Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Zloděje v pláštěnce usvědčily příliš bílé ponožky a stopy bot, které zanechal na místě činu

 
středa, 17. července 2019, 12:00

Velkou smůlu měl nešikovný třiačtyřicetiletý muž z Prostějovska, který se v úterý 16. července v ranních hodinách rozhodl vykrást jednu z firem v obci na Prostějovsku.

Před vlastním odchodem do zaměstnání si vybral jinou firmu v obci, do které se násilím vloupal. Prodejnu prohledal a zaměřil se zejména na pokladnu, kde ovšem našel jen pár drobných. Nakonec s nimi a s nalezeným fotoaparátem uprchl, přičemž foťák nechal na zídce po cestě z prodejny. Způsobil tak hmotnou škodu za necelých 5 tisíc korun.

„Na vloupání přišla zaměstnankyně, která věc oznámila na policii. V místě bylo provedeno ohledání místa činu a nasazen byl i služební pes Spike. Ten označil ústupovou cestu pachatele z místa. Na té označil postupně šroubovák, zapalovač a také otisk podrážky pachatele. Dalším stěžejním důkazem se ukázal být videozáznam pořízený bezpečnostní kamerou. Ne té byl zachycen pachatel v šedé pláštěnce a s výrazně bílými ponožkami," popsal policejní mluvčí František Kořínek.

Právě ponožky urychlily průběh dalšího šetření. V zářivě bílých ponožkách totiž toho dne přišel do práce zaměstnanec jiné firmy v obci.  Podezření zesílilo, když v košíku jízdního kola zaměstnance nalezli´policisté šedou pláštěnku. Při následném podání vysvětlení policisté dále zjistili, že podrážky obuvi se shodují s otiskem označeným služebním psem Spikem. Pod tíhou těchto důkazů muži nezbylo nic jiného, než se přiznat.

„Pro své jednání si tak ihned, ještě během dopoledne, od policistů převzal sdělení podezření z přečinu krádež ve stádiu pokusu. Za ten mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta. Ve věci je konáno zkrácené přípravné řízení," dodal Kořínek.

Vizitka autora

 

Jakub Wittka

šéfredaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: sefredaktor@olomouckadrbna.cz

 

Kam dál?

Cyklistovi se zapletla do výpletu předního kola taška. Spadl na...

středa, 17. července 2019, 11:00

Na cyklostezce v ulici Sádky v Prostějově došlo v pátek o půl třetí odpoledne k havárii jednašedesátiletého cyklisty.

Filozof Edmund Husserl bude mít pomník na náměstí v rodném Prostějově

úterý, 16. července 2019, 21:00

Významný německý filozof Edmund Husserl bude mít pomník v Prostějově, kde se 8. dubna 1859 narodil. Záměr už schválila městská...

Víkend bude v Čechách pod Kosířem patřit historickým kočárům, koňským...

pondělí, 15. července 2019, 15:00

V sobotu 20. července a v neděli 21. července se v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem bude konat 12. ročník již tradiční akce...

Zdrogovanou a opilou řidičku zastavili policisté. Ve vězení může...

pondělí, 15. července 2019, 10:00

Sedmatřicetiletá žena z Prostějovska je podezřelá z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Slovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva roky

Více než 30 tisíc lidí dorazilo o víkendu na jubilejní dvacátý ročník folklorních slavností Slovácký rok do jihomoravského Kyjova. Neopakovatelná atmosféra, skvělý program i organizace, takové byly bezprostřední reakce návštěvníků na místě i na sociálních sítích. Organizátoři si však největší překvapení připravili až na závěr - na další ročník nemusí návštěvníci čekat čtyři roky, ale poprvé v historii pouhé dva.

Vládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorství

Vládní protidrogová koordinátorka Jarmila Vedralová čelí podezření, že opsala část své bakalářské a diplomové práce. Podnět k prověření jejích prací z roku 2001 a 2005 podali Piráti. Třetina jich údajně obsahuje shodné pasáže s jinými zdroji. Vedralová to odmítla komentovat. Informoval o tom dnes server Seznam Zprávy. I kdyby se plagiátorství potvrdilo, o titul Vedralová přijít nemůže, protože řízení o vyslovení neplatnosti vysokoškolského diplomu lze podle zákona zahájit do tří let.

Po letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve Francii

Díky intenzivní mezinárodní policejní spolupráci byl muž vypátrán a na základě evropského zatýkacího rozkazu zatčen ve Francii. Po splnění všech formalit byl odsouzený koncem minulého týdne eskortován do České republiky.