Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Muž popíjel víno v prostějovském parku. Hlídka mu alkohol sebrala a hrozí mu pokuta až sto tisíc

 
neděle, 14. července 2019, 14:00

Ve Smetanových sadech v Prostějově ve čtvrtek odpoledne popíjel muž alkohol. Všimla si ho hlídková služba zaměřená na veřejný pořádek.

Osmapadesátiletý muž popíjel Hradní džbánek o obsahu dva litry. Hlídka na místě muži alkohol odebrala a poučila ho o zákazu požívání alkoholických nápojů na určitých veřejných místech.

Protiprávní jednání bude oznámeno správnímu orgánu pro porušení obecně závazné vyhlášky města Prostějova. Zde za takové jednání může být udělena pokuta do výše 100 tisíc korun,“ řekl policejní mluvčí Petr Zapletal.

Napsal Drahomíra Schneiderová | Foto pixabay.com

Kam dál?

Seniorka sousedce rozházela kameny ze skalky a uřezala keře. Své...

neděle, 14. července 2019, 13:00

Prostějovští strážníci se ve čtvrtek dopoledne zabývali sousedskými neshodami. Žena oznámila, že má problémy se sousedkou, která...

Provozovatelka baru svou oslavou narozenin rušila noční klid. Hrozí...

sobota, 13. července 2019, 16:00

Minulou sobotu po půlnoci řešili prostějovští strážníci rušení nočního klidu v baru nedaleko centra města.

Dívku zranil elektrický proud, když lezla na sto padesát metrů vysoký...

sobota, 13. července 2019, 14:03

Úraz elektrickým proudem utrpěla dívka, která dnes lezla na 150 metrů vysoký vysílač nedaleko Dobrochova na Prostějovsku. V...

V Prostějově se sdílení kol osvědčilo a bude pokračovat

sobota, 13. července 2019, 13:00

Čtyřměsíční testování sdílení bicyklů se v Prostějově osvědčilo. Radnice proto s česko-německou firmou nextbike uzavřela smlouvu...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Slovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva roky

Více než 30 tisíc lidí dorazilo o víkendu na jubilejní dvacátý ročník folklorních slavností Slovácký rok do jihomoravského Kyjova. Neopakovatelná atmosféra, skvělý program i organizace, takové byly bezprostřední reakce návštěvníků na místě i na sociálních sítích. Organizátoři si však největší překvapení připravili až na závěr - na další ročník nemusí návštěvníci čekat čtyři roky, ale poprvé v historii pouhé dva.

Vládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorství

Vládní protidrogová koordinátorka Jarmila Vedralová čelí podezření, že opsala část své bakalářské a diplomové práce. Podnět k prověření jejích prací z roku 2001 a 2005 podali Piráti. Třetina jich údajně obsahuje shodné pasáže s jinými zdroji. Vedralová to odmítla komentovat. Informoval o tom dnes server Seznam Zprávy. I kdyby se plagiátorství potvrdilo, o titul Vedralová přijít nemůže, protože řízení o vyslovení neplatnosti vysokoškolského diplomu lze podle zákona zahájit do tří let.

Po letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve Francii

Díky intenzivní mezinárodní policejní spolupráci byl muž vypátrán a na základě evropského zatýkacího rozkazu zatčen ve Francii. Po splnění všech formalit byl odsouzený koncem minulého týdne eskortován do České republiky.