Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Frekventovaný železniční přejezd u Přerova hlídá kamera

 
pátek, 10. května 2019, 20:30

Nový kamerový bod hlídá od tohoto týdne železniční přejezd mezi Přerovem a místní částí Dluhonice. Poté, co byla kvůli rozšíření uzavřena Polní ulice, se stala tato komunikace, kterou protínají koleje, vytíženou objížďkou.

Problém je v tom, že řidiči, zejména ti za volantem kamionů, nerespektují stanovené dopravní značení, najíždějí nebezpečně do prostoru kolejí a ohrožují svými manévry ostatní účastníky silničního provozu. Tím vznikají nebezpečné kolizní situace a reálně tam hrozí zablokování přejezdu auty přímo na kolejích. „Na místo budou instalovány informativní dopravní značky, které na kamerový bod upozorní. Kromě preventivního charakteru  bude kamerový bod vypomáhat s určením viníka v případě dopravní nehody,“ řekl radní pro dopravu Tomáš Navrátil.

Kamera patří Městské policii Přerov, nejde ale o nový model. „Jedná se o mobilní kameru, která měla místo v Kozlovské ulici. Protože se přejezd ukázal jako problematické místo, rozhodli jsme se ho upřednostnit. Do Kozlovské ulice pořídíme v příštích dnech novou kameru,“ konstatoval ředitel Městské policie Přerov Omar Teriaki.

Tisková zpráva | Foto prerov.eu | Zdroj prerov.eu

Kam dál?

Zloděj našel platební kartu, se kterou platil v e-shopech. Napáchal...

pátek, 10. května 2019, 15:30

Z přečinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku podezírají hraničtí policisté dosud neznámého...

Přerované ukládají do kontejnerů krabice v původním stavu, svoz se...

čtvrtek, 9. května 2019, 19:00

Nepořádek kolem popelnic v Přerově dostal nový rozměr. Už vloni zástupci města upozorňovali na to, že kolem kontejnerů ukládají...

Manželka bodla muže do ruky, on jí vrátil facku. Oba byli opilí

čtvrtek, 9. května 2019, 09:27

K incidentu mezi sedmašedesátiletými manželi došlo v úterý 7. května 2019 po jednadvacáté hodině v rodinném domě v jihovýchodní...

Další letecká nehoda na Přerovsku. Komplikace přišly při přistávání

čtvrtek, 9. května 2019, 08:28

Ve středu 8. května se kromě tragické nehody v Hranicích stala na Přerovsku další letecké neštěstí, a to po jedenácté hodině...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Objem sázek v ČR byl loni proti roku 2000 více než čtyřnásobný

Objem sázek v Česku byl loni proti roku 2000 více než čtyřnásobný. Zatímco loni dosáhl 249,5 miliardy korun, v roce 2000 to bylo 60,5 miliardy. Vyplývá to z údajů Generálního finančního ředitelství. Nejvíce připadá dlouhodobě na automaty (loni 58 procent), v poslední době roste podíl kurzových sázek (loni 28 procent). Nejvyšší výhra v Česku padla v roce 2015 v Eurojackpotu, sázející vyhrál v přepočtu 2,466 miliardy korun. Před sto lety se uskutečnil první tah Československé třídní loterie.

ODS chce o spolupráci jednat s konzervativně liberálními stranami

Předseda ODS Petr Fiala chce před parlamentními volbami v roce 2021 jednat o spolupráci se stranami, které patří do konzervativně liberálního proudu. Chce sestavit tým, který porazí hnutí ANO, a udělat reformy v boji s byrokracií, ve školství nebo v digitalizaci. Fiala to uvedl na dotaz k možnému vytvoření předvolebního bloku demokratických stran, o kterém dříve hovořil předseda Starostů a nezávislých (STAN) Vít Rakušan.

Hybridní autobusy testují Praha a Pardubice, Plzeň neuspokojily

V městské hromadné dopravě krajských měst přibývá v posledních letech vozů využívajících alternativní pohon. Dopravní podniky pořizují zejména elektromobily nebo vozy na stlačený zemní plyn (CNG), které jsou nízkoemisní a nahrazují část autobusů s naftovými motory. V případě trolejbusů provozují takzvané parciální vozy, které dokážou ujet část trasy na baterii. Praha v pondělí cestujícím představí hybridní autobus, který kombinuje spalovací motor s elektromotorem. Hybridní autobus testuje i dopravní podnik v Pardubicích, v minulosti ho zkoušela Plzeň, úspora paliva ale nesplnila její očekávání.