Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Opravy postupně uzavřou sídliště Šárka v Prostějově na půl roku

 
úterý, 26. února 2019, 09:00

V Prostějově probíhá revitalizace sídliště Šárka. Uzavírky, které se týkají revitalizace, postupně omezí nejen dopravu osobními auty, ale i městskou hromadnou dopravu.

Druh uzavírky:

  • Fáze 0 - úplná uzavírka ul. Šárka – vyklizení oblasti
  • Fáze 1 - úplná uzavírka ul. Šárka
  • Fáze 2a – úplná uzavírka, MHD projede
  • Fáze 2b – úplná uzavírka, MHD neprojede

Důvod uzavírky: provádění stavby „Regenerace sídliště Šárka v Prostějově“

Délka uzavírky: cca 450 m

Délka objížďky: cca 950 m

Stanovení trasy objížďky: doprava bude vedena po ulicích Jezdecká, Lidická, Studentská a Dolní v Prostějově

Termín uzavírky:

  • Fáze 0 - od 25.3.2019 do 1.4.2019
  • Fáze 1 - od 1.4.2019 do 16.6.2019
  • Fáze 2 - od 17.6.2019 do 4.8.2019  

V době 1. fáze od 1. dubna do 16. června 2019 spoje jedoucí z autobusové stanice na křižovatce ulice Dolní s ulicí Šárka neodbočí, ale pojedou rovně po ulici Dolní, kde využijí náhradní autobusové zastávky „Prostějov, Dolní“ za uzavřenou zastávku „Prostějov, Šárka lékárna“. Na křižovatce Dolní a Jezdecké odbočí vlevo do ulice Jezdecká a na kruhovém objezdu odbočí vpravo do ulice Šárka a obslouží zastávku „Prostějov,Šárka“. Objízdná trasa je obousměrná.  

V době 2. fáze od 17. června do 4. srpna 2019 a nejnutnější uzávěry malého kruhového objezdu na křižovatce ulic Jezdecká a Šárka, pojedou spoje MHD po odbočení z Dolní ulice po Jezdecké ulici a poté odbočí vpravo do ulice Studentská a následně  vlevo do ulice Lidická. Zde bude umístěna náhradní zastávka na příměstských zastávkách za zastávku „Prostějov,Šárka“. Poté projedou ulici Lidická a odbočí vpravo do ulice Okružní dle platného jízdního řádu.

Tisková zpráva | Foto prostejov.eu | Zdroj prostejov.eu

Kam dál?

V centru města došlo k vykradení dvou aut. V obou případech zloděj...

pondělí, 25. února 2019, 20:30

K vykradení dvou aut došlo o víkendu v centru Prostějova. Incidenty se staly v Lutinovově a v Hradební ulici.

Přítel se zmocnil klíče od auta jeho přítelkyně a odjel pryč, i když...

pondělí, 25. února 2019, 18:00

Osmatřicetiletý muž z Prostějovska je podezřelý z přečinu neoprávněné užívání cizí věci.

Devatenáctiletý řidič nezvládl řízení a naboural do stromu. Na místě...

pondělí, 25. února 2019, 10:30

V pátek před čtvrtou hodinou odpoledne došlo na silnici mezi obcemi Němčice nad Hanou a Výšovice k havárii Renaultu.

Agresor urážel karbaníky v hospodě, pak napadl policistu. Skončil na...

pátek, 22. února 2019, 22:00

Osmapadesátiletý muž si ve středu 20. února 2019 po jednadvacáté hodině přisedl ke stolku v hospodě v centru Prostějova, kde...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Milion chvilek považuji za parodii na Občanské fórum, říká mluvčí Jiří Ovčáček. Kandidaturu na prezidenta nevylučuje

„Praha je díky prázdninám prázdná. Přijel jsem dřív, než jsem čekal,“ začal prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček po podání ruky před rozhovorem. Na hausbót na Císařské louce v Praze totiž dorazil se slušným předstihem. Z původně plánovaných čtyřiceti minut povídání se setkání protáhlo na téměř dvojnásobek. Kromě uvolněných témat se bývalý novinář a dnes asi nejkontroverznější mluvčí v tuzemsku rozpovídal také o tom, za jakých okolností by byl ochoten kandidovat na prezidenta a proč nemůže přijít na jméno spolku Milion chvilek.

Pamětní bankovky s Karlem Gottem lidé vykoupili během čtyř hodin. Při čekání ve frontách musela zasahovat i policie

V Praze se včera prodávaly pamětní eurobankovky s portrétem zpěváka Karla Gotta. K výročí jeho 80. narozenin vydala společnost Nunofia celkem 5 tisíc bankovek s nominální hodnotou nula euro. Ve frontách na ně čekaly tisíce lidí. Vyprodány byly během zhruba čtyř hodin. Den po vyprodání se cena bankovek v aukcích pohybuje v řádech tisíců korun.

Lidé si zvykají na vratné kelímky. Podnikům ale přibyla práce

Letní večery lákají na budějcký Sokolák spoustu lidí. Například v kavárně Coffe on the go nebo v klubu K2 už ale nedostanete drink do klasického jednorázového kelímku, ale do vratného. I když je na něj záloha padesát korun, lidé si pomalu zvykají. Podle ankety na Budějcké Drbně o zavedení vratných kelímků je patrné, že lidé nápad kvitují, a mají z něho radost i samotní majitelé podniků. Jejich realizace a následná cesta k zákazníkovi, ale není jednoduchá a jsou s ní spojené i trable.