Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Wilsonova ulice v centru Přerova bude měsíc uzavřená kvůli opravě popraskané dlažby

 
pondělí, 17. června 2019, 21:00

V centru Přerova se tento týden zhruba na měsíc uzavře Wilsonova ulice směřující k náměstí TGM. Důvodem je rozpraskaná dlažba v horní části náměstí, kterou město musí v poškozeném úseku nahradit. Ulice bude otevřená chodcům i cyklistům, auta však tudy na náměstí neprojedou. Silnice bude slepá, takže vozila zásobování budou muset z ulice couvat, řekl radní města a jednatel přerovských technických služeb Bohumír Střelec (ANO).

Oprava dlažby dotýkající se horní části náměstí by měla začít v úterý. „Ulice by se měla zavřít zhruba na měsíc. Důvodem je to, že po celém náměstí se odloupává dlažba od betonového lože. Na některých místech zřejmě nebylo uděláno kvalitně, tím pádem se to celé propadá. Odloupnutou dlažbu nelze jinak nahradit než to celé vyměnit, vykopat, dát tam nový betonový podklad a na to nalepit novou dlažbu," uvedl Střelec. Oprava potrvá několik týdnů kvůli technologickým pauzám, neboť beton musí vyzrát.

Oprava rozpraskané dlažby na náměstí omezí hlavně zásobování, které do Wilsonovy ulice vjíždí. Chodci i cyklisté se tudy bez problémů dostanou. „Po dobu oprav z ní bude slepá ulice, bude zde zákaz průjezdu. Auta se sem tedy dostanou, ale budou muset z ulice vycouvat," doplnil Střelec. Opravu rozpraskané dlažby v horní části náměstí TGM, kterou mají na svědomí projíždějící auta, podle Střelce město plánovalo delší dobu. Akci však zdrželo to, že dlažba se těžko sháněla.

Wilsonova ulice není v Přerově jediná, která se kvůli opravám uzavře. Řidiče podstatně více trápí dlouhodobé uzavření tahů, kvůli kterým se musela doprava vměstnat do několika ulic. Nejvíce zatížena je kvůli tomu Velká Dlážka, kde ve špičkách denně stojí řidiči i desítky minut. Na neutěšené situaci ve městě se podepisuje hlavně uzavření Polní ulice, kterou obvykle projede 15 tisíc vozidel, i dlouhodobá uzavírka ulic kolem Tyršova mostu.

Napsal(a) ČTK | Foto prerov.eu

Kam dál?

V Přerově budou nechávat vyšší trávu. Přizpůsobí i termíny sečení

pondělí, 17. června 2019, 19:30

Sečení a údržba travnatých ploch v Přerově dozná změn, a to v souvislosti s očekávaným horkým a suchým létem. Radní souhlasili...

Z Přerova vyjedou cyklobusy, které cyklisty zavezou na Bumbálku nebo...

pondělí, 17. června 2019, 19:00

Cyklisté budou moci i letos využít cyklobusy, které pravidelně po celé léto vyrážejí z Přerova. Milovníky cyklistiky zavezou do...

Cyklostezka v Přerově bude po téměř dvou letech dokončena

pondělí, 17. června 2019, 16:30

Cyklostezka, která byla na podzim 2017 vybudována v ulici Velká Dlážka v Přerově, bude téměř po dvou letech konečně celistvá.

Návštěvníci Zubrfestu si vychutnali pivo v padesáti metrech nad zemí

pondělí, 17. června 2019, 13:30

Až v padesátimetrové výšce, s nohama ve vzduchu a s rozhledem na město si několik set návštěvníků vychutnávalo během přerovského...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Odbory a nemocnice: Stát dluží nemocnicím stovky milionů

Stát prostřednictvím zdravotních pojišťoven dluží podle zdravotnických odborů, asociace nemocnic a dalších organizací nemocnicím za poskytnutou péči stovky milionů korun. Zástupci devíti organizací vyzvali premiéra Andreje Babiše (ANO), aby problém s nedostatečným financováním nemocnic řešil. Už na konci června žádali, aby byly k narovnání situace využity rezervy z účtů zdravotních pojišťoven. O výzvě dnes informovali v tiskové zprávě. Premiér i ministerstvo zdravotnictví označili jejich vyjádření za poplašnou zprávu, do zdravotnictví jdou podle ministra Adama Vojtěcha (za ANO) v posledních letech rekordně vysoké částky.

Ústavní žalobu na Zemana projedná Senát ve středu odpoledne

Návrh ústavní žaloby na prezidenta Miloše Zemana projedná Senát zřejmě ve středu v podvečer. Rozhodl o tom dnes organizační výbor horní komory, která to oznámila na svém twitterovém účtu. Potvrdil to také senátor Václav Láska (Senátor 21), který žalobu připravil.

Česko čekají velká vedra, ve středu bude až 35 stupňů

Většinu území ČR čekají v následujících dnech tropické teploty, které postupně porostou. Dnes odpoledne místy překročí 31 stupňů Celsia, od středy může být až 35 stupňů. Výstraha meteorologů platí od dnešních 13:00.