sobota 20. dubna 2024 Marcela

Při střetu osobního auta s dodávkou zemřeli u Mohelnice dva lidé

Dva lidé zemřeli ve čtvrtek v podvečer po střetu osobního auta s dodávkou na silnici u Mohelnice na Šumpersku. Jde o čtyřiapadesátiletou ženu a jejího osmadvacetiletého spolujezdce, svým zraněním podlehli na místě. Další tři lidé utrpěli lehká zranění.

Nehoda se stala na R35 na výjezdu z Mohelnice. Okolnosti nehody se stále vyšetřují. Od středy už zemřelo při haváriích včetně této devět lidí.

Tragická nehoda se stala po 17:00. "Řidička vozidla značky Renault při vjíždění z města a odbočování směrem na Olomouc s největší pravděpodobností nedala přednost přijíždějícímu vozidlu, dodávce značky Mercedes ze směru od Šumperku, a došlo ke střetu," uvedla policejní mluvčí. V dodávce cestovaly tři osoby, které při nehodě utrpěly lehká zranění. "Dechová zkouška u řidiče dodávky negativní," dodala mluvčí. Policisté kvůli vyšetřování nehody silnici R35 uzavřeli a dopravu odklonili. Kolem 20:30 byl tah znovu zprovozněn.

Dnešek tak navázal na tragickou bilanci ze středy, kdy při nehodách zemřelo pět lidí, a rovněž na nelichotivý výčet smrtelných nehod při prodlouženém velikonočním víkendu s 12 mrtvými. Počet obětí o velikonočním víkendu byl letos více než dvojnásobný v porovnání s loňským rokem. V úterý pak zemřeli dva lidé, ve středu pět a dnes už čtyři. Kolem dnešního poledne zahynul mladý řidič po nárazu auta do stromu na Pelhřimovsku, na Hodonínsku už ráno zahynula devatenáctiletá řidička při kolizi dvou osobních aut.

V Olomouckém kraji podle informací ČTK zemřelo letos na silnicích včetně této nehody už 13 lidí. Naposledy zemřel u Bílé Lhoty na Olomoucku motocyklista. Loni za celý rok zemřelo při nehodách 28 lidí.

 

Zdroj: ČTK

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.