Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Přerov spouští službu Mobilní rozhlas, bude posílat informace do mobilů i e-mailových schránek

 
sobota, 23. března 2019, 13:00

Přerovská radnice bude od dubna obyvatele informovat o dění ve městě pomocí zpráv zasílaných do chytrých mobilních telefonů či e-mailových schránek. "Mobilní rozhlas pomůže k lepší informovanosti veřejnosti," řekla dnes ČTK mluvčí radnice Lenka Chalupová.

Provoz mobilního rozhlasu bude v Přerově a jeho místních částech podle Chalupové zahájen 1. dubna. Lidé se ale už nyní mohou do systému registrovat, a to na webu www.prerov.mobilnirozhlas.cz nebo přes mobilní aplikaci Zlepšeme Česko. Každý obyvatel si přitom může zvolit okruh informací, které ho zajímají.

„Uživatelé budou informováni třeba o blížícím se nebezpečí, blokovém čištění, odstávkách, poruchách, výpadcích energie, uzavírkách silnic, o ztracených věcech i zvířatech. Dozví se výstupy z rady města, jaký kulturní program je čeká, nebo kam mohou o víkendu vyrazit za zábavou,“ uvedl přerovský primátor Petr Měřínský.

Lidé, kteří se zapojí do mobilního rozhlasu, budou mít také možnost pomocí této aplikace poukázat na nepořádek v ulicích města, černé skládky či poškozený veřejný majetek. „Stačí, když daný problém vyfotí přes aplikaci Zlepšeme Česko. Snímek se už dostane do rukou těm, kteří se o nápravu postarají," podotkla Chalupová.

Aplikaci mobilního rozhlasu už v Česku používá přes 500 obcí a měst včetně Prahy. „Zajímavostí pro Přerovany může být to, že celý systém vymyslel jejich rodák Ondřej Švrček," uvedl náměstek primátora Michal Zácha. Připomněl, že až se celý systém zaběhne, může ho město využít i pro vytváření jednoduchých minireferend a průzkumů, na jejichž základě bude možné konzultovat některá rozhodnutí s občany a plánovat další kroky.

Mobilní rozhlas přijde Přerov v prvním roce fungování na 167.000 korun, v dalších letech se bude poplatek pohybovat kolem 100.000 korun ročně.

Napsal(a) ČTK | Foto prerov.eu

Kam dál?

Vlnu a přízi na pletené chobotničky pro děti sbírá Nemocnice Přerov....

pátek, 22. března 2019, 17:00

Na první pohled obyčejná hračka, ve skutečnosti velký pomocník v oblasti léčby a zlepšování fyzického i psychického stavu. O čem...

Muž upadl na schodech, poranil si hlavu a ztratil pulz. Zachránit se...

pátek, 22. března 2019, 10:00

Ve středu odpoledne prováděla motohlídka kontrolu dvorního traktu a hřiště v sídlištní zástavbě v Přerově.

Manžel vyhrožoval své ženě zabitím baseballovou pálkou. Hrozí mu až...

pátek, 22. března 2019, 07:30

Nebezpečného vyhrožování se dopustil předevčírem odpoledne třiačtyřicetiletý muž z Přerova.

Seniora okradl muž, který byl v minulosti za podobnou činnost odsouzen

středa, 20. března 2019, 21:00

Včera odpoledne byl okraden sedmašedesátiletý muž v ulici Husova v Přerově. Policie o součinnost požádala strážníky městské...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Milion chvilek považuji za parodii na Občanské fórum, říká mluvčí Jiří Ovčáček. Kandidaturu na prezidenta nevylučuje

„Praha je díky prázdninám prázdná. Přijel jsem dřív, než jsem čekal,“ začal prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček po podání ruky před rozhovorem. Na hausbót na Císařské louce v Praze totiž dorazil se slušným předstihem. Z původně plánovaných čtyřiceti minut povídání se setkání protáhlo na téměř dvojnásobek. Kromě uvolněných témat se bývalý novinář a dnes asi nejkontroverznější mluvčí v tuzemsku rozpovídal také o tom, za jakých okolností by byl ochoten kandidovat na prezidenta a proč nemůže přijít na jméno spolku Milion chvilek.

Pamětní bankovky s Karlem Gottem lidé vykoupili během čtyř hodin. Při čekání ve frontách musela zasahovat i policie

V Praze se včera prodávaly pamětní eurobankovky s portrétem zpěváka Karla Gotta. K výročí jeho 80. narozenin vydala společnost Nunofia celkem 5 tisíc bankovek s nominální hodnotou nula euro. Ve frontách na ně čekaly tisíce lidí. Vyprodány byly během zhruba čtyř hodin. Den po vyprodání se cena bankovek v aukcích pohybuje v řádech tisíců korun.

Lidé si zvykají na vratné kelímky. Podnikům ale přibyla práce

Letní večery lákají na budějcký Sokolák spoustu lidí. Například v kavárně Coffe on the go nebo v klubu K2 už ale nedostanete drink do klasického jednorázového kelímku, ale do vratného. I když je na něj záloha padesát korun, lidé si pomalu zvykají. Podle ankety na Budějcké Drbně o zavedení vratných kelímků je patrné, že lidé nápad kvitují, a mají z něho radost i samotní majitelé podniků. Jejich realizace a následná cesta k zákazníkovi, ale není jednoduchá a jsou s ní spojené i trable.