Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Frekventovaný železniční přejezd u Přerova hlídá kamera

 
pátek, 10. května 2019, 20:30

Nový kamerový bod hlídá od tohoto týdne železniční přejezd mezi Přerovem a místní částí Dluhonice. Poté, co byla kvůli rozšíření uzavřena Polní ulice, se stala tato komunikace, kterou protínají koleje, vytíženou objížďkou.

Problém je v tom, že řidiči, zejména ti za volantem kamionů, nerespektují stanovené dopravní značení, najíždějí nebezpečně do prostoru kolejí a ohrožují svými manévry ostatní účastníky silničního provozu. Tím vznikají nebezpečné kolizní situace a reálně tam hrozí zablokování přejezdu auty přímo na kolejích. „Na místo budou instalovány informativní dopravní značky, které na kamerový bod upozorní. Kromě preventivního charakteru  bude kamerový bod vypomáhat s určením viníka v případě dopravní nehody,“ řekl radní pro dopravu Tomáš Navrátil.

Kamera patří Městské policii Přerov, nejde ale o nový model. „Jedná se o mobilní kameru, která měla místo v Kozlovské ulici. Protože se přejezd ukázal jako problematické místo, rozhodli jsme se ho upřednostnit. Do Kozlovské ulice pořídíme v příštích dnech novou kameru,“ konstatoval ředitel Městské policie Přerov Omar Teriaki.

Tisková zpráva | Foto prerov.eu | Zdroj prerov.eu

Kam dál?

Zloděj našel platební kartu, se kterou platil v e-shopech. Napáchal...

pátek, 10. května 2019, 15:30

Z přečinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku podezírají hraničtí policisté dosud neznámého...

Přerované ukládají do kontejnerů krabice v původním stavu, svoz se...

čtvrtek, 9. května 2019, 19:00

Nepořádek kolem popelnic v Přerově dostal nový rozměr. Už vloni zástupci města upozorňovali na to, že kolem kontejnerů ukládají...

Manželka bodla muže do ruky, on jí vrátil facku. Oba byli opilí

čtvrtek, 9. května 2019, 09:27

K incidentu mezi sedmašedesátiletými manželi došlo v úterý 7. května 2019 po jednadvacáté hodině v rodinném domě v jihovýchodní...

Další letecká nehoda na Přerovsku. Komplikace přišly při přistávání

čtvrtek, 9. května 2019, 08:28

Ve středu 8. května se kromě tragické nehody v Hranicích stala na Přerovsku další letecké neštěstí, a to po jedenácté hodině...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Zhruba 190 tisíc seniorů v Česku nemá starobní penzi ani 10 tisíc korun

Zhruba 190 tisíc seniorek a seniorů musí měsíčně vystačit s důchodem pod 10 tisíc korun. Kolem 60 tisíc lidí pak nemá starobní penzi ani 8000 korun. Vyplývá to z údajů České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ), které sněmovnímu sociálnímu výboru poskytla zastupující náměstkyně ministerstva práce pro pojistné systémy a dávky Kateřina Jirková. Hranice příjmové chudoby pro samotného člověka loni v ČR činila 11 963 korun, letos bude o něco vyšší.

Desetitisíce lidí se od rána zapojily do sbírky potravin

Desetitisíce lidí se dnes od rána zapojily v obchodech do celonárodní Sbírky potravin. Zájem byl podle pořadatelů srovnatelný se sbírkami v předchozích letech. Během akce dnes zákazníci 337 obchodů po celé republice mohli věnovat trvanlivé jídlo či drogistické potřeby pro lidi v nouzi. Letos poprvé mohou lidé přispět i při nákupu na internetu, kde bude sbírka pokračovat ještě týden. Výsledky budou známé v neděli.

Švýcarská policie zadržela Petra Krause z kauzy Mostecké uhelné, je ve vězení

Švýcarská policie zadržela v úterý na ženevském letišti Petra Krause, kterého švýcarská justice pravomocně odsoudila v případu Mostecké uhelné společnosti k 16měsíčnímu vězení. Krause poté policie převezla do výkonu trestu ve věznici poblíž města Fribourg. Novinářům to dnes sdělila v tiskovém prohlášení Krausova advokátka Karolina Besser Zelenková. Kraus je ve stejné věci souzen i v České republice, hlavní líčení je plánováno od 10. června.