Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Radní Přerova schválili koupi pozemku u hotelu Strojař, využití objektu stále není jasné

 
úterý, 23. května 2017, 07:40

Přerovští zastupitelé dnes schválili nákup pozemku u hotelového domu Strojař, jehož vlastníkem se město stalo loni. Za zhruba 2500 metrů čtverečních zaplatí radnice 6,7 milionu korun, objekt už dříve město stál 40,5 milionu korun. Využití nemovitosti město stále hledá, v budoucnu zde s největší pravděpodobností vzniknou byty.

Většina zastupitelů dnes souhlasila s tím, že pozemek ležící nedaleko centra je pro město strategický. „Pozemek je nezastavěný, ale ne nezastavitelný, je pět minut pěšky od centra města. Vlastnictví nám umožní dotvořit toto území urbanisticky - vzniknout tu může pěkný kousek města," uvedl náměstek přerovského primátora Pavel Košutek (ANO).

Zastupitelé s ním souhlasili, podpořili ale také návrh opozičního zastupitele Michala Záchy z ODS, aby schválená částka byla maximem, které za území město zaplatí. Naopak jeho protinávrh, aby se o pozemku jednalo až poté, co bude jasné, k čemu bude využit hotelový dům Strojař, neprošel.

Pozemek na nábřeží Rudolfa Lukaštíka leží přímo vedle Strojaře, pro jehož využití se v současné době připravuje soutěž. Městu pozemek nabídla pražská společnost Fine Line Develop. Ta nabyla vlastnické právo od původního majitele, společnosti Opera Bohemia, před pěti lety. Podle dřívějších plánů investora měl na tomto místě vyrůst před osmi lety výškový obytný dům, z projektu ale nakonec sešlo.

Zástupci radnice dnes na zastupitelstvu oznámili, že vedle tohoto pozemku má město zájem ještě o další sousední území, které patří státu. Podle vedoucího odboru majetku Miloslava Dohnala už město v tomto ohledu činí kroky.

Devítipodlažní hotelový dům Strojař, jehož sousedící pozemky chce město nyní koupit, opustili vojáci na konci roku 2013. Dům nabízelo ministerstvo obrany k prodeji od ledna 2014. Původně za něj armáda požadovala 62 milionů, cena se postupně snižovala. Radnice jej nakonec odkoupila loni za 40,5 milionu korun, další 1,6 milionu město zaplatilo za převod objektu. Důvodem nákupu byla obava, aby ve městě nevznikla další sociální ubytovna.

Čtěte více:

Napsal(a) ČTK | Foto prerov.eu

Kam dál?

Opilý vozíčkář opakovaně přepadával z chodníku do vozovky, po hodině...

středa, 10. května 2017, 10:12

Hned několik oznámení od různých lidí přišlo ve sváteční pondělí na linku Městské policie v Přerově. Všechny informace měly jedno...

Na Helfštýn vyjede v sobotu stovka veteránů, zahájí sezónu

úterý, 9. května 2017, 07:18

Více než stovka historických aut a motocyklů z celé republiky se tuto sobotu vydá na zhruba stokilometrovou spanilou jízdu po...

Sváteční den se neobešel bez vážných nehod, na Přerovsku se zabil o...

pondělí, 8. května 2017, 18:07

U Radslavic na Přerovsku dnes odpoledne zemřel pětadvacetiletý motorkář, narazil do stromu. Muže se snažili na místě resuscitovat...

Kamion měl na přechodu v Přerově srazit ženu. Ta se však v opilosti...

čtvrtek, 27. dubna 2017, 15:00

Podvečer v pondělí došlo k velmi kuriózní situaci u vlakového nádraží v Přerově. Podle oznámení měl na přechodu srazit kamion...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Krach Thomas Cook je celosvětové největší úpadek CK

Krach britské cestovní kanceláře Thomas Cook, který je dosud největším případem úpadku cestovní kanceláře, bude mít podstatný dopad na trh pojištění CK proti úpadku, skončí-li v krachu i německá část firmy, případně některé další dceřiné společnosti. Novinářům to dnes řekl ředitel péče o klienty makléřské společnosti Renomia Matyáš Charvát.

CK Neckermann má v cizině 1100 českých klientů, návrat zajistí

Cestovní kancelář Neckermann, která je v Česku součástí zkrachované britské kanceláře Thomas Cook, má v zahraničí k dnešnímu dni zhruba 1100 českých klientů. O tyto klienty se postará a zajistí jim bezpečný návrat do České republiky jejich plánovaným letem. V tiskovém prohlášení to dnes uvedl šéf marketingu CK Neckermann Jan Šrámek.

Začínají Dny českého piva. Po celé republice můžete ochutnat svatováclavské speciály

Povstaňte, jdeme na pivo! Tak zní heslo už sedmého ročníku Dnů českého piva. Slavnosti oblíbeného zlatavého moku se konají po celé republice a nabídnou bohatý program, ale i speciálně navařené svatováclavské pivo. Akce začíná 24. září a trvá až do 30. září.