Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Prostějov získal třetí místo v celostátní soutěži recyklace elektrospotřebičů

 
pondělí, 20. května 2019, 22:00

Ve čtvrtek 16. května se v sále Staré radnice v Havlíčkově Brodě konalo vyhlášení soutěže „Hejbni s elektrem pro lepší život“. Prostějov se umístil na bronzové příčce a vyhrál tak odměnu 25 tisíc korun.

Třetí místo získal Prostějov na celostátní soutěži statutárních měst v kategorii s počtem obyvatel do 89 999, kterou vyhlásil loni v dubnu kolektivní systém pro sběr a recyklaci vysloužilých spotřebičů Elektrowin. Cenu na čtvrtečním slavnostním vyhlášení převzala náměstkyně primátora Milada Sokolová spolu s Ilonou Kovaříkovou z Odboru správy a údržby majetku Magistrátu města Prostějov.

„Jsem hrdá na naše obyvatele, kteří se snaží pro lepší životní prostředí dělat maximum. Odměnou je jim tato cena, za kterou jim děkujeme," uvedla náměstkyně Sokolová.

Kritériem hodnocení byla hmotnost zpětně odevzdaného elektrozařízení na jednoho obyvatele. Obyvatelům Prostějova se podařilo vysbírat 3,6 kilogramu na osobu. Před nimi byla jen Jihlava a na prvním místě Děčín, který vysbíral o téměř tři čtvrtě kila na osobu více.

Do dvou soutěžních kategorií se přihlásilo celkem 25 měst a svojí účastí v prvním ročníku soutěže tak aktivně přispěla k ochraně životního prostředí.

Napsal Martina Lusková | Foto prostejov.eu

Kam dál?

Zloděj odmontoval a ukradl dveře traktoru. Navíc z něj odčerpal...

neděle, 19. května 2019, 20:00

Přes noc na pátek vnikl neznámý lupič do areálu zemědělského družstva ve Vrchoslavicích.

Olomouc získala keramickou popelnici za nejlepší třídění odpadu. Z...

sobota, 18. května 2019, 18:00

Keramická popelnice je cena za vítězství v projektu, jehož posláním je odměnit obce, které nejlépe třídí. Uděluje se v několika...

V Hrušce a Skřípově se budou kvůli neshodám opět konat nové volby

sobota, 18. května 2019, 16:00

V obcích Skřípov a Hruška na Prostějovsku se po březnových komunálních volbách kvůli neshodám opět rozpadla sedmičlenná...

Všímavý občan zavolal strážníky k údajně sraženému muži autem. Ten...

sobota, 18. května 2019, 14:00

Ve středu 15. května vpodvečer vyjížděli prostějovští strážníci na ulici Dolní k údajné srážce muže projíždějícím autem....

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Před vysvědčením na Maker Faire Prague. Sedm aktivit, které s dětmi můžete vyzkoušet na festivalu kreativity

Festival Maker Faire Prague 2019 definitivně uzavřel letošní výzvu pro makery – novodobé kutily a všechny tvořivé lidi, kteří předvedou svá díla o víkendu 22. a 23. června na Výstavišti Praha. Chystá se přehlídka téměř 200 projektů, při níž můžete žasnout nad tím, co všechno lidé ve volném čase vyrábějí. A nejvíc si to užijí děti. Co si mohou mimo jiné na festivalu vyzkoušet?

Legendární Dave Mustaine z kapely Megadeth bojuje s rakovinou

Dave Mustaine, frontman kapely Megadeth, má rakovinu krku. Tato zpráva, kterou kapela zveřejnila v pondělí, vyděsila fanoušky z celého světa. Zpívajícímu kytaristovi okamžitě vyjádřili obrovskou podporu.

Odsouzená za vraždu otěhotněla ve věznici. Teď je v Jilemnici a místním se to nelíbí

Petra Janáková, která byla odsouzena za vraždu sběratele, a následně byl její trest kvůli těhotenství přerušen, nyní pobývá v Jilemnici. Místní jí na sociálních sítích adresují nenávistné i vulgární vzkazy.