Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Předmostí čeká poslední část regenerace. Vznikne fitness hřiště i místo na pěstování bylinek

 
středa, 17. července 2019, 07:30

Místní část Předmostí čeká letos v pořadí už třináctá etapa regenerace, která přijde město Přerov na necelých 16 milionů korun včetně DPH. Panelové sídliště v Předmostí bylo vybudováno v 80. letech minulého století v místech světoznámého archeologického naleziště lovců mamutů.

V Teličkově ulici vznikne parkour a fitness hřiště

Už v roce 2003 přišel první návrh na obnovu, která měla místo zatraktivnit, od té doby se sídliště i s přilehlou zástavbou starších rodinných domů modernizuje.  Tentokrát přicházejí na řadu ulice Teličkova, Tyršova, Kotkova a část Hranické – a prioritou jsou stavební úpravy chodníků, cyklostezek a parkovišť. A nejen to.

 „U cyklostezky v ulici Hranická  v blízkosti zastávky autobusové dopravy „Dům služeb”  je například navrženo veřejné servisní místo pro cyklisty, umístěna tam bude veřejná ruční pumpa na kola,“ uvedla náměstkyně přerovského primátora Hana Mazochová. Připomněla, že projekt řeší třeba i modernizaci veřejného osvětlení, obnovu zeleně a vybudování komunitních zahrádek.

U vchodů číslo 4 a 5 v Teličkově ulici jsou navrženy nové půdorysně obloukové chodníky, které zajišťují přístup ke komunitním zahrádkám – což jsou květináče ve tvaru U, v nichž mohou místní obyvatelé pěstovat nízké okrasné i užitkové rostliny či byliny,“ doplnil Zdeněk Dostál z přerovského magistrátu. A projekt myslí i na sportovní a volnočasové vyžití lidí z Předmostí. V plánu je parkour a fitness hřiště, které vznikne v místě stávajícího sportoviště v Teličkově ulici – za výměníkovou stanicí Tepla.

Třináctá etapa regenerace bude poslední

Regenerace Předmostí má za sebou poměrně dlouhou historii. Zastupitelstvo města Přerova schválilo tento program 27. listopadu roku 2003, s opravami se začalo už v roce 2004. „Za patnáct let se v rámci dvanácti etap proinvestovalo 104, 4 milionů korun, z toho 51, 5 milionu byla dotace státu. Místní část dostala nové chodníky, cyklostezky, osvětlení, obnovil se městský mobiliář, vybudovalo se tu náměstíčko, opravila zeď hřbitova, jsou tu nová hřiště i parkovací místa, nezapomněli jsme ani na nové zelené plochy,“ vzpomněl Pavel Gala z přerovského magistrátu.

Plánovaná třináctá etapa regenerace je poslední etapou. Aktuálně radní města na svém červencovém jednání schválili zadávací podmínky na tuto veřejnou zakázku. Samotné práce by měly probíhat v letošním i příštím roce. 

Tisková zpráva | Foto pixabay.com | Zdroj prerov.eu

Kam dál?

Muž vyhrožoval manželce likvidací a hrozil jí nožem. Policisté ho...

úterý, 16. července 2019, 15:30

Čtyřicetiletý muž opakovaně vyhrožoval jeho sedmatřicetileté manželce fyzickou likvidací, a to od 7. do 15. července v jejich...

Mladou dívku obtěžoval starší muž. Zastal se jí mladík, který...

úterý, 16. července 2019, 09:00

Procházející osmnáctiletou dívku obtěžoval devětatřicetiletý muž v sobotu před jedenáctou hodinou večer. K incidentu došlo v...

Hádka dvou mužů skončila fyzickým napadením. Starší muž kopal...

úterý, 16. července 2019, 07:30

K incidentu mezi dvěma muži došlo ve čtvrtek ve tři hodiny v noci u altánku v Hustopečích nad Bečvou.

Matka dala dítě kamarádce na hlídání. Ta nadýchala téměř tři promile

pondělí, 15. července 2019, 10:30

Včera odpoledne zavolal muž strážníky městské policie na opilou ženu, která s sebou měla dvě malé děti a cestou několikrát upadla...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Slovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva roky

Více než 30 tisíc lidí dorazilo o víkendu na jubilejní dvacátý ročník folklorních slavností Slovácký rok do jihomoravského Kyjova. Neopakovatelná atmosféra, skvělý program i organizace, takové byly bezprostřední reakce návštěvníků na místě i na sociálních sítích. Organizátoři si však největší překvapení připravili až na závěr - na další ročník nemusí návštěvníci čekat čtyři roky, ale poprvé v historii pouhé dva.

Vládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorství

Vládní protidrogová koordinátorka Jarmila Vedralová čelí podezření, že opsala část své bakalářské a diplomové práce. Podnět k prověření jejích prací z roku 2001 a 2005 podali Piráti. Třetina jich údajně obsahuje shodné pasáže s jinými zdroji. Vedralová to odmítla komentovat. Informoval o tom dnes server Seznam Zprávy. I kdyby se plagiátorství potvrdilo, o titul Vedralová přijít nemůže, protože řízení o vyslovení neplatnosti vysokoškolského diplomu lze podle zákona zahájit do tří let.

Po letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve Francii

Díky intenzivní mezinárodní policejní spolupráci byl muž vypátrán a na základě evropského zatýkacího rozkazu zatčen ve Francii. Po splnění všech formalit byl odsouzený koncem minulého týdne eskortován do České republiky.