Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Prostějov získal třetí místo v celostátní soutěži recyklace elektrospotřebičů

 
pondělí, 20. května 2019, 22:00

Ve čtvrtek 16. května se v sále Staré radnice v Havlíčkově Brodě konalo vyhlášení soutěže „Hejbni s elektrem pro lepší život“. Prostějov se umístil na bronzové příčce a vyhrál tak odměnu 25 tisíc korun.

Třetí místo získal Prostějov na celostátní soutěži statutárních měst v kategorii s počtem obyvatel do 89 999, kterou vyhlásil loni v dubnu kolektivní systém pro sběr a recyklaci vysloužilých spotřebičů Elektrowin. Cenu na čtvrtečním slavnostním vyhlášení převzala náměstkyně primátora Milada Sokolová spolu s Ilonou Kovaříkovou z Odboru správy a údržby majetku Magistrátu města Prostějov.

„Jsem hrdá na naše obyvatele, kteří se snaží pro lepší životní prostředí dělat maximum. Odměnou je jim tato cena, za kterou jim děkujeme," uvedla náměstkyně Sokolová.

Kritériem hodnocení byla hmotnost zpětně odevzdaného elektrozařízení na jednoho obyvatele. Obyvatelům Prostějova se podařilo vysbírat 3,6 kilogramu na osobu. Před nimi byla jen Jihlava a na prvním místě Děčín, který vysbíral o téměř tři čtvrtě kila na osobu více.

Do dvou soutěžních kategorií se přihlásilo celkem 25 měst a svojí účastí v prvním ročníku soutěže tak aktivně přispěla k ochraně životního prostředí.

Napsal Martina Lusková | Foto prostejov.eu

Kam dál?

Zloděj odmontoval a ukradl dveře traktoru. Navíc z něj odčerpal...

neděle, 19. května 2019, 20:00

Přes noc na pátek vnikl neznámý lupič do areálu zemědělského družstva ve Vrchoslavicích.

Olomouc získala keramickou popelnici za nejlepší třídění odpadu. Z...

sobota, 18. května 2019, 18:00

Keramická popelnice je cena za vítězství v projektu, jehož posláním je odměnit obce, které nejlépe třídí. Uděluje se v několika...

V Hrušce a Skřípově se budou kvůli neshodám opět konat nové volby

sobota, 18. května 2019, 16:00

V obcích Skřípov a Hruška na Prostějovsku se po březnových komunálních volbách kvůli neshodám opět rozpadla sedmičlenná...

Všímavý občan zavolal strážníky k údajně sraženému muži autem. Ten...

sobota, 18. května 2019, 14:00

Ve středu 15. května vpodvečer vyjížděli prostějovští strážníci na ulici Dolní k údajné srážce muže projíždějícím autem....

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Nabarvené ptáče Václava Marhoula poletí do Los Angeles bojovat o nominaci na Oscara

Česká filmová a televizní akademie, která každoročně stojí za udílením cen Český lev, vybrala Nabarvené ptáče scenáristy, režiséra a producenta Václava Marhoula jako kandidáta na Oscara v kategorii nejlepší zahraniční film. Akademici vybírali z 10 českých hraných a dokumentárních filmů, přihlášených jejich producenty. S větším počtem bodů skončily dále filmy Na střeše a Zlatý podraz. Hlasování probíhalo od 1. do 13. září.

Nejhorší byla Bangladéš. Chtěl bych žít půl roku na Sibiři, říká Tomáš Vaňourek z projektu Zikmund100

Cestovat po světe je snem mnoha lidí. Tomáš Vaňourek a Lukáš Socha si tento sen splnili. Díky projektu Zikmund100 se projeli po stopách slavných cestovatelů Miroslava Zikmunda a Jiřího Hanzelky a nafotili svět šedesát let poté. Jak vůbec nápad vznikl, a jaké bylo stát po cestě před samotným Miroslavem Zikmundem? I o tom se rozpovídal jeden z aktérů Tomáš Vaňourek.

Ropný trh je po útoku v nebezpečné situaci, čeká se zdražení ropy

Útok na ropná zařízení společnosti Saudi Aramco na východě Saúdské Arábie uvrhl světový ropný trh do stavu, kterého se všichni obávali. Vynucené snížení produkce ropy o 5,7 milionu barelů denně, což odpovídá asi polovině saúdskoarabské denní těžby, je nebezpečnou situací, ve které se podle agentury Bloomberg ukáže, jak citlivý ropný trh ve skutečnosti je.