Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Přerov spouští službu Mobilní rozhlas, bude posílat informace do mobilů i e-mailových schránek

 
sobota, 23. března 2019, 13:00

Přerovská radnice bude od dubna obyvatele informovat o dění ve městě pomocí zpráv zasílaných do chytrých mobilních telefonů či e-mailových schránek. "Mobilní rozhlas pomůže k lepší informovanosti veřejnosti," řekla dnes ČTK mluvčí radnice Lenka Chalupová.

Provoz mobilního rozhlasu bude v Přerově a jeho místních částech podle Chalupové zahájen 1. dubna. Lidé se ale už nyní mohou do systému registrovat, a to na webu www.prerov.mobilnirozhlas.cz nebo přes mobilní aplikaci Zlepšeme Česko. Každý obyvatel si přitom může zvolit okruh informací, které ho zajímají.

„Uživatelé budou informováni třeba o blížícím se nebezpečí, blokovém čištění, odstávkách, poruchách, výpadcích energie, uzavírkách silnic, o ztracených věcech i zvířatech. Dozví se výstupy z rady města, jaký kulturní program je čeká, nebo kam mohou o víkendu vyrazit za zábavou,“ uvedl přerovský primátor Petr Měřínský.

Lidé, kteří se zapojí do mobilního rozhlasu, budou mít také možnost pomocí této aplikace poukázat na nepořádek v ulicích města, černé skládky či poškozený veřejný majetek. „Stačí, když daný problém vyfotí přes aplikaci Zlepšeme Česko. Snímek se už dostane do rukou těm, kteří se o nápravu postarají," podotkla Chalupová.

Aplikaci mobilního rozhlasu už v Česku používá přes 500 obcí a měst včetně Prahy. „Zajímavostí pro Přerovany může být to, že celý systém vymyslel jejich rodák Ondřej Švrček," uvedl náměstek primátora Michal Zácha. Připomněl, že až se celý systém zaběhne, může ho město využít i pro vytváření jednoduchých minireferend a průzkumů, na jejichž základě bude možné konzultovat některá rozhodnutí s občany a plánovat další kroky.

Mobilní rozhlas přijde Přerov v prvním roce fungování na 167.000 korun, v dalších letech se bude poplatek pohybovat kolem 100.000 korun ročně.

Napsal(a) ČTK | Foto prerov.eu

Kam dál?

Vlnu a přízi na pletené chobotničky pro děti sbírá Nemocnice Přerov....

pátek, 22. března 2019, 17:00

Na první pohled obyčejná hračka, ve skutečnosti velký pomocník v oblasti léčby a zlepšování fyzického i psychického stavu. O čem...

Muž upadl na schodech, poranil si hlavu a ztratil pulz. Zachránit se...

pátek, 22. března 2019, 10:00

Ve středu odpoledne prováděla motohlídka kontrolu dvorního traktu a hřiště v sídlištní zástavbě v Přerově.

Manžel vyhrožoval své ženě zabitím baseballovou pálkou. Hrozí mu až...

pátek, 22. března 2019, 07:30

Nebezpečného vyhrožování se dopustil předevčírem odpoledne třiačtyřicetiletý muž z Přerova.

Seniora okradl muž, který byl v minulosti za podobnou činnost odsouzen

středa, 20. března 2019, 21:00

Včera odpoledne byl okraden sedmašedesátiletý muž v ulici Husova v Přerově. Policie o součinnost požádala strážníky městské...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Jeden z obviněných z vraždy Kuciaka a Kušnírové žádal o odpuštění

Jeden z obviněných z vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové dopisem z vězení požádal pozůstalé o odpuštění. Deníku Pravda to potvrdila Zlatica Kušnírová, matka zavražděné dívky, která zároveň prohlásila, že odpustit nedokáže.

Janek Rubeš: Města se nemají přizpůsobovat turismu. Místní nepotřebují trdelník ani absint

Společně s Honzou Mikulkou natáčí turistický průvodce ,,Honest Guide", který na platformě YouTube sledují statisíce turistů, kteří míří do Prahy. Neukazují jen krásná zákoutí hlavního města, ale i temnější stránku Prahy, kdy vás může kdokoliv okrást. Drbna nyní ve svém rozhovoru vyzpovídala Janka Rubeše.

Pokuta za přechod k jinému mobilnímu operátorovi zřejmě klesne

Snížení pokuty za přechod k jinému mobilnímu operátorovi a zkrácení lhůty pro převod telefonního čísla předpokládá vládní novela o elektronických komunikacích, kterou v úvodním kole podpořila Sněmovna. Změny by měly vést k větší konkurenci mezi operátory a v konečném důsledku k poklesu cen. Předloha nyní zamíří k posouzení do hospodářského výboru. Bude na to mít měsíc místo obvyklých dvou.