Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Program oslav třicátého výročí sametové revoluce v Prostějově zakončí Modlitba pro Martu

 
pátek, 12. dubna 2019, 18:00

Koncerty na centrálním náměstí i promítáním dobových fotografií si obyvatelé Prostějova v neděli 17. listopadu připomenou 30. výročí sametové revoluce. Radní již k listopadové akci schválili program. Uvedl to primátor František Jura (ANO).

„Půjde o novou kulturně společenskou akci, kterou, jak věříme, oslovíme širokou veřejnost," uvedl.

Schválený program zahrnuje položení věnců, úvodní proslov primátora, klavírní koncert i vystoupení tří zpěváků, kteří se zaměří na operetní, muzikálové a případně i operní skladby.

„Při výběru účinkujících jsme se snažili, aby se program tematicky dotkl jak těch starších, kteří si revoluci pamatují, tak mladé generace. Jistě si v nabídce každý najde to své," uvedla primátorova náměstkyně Milada Sokolová (ODS).

Nedělní vzpomínkovou akci v centru Prostějova v podvečer zakončí píseň Modlitba pro Martu, která se stala jedním ze symbolů událostí roku 1968 a později i listopadu 1989. „Po celou dobu programu bychom chtěli promítat na LED obrazovce prezentace fotografií od občanů a fotografa Boba Pacholíka, případně fota z archivu města," dodala Sokolová.

Napsal(a) ČTK | Foto prostejov.eu

Kam dál?

Bezdomovec se přes zimu nastěhoval do chaty. Počítal s tím, že ho...

pátek, 12. dubna 2019, 07:30

Majitelé chaty v katastru obce Určice přijeli 3. dubna objekt po několika měsících zkontrolovat. Zjistili však, že oplocení je...

Na křižovatce havaroval náklaďák vezoucí železný šrot. Ten se vysypal...

čtvrtek, 11. dubna 2019, 09:00

Na okružní křižovatce ulic Dolní a Kralické v Prostějově došlo v úterý před pátou hodinou odpoledne k havárii náklaďáku...

Za apríl hrozí vtipálkovi pokuta dvě stě tisíc. V opilosti nahlásil...

středa, 10. dubna 2019, 12:00

V pondělí 1. dubna 2019 po čtvrté hodině odpolední volal na číslo 158 muž, který oznámil požár střechy u nakládací rampy...

Čtrnáct párů bot ukradl ze sklepa neznámý zloděj. Okradené ženě...

úterý, 9. dubna 2019, 22:00

V době mezi 1. a 8. dubnem tohoto roku se neznámý zloděj vloupal do sklepa jednoho z bytových domů v Dobrovského ulici v...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Babiš uvedl, že by nepřijal abolici, debata o tom je nesmyslná

Premiér Andrej Babiš (ANO) zopakoval, že by nepřijal abolici, tedy prezidentské zastavení svého trestního stíhání. Prezident Miloš Zeman tento týden uvedl, že by premiérovi abolici udělil v případě, že by nejvyšší státní zástupce rozhodl o obnovení Babišova trestního stíhání kvůli farmě Čapí hnízdo. Babiš pokládá nastolování úvah o abolici za nesmyslné v situaci, kdy pražské městské státní zastupitelství pravomocně rozhodlo o zastavení jeho stíhání.

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.