení odehraje loutkové divadlo Pronitka v přestěhovaném dětském koutku. Vstup je zdarma.

NEDĚLE

Zajímalo vás někdy, jaký příběh se skrývá za domovním znamením, které vídáte na historické budově, kterou míjíte? Olomoucké legendy a pověsti jsou velmi zajímavé. Přiblíží vám je prohlídkový okruh, kterého se můžete zúčastnit v neděli ve 13:00. Nutná je rezervace předem na e-mailu tomas.kryl@email.cz.

Napsal Drahomíra Schneiderová | Foto Ivo Spisar, Facebook Pevnost poznání Olomouc, Olomoucký FLERJARMARK, olomoucké Poděbrady, Pavel Vychodil, Obchodní centrum Haná, nejlepsipruvodce.cz

Kam dál?

Nová propadla v Moravském divadle umožní hercům v okamžiku zmizet z...

pátek, 15. března 2019, 17:00

Vedení Moravského divadla požádalo městskou radu o uvolnění částky dva miliony korun z rezervního fondu. Rada tomuto požadavku...

Výstava na Helfštýně představí díla mistrů z Hefaistonu, který se na...

pátek, 15. března 2019, 16:30

Hefaistonu, největšímu evropskému setkání uměleckých kovářů, bude zasvěcena letošní sezónní výstava na hradě Helfštýně na...

Olomoucký majáles bude dvoudenní. Letošním tématem je popkultura

pátek, 15. března 2019, 13:30

Na popkulturu se letos zaměří olomoucký majáles, který pořádají studenti Univerzity Palackého (UP). Jejich tradiční svátek bude...

AKTUÁLNĚ: Olomoučtí středoškoláci stávkují za ochranu klimatu

pátek, 15. března 2019, 09:03

Olomoučtí středoškoláci se připojili k celosvětovému projektu s názvem Fridays For Future. Jako studenti a studentky středních...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Pozor na jarní pálení bioodpadu. Může způsobit požár

S ústupem zimy se lidé vrhají do úklidu svých zahrad. S tím se pojí i časté pálení klestí a biologického odpadu. Hasiči ale upozorňují, že pálení je v tomto období poměrně rizikové.

Aktualizováno před 4 hodinami

Střelba v Utrechtu má podle starosty tři mrtvé a devět zraněných

Tři mrtvé a devět zraněných, z nich tři jsou ve vážném stavu, si dnes vyžádala střelba v tramvaji v nizozemském městě Utrecht. Na twitteru to oznámil starosta města Jan van Zanen. Policie jako motiv nevyloučila terorismus a po střelci pátrá. Stejnojmenná provincie Utrecht zvýšila na nejvyšší stupeň varování před možným teroristickým útokem, zpřísněná bezpečnostní opatření ale platí na řadě míst v celém Nizozemsku. V pohotovosti je i armáda. Premiér Mark Rutte incident označil za znepokojivý, situaci se již věnuje krizový protiteroristický štáb.

VIDEO: Zbrojováci půjdou opět společně darovat krev. Pokusí se vytvořit nový rekord

Fanoušci a hráči Zbrojovky půjdou letos opět po roce společně darovat krev. Klub chce přitom pokořit loňský rekord, při kterém darovalo krev 140 lidí, 24 z nich bylo dokonce prvodárců. Na Transfúzním a tkáňovém oddělení FN Brno se fanoušci s hráči klubu sejdou ve středu 20. března od osmé hodiny ráno.