Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Přerovský park Michalov ožije promenádními koncerty

 
sobota, 11. května 2019, 10:00

Přerovský park Michalov od poloviny května opět ožije promenádními koncerty. Prvorepublikovou tradici zavedla před několika lety tamní radnice a těší se velkému zájmu. Prostory sto let starého parku dvakrát do měsíce oživí do září folk, swing, dechovka i jazzová hudba. Skupiny a kapely k nedělním promenádním koncertům využívají hudební altán, který zde stával již v roce 1904. Všechny kapely, které vystoupí, jsou až na jednu z Přerova. Řekl to ředitel Kulturních a informačních služeb města Přerova Jaroslav Macíček.

„Promenádní koncerty v Přerově mají bohatou letitou tradici. Využíváme nejrůznější kulturní sdružení a skupiny, podporujeme také dětské soubory z Přerova. Lidé chodí na dechovku či na folk. Koncerty pořádáme dvakrát do měsíce, a to od května až do září," uvedl Macíček.

Sérii koncertů zahájí v neděli Dechový orchestr Haná Základní umělecké školy Bedřicha Kozánka v Přerově, který čítá až 50 členů. V repertoáru má nejen klasické české a moravské dechovky, ale i swing, jazz nebo filmové a muzikálové skladby. O týden později se Přerovanům v hudebním altánu představí kultovní přerovská kapela Synkopa, která letos oslavila 55 let od založení.

Každý měsíc do konce léta se v michalovském parku odehrají podle Macíčka dva promenádní koncerty, přičemž program je připraven tak, aby se žánry střídaly. Koncerty začínají v neděli v 15:00 a lidé si je mohou poslechnout zdarma.

Prvorepublikovou tradici koncertů obnovila radnice v roce 2005 a odehrávají se v hudebním altánu, který byl v roce 2004 při rekonstrukci nově postaven. Altán stál na promenádě, kudy korzovali lidé v době první republiky.

Přerovská radnice od roku 2000 investovala do obnovy parku přes 40 milionů korun. Nechala tam odstranit přestárlé stromy, které nahradila nová zeleň, přibyly nové cesty, oplocení i kované brány. Inovacemi prošla restaurace, fontána, k dispozici jsou nová dětská hřiště, hrací koutky či mobiliář.

Napsal(a) ČTK | Foto prerov.eu

Kam dál?

Frekventovaný železniční přejezd u Přerova hlídá kamera

pátek, 10. května 2019, 20:30

Nový kamerový bod hlídá od tohoto týdne železniční přejezd mezi Přerovem a místní částí Dluhonice. Poté, co byla kvůli rozšíření...

Zloděj našel platební kartu, se kterou platil v e-shopech. Napáchal...

pátek, 10. května 2019, 15:30

Z přečinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku podezírají hraničtí policisté dosud neznámého...

Přerované ukládají do kontejnerů krabice v původním stavu, svoz se...

čtvrtek, 9. května 2019, 19:00

Nepořádek kolem popelnic v Přerově dostal nový rozměr. Už vloni zástupci města upozorňovali na to, že kolem kontejnerů ukládají...

Manželka bodla muže do ruky, on jí vrátil facku. Oba byli opilí

čtvrtek, 9. května 2019, 09:27

K incidentu mezi sedmašedesátiletými manželi došlo v úterý 7. května 2019 po jednadvacáté hodině v rodinném domě v jihovýchodní...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Objem sázek v ČR byl loni proti roku 2000 více než čtyřnásobný

Objem sázek v Česku byl loni proti roku 2000 více než čtyřnásobný. Zatímco loni dosáhl 249,5 miliardy korun, v roce 2000 to bylo 60,5 miliardy. Vyplývá to z údajů Generálního finančního ředitelství. Nejvíce připadá dlouhodobě na automaty (loni 58 procent), v poslední době roste podíl kurzových sázek (loni 28 procent). Nejvyšší výhra v Česku padla v roce 2015 v Eurojackpotu, sázející vyhrál v přepočtu 2,466 miliardy korun. Před sto lety se uskutečnil první tah Československé třídní loterie.

ODS chce o spolupráci jednat s konzervativně liberálními stranami

Předseda ODS Petr Fiala chce před parlamentními volbami v roce 2021 jednat o spolupráci se stranami, které patří do konzervativně liberálního proudu. Chce sestavit tým, který porazí hnutí ANO, a udělat reformy v boji s byrokracií, ve školství nebo v digitalizaci. Fiala to uvedl na dotaz k možnému vytvoření předvolebního bloku demokratických stran, o kterém dříve hovořil předseda Starostů a nezávislých (STAN) Vít Rakušan.

Hybridní autobusy testují Praha a Pardubice, Plzeň neuspokojily

V městské hromadné dopravě krajských měst přibývá v posledních letech vozů využívajících alternativní pohon. Dopravní podniky pořizují zejména elektromobily nebo vozy na stlačený zemní plyn (CNG), které jsou nízkoemisní a nahrazují část autobusů s naftovými motory. V případě trolejbusů provozují takzvané parciální vozy, které dokážou ujet část trasy na baterii. Praha v pondělí cestujícím představí hybridní autobus, který kombinuje spalovací motor s elektromotorem. Hybridní autobus testuje i dopravní podnik v Pardubicích, v minulosti ho zkoušela Plzeň, úspora paliva ale nesplnila její očekávání.