Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Hasiči v Hranicích evakuovali vlak. Hořela lokomotiva

 
čtvrtek, 7. prosince 2017, 13:27

Ve čtvrtek dopoledne získali hasiči informaci o doutnající lokomotivě osobního vlaku nedaleko hranického nádraží. Museli evakuovat přes tři sta cestujících. Příčinou vzniku požáru bylo spadlé trakční vedení na lokomotivu.

K incidentu došlo ve čtvrtek 7. prosince po deváté ranní. Vlak zastavil přibližně tři sta metrů za zastávkou v Hranicích ve směru na Drahotuše. Podle oznámení, které přišlo na na operační středisko HZS Olomouckého kraje, se mělo jednat o doutnající lokomotivu osobního vlaku. „Na místo vyjeli profesionální hasiči z Hranic, Lipníku nad Bečvou, Přerova, hasiči Správy železniční dopravní cesty a dobrovolní hasiči z Hranic a z Opatovic. Po příjezdu první jednotky na místo události zjistil velitel zásahu, že požár již zlikvidoval strojvedoucí přenosným hasicím přístrojem. Hasiči ohnisko požáru zkontrolovali a dohasili,“ uvedla mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková.
Podle dostupných informací mělo ve vlaku cestovat celkem 332 cestujících. „Třista třicet cestujících hasiči evakuovali a další dvě osoby se zdravotním postižením, vozíčkáře, přenesli na nedaleké nástupiště," upřesnila mluvčí.

V místě požáru byl provoz omezený na jednu kolej a vlaky musely projíždět se sníženou rychlostí. K zastavení provozu však nedošlo.

Výše škody byla předběžně vyčíslena na 250.000 Kč, příčinou vzniku požáru bylo spadlé trakční vedení na lokomotivu,“ uzavřela Hacsiková. 

Napsal(a) PK | Tisková zpráva | Foto HZS OK

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Řidiči, který havaroval na Wolkerově, hrozí...

  • Dvě ukradené Octavie a pokus o odcizení...

  • U Štěpánova srazil expres člověka

  • Muž přišel osobně poděkovat hasičům za dobře...

Reklama
 
 

Kam dál?

Dealeři nabízeli dvojici mužů drogy, když odmítli, vyhrožovali jim zastřelením

středa, 6. prosince 2017, 15:00

Když mladí muži odmítli nabízenou marihuanu, vyhrožovali jim prodejci zbraní. Přivolaná policejní hlídka prodejce...

Muž se probudil ráno v nemocnici s rozbitou hlavou a kocovinou. Vůbec netušil, kde je

středa, 6. prosince 2017, 12:00

V noci z úterý na středu přijali přerovští strážníci o nehybně ležícím muži v jednom z městských parků. Zjistili, že má...

Řidič se se svým vozidlem při jízdě pohyboval ze strany na stranu, policisté mu naměřili přes dvě promile

úterý, 5. prosince 2017, 15:00

V pondělí ve večerních hodinách policisté zastavovali čtyřicetiletého řidiče ve Fiatu, který byl zjevně pod vlivem....