Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Strážníci odchytili malého srnce, který se schoval do psí boudy, i poštolku

 
pondělí, 15. července 2019, 09:00

Během minulého týdne odchytávali prostějovští strážníci poštolku a dva malé srnce.

V ulici Pod Vinohrádkem se nacházel první nalezený srnec. Ten vlezl do psí boudy a nechtěl vylézt ven. Druhý odchyt srnčete proběhl za fotbalovým hřištěm ve Vrahovicích. 

„Ve večerních hodinách bylo přijato oznámení o malém dravci, který přistál na zahradě domu.Hlídka si malého opeřence převzala od oznamovatelky. Vše dobře dopadlo a všechna zvířata byla předána ochráncům přírody,“ řekl policejní mluvčí Petr Zapletal.

Napsal Drahomíra Schneiderová | Foto PČR

Kam dál?

Muž popíjel víno v prostějovském parku. Hlídka mu alkohol sebrala a...

neděle, 14. července 2019, 14:00

Ve Smetanových sadech v Prostějově ve čtvrtek odpoledne popíjel muž alkohol. Všimla si ho hlídková služba zaměřená na veřejný...

Seniorka sousedce rozházela kameny ze skalky a uřezala keře. Své...

neděle, 14. července 2019, 13:00

Prostějovští strážníci se ve čtvrtek dopoledne zabývali sousedskými neshodami. Žena oznámila, že má problémy se sousedkou, která...

Provozovatelka baru svou oslavou narozenin rušila noční klid. Hrozí...

sobota, 13. července 2019, 16:00

Minulou sobotu po půlnoci řešili prostějovští strážníci rušení nočního klidu v baru nedaleko centra města.

Dívku zranil elektrický proud, když lezla na sto padesát metrů vysoký...

sobota, 13. července 2019, 14:03

Úraz elektrickým proudem utrpěla dívka, která dnes lezla na 150 metrů vysoký vysílač nedaleko Dobrochova na Prostějovsku. V...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Slovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva roky

Více než 30 tisíc lidí dorazilo o víkendu na jubilejní dvacátý ročník folklorních slavností Slovácký rok do jihomoravského Kyjova. Neopakovatelná atmosféra, skvělý program i organizace, takové byly bezprostřední reakce návštěvníků na místě i na sociálních sítích. Organizátoři si však největší překvapení připravili až na závěr - na další ročník nemusí návštěvníci čekat čtyři roky, ale poprvé v historii pouhé dva.

Vládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorství

Vládní protidrogová koordinátorka Jarmila Vedralová čelí podezření, že opsala část své bakalářské a diplomové práce. Podnět k prověření jejích prací z roku 2001 a 2005 podali Piráti. Třetina jich údajně obsahuje shodné pasáže s jinými zdroji. Vedralová to odmítla komentovat. Informoval o tom dnes server Seznam Zprávy. I kdyby se plagiátorství potvrdilo, o titul Vedralová přijít nemůže, protože řízení o vyslovení neplatnosti vysokoškolského diplomu lze podle zákona zahájit do tří let.

Po letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve Francii

Díky intenzivní mezinárodní policejní spolupráci byl muž vypátrán a na základě evropského zatýkacího rozkazu zatčen ve Francii. Po splnění všech formalit byl odsouzený koncem minulého týdne eskortován do České republiky.