Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Přerovský park Michalov ožije promenádními koncerty

 
sobota, 11. května 2019, 10:00

Přerovský park Michalov od poloviny května opět ožije promenádními koncerty. Prvorepublikovou tradici zavedla před několika lety tamní radnice a těší se velkému zájmu. Prostory sto let starého parku dvakrát do měsíce oživí do září folk, swing, dechovka i jazzová hudba. Skupiny a kapely k nedělním promenádním koncertům využívají hudební altán, který zde stával již v roce 1904. Všechny kapely, které vystoupí, jsou až na jednu z Přerova. Řekl to ředitel Kulturních a informačních služeb města Přerova Jaroslav Macíček.

„Promenádní koncerty v Přerově mají bohatou letitou tradici. Využíváme nejrůznější kulturní sdružení a skupiny, podporujeme také dětské soubory z Přerova. Lidé chodí na dechovku či na folk. Koncerty pořádáme dvakrát do měsíce, a to od května až do září," uvedl Macíček.

Sérii koncertů zahájí v neděli Dechový orchestr Haná Základní umělecké školy Bedřicha Kozánka v Přerově, který čítá až 50 členů. V repertoáru má nejen klasické české a moravské dechovky, ale i swing, jazz nebo filmové a muzikálové skladby. O týden později se Přerovanům v hudebním altánu představí kultovní přerovská kapela Synkopa, která letos oslavila 55 let od založení.

Každý měsíc do konce léta se v michalovském parku odehrají podle Macíčka dva promenádní koncerty, přičemž program je připraven tak, aby se žánry střídaly. Koncerty začínají v neděli v 15:00 a lidé si je mohou poslechnout zdarma.

Prvorepublikovou tradici koncertů obnovila radnice v roce 2005 a odehrávají se v hudebním altánu, který byl v roce 2004 při rekonstrukci nově postaven. Altán stál na promenádě, kudy korzovali lidé v době první republiky.

Přerovská radnice od roku 2000 investovala do obnovy parku přes 40 milionů korun. Nechala tam odstranit přestárlé stromy, které nahradila nová zeleň, přibyly nové cesty, oplocení i kované brány. Inovacemi prošla restaurace, fontána, k dispozici jsou nová dětská hřiště, hrací koutky či mobiliář.

Napsal(a) ČTK | Foto prerov.eu

Kam dál?

Frekventovaný železniční přejezd u Přerova hlídá kamera

pátek, 10. května 2019, 20:30

Nový kamerový bod hlídá od tohoto týdne železniční přejezd mezi Přerovem a místní částí Dluhonice. Poté, co byla kvůli rozšíření...

Zloděj našel platební kartu, se kterou platil v e-shopech. Napáchal...

pátek, 10. května 2019, 15:30

Z přečinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku podezírají hraničtí policisté dosud neznámého...

Přerované ukládají do kontejnerů krabice v původním stavu, svoz se...

čtvrtek, 9. května 2019, 19:00

Nepořádek kolem popelnic v Přerově dostal nový rozměr. Už vloni zástupci města upozorňovali na to, že kolem kontejnerů ukládají...

Manželka bodla muže do ruky, on jí vrátil facku. Oba byli opilí

čtvrtek, 9. května 2019, 09:27

K incidentu mezi sedmašedesátiletými manželi došlo v úterý 7. května 2019 po jednadvacáté hodině v rodinném domě v jihovýchodní...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Jak je to s osobními údaji na internetu?

Se svými osobními údaji nakládáme na internetu v podstatě denně. Internetové společnosti běžně využívají osobní údaje k cílenému marketingu. Díky tomu se Google dostal mezi tři nejvíce ceněné značky na světě. Loňská aféra s britskou konzultantskou společností Cambridge Analytica také ukázala, že osobní údaje zadané samotnými uživateli na sociální sítě mohou být zneužity dokonce k ovlivnění voleb. Co všechno se rozumí osobními údaji a jaká práva v souvislosti s nimi mají fyzické osoby?

Zhruba 190 tisíc seniorů v Česku nemá starobní penzi ani 10 tisíc korun

Zhruba 190 tisíc seniorek a seniorů musí měsíčně vystačit s důchodem pod 10 tisíc korun. Kolem 60 tisíc lidí pak nemá starobní penzi ani 8000 korun. Vyplývá to z údajů České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ), které sněmovnímu sociálnímu výboru poskytla zastupující náměstkyně ministerstva práce pro pojistné systémy a dávky Kateřina Jirková. Hranice příjmové chudoby pro samotného člověka loni v ČR činila 11 963 korun, letos bude o něco vyšší.

Desetitisíce lidí se od rána zapojily do sbírky potravin

Desetitisíce lidí se dnes od rána zapojily v obchodech do celonárodní Sbírky potravin. Zájem byl podle pořadatelů srovnatelný se sbírkami v předchozích letech. Během akce dnes zákazníci 337 obchodů po celé republice mohli věnovat trvanlivé jídlo či drogistické potřeby pro lidi v nouzi. Letos poprvé mohou lidé přispět i při nákupu na internetu, kde bude sbírka pokračovat ještě týden. Výsledky budou známé v neděli.