Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na prostějovské hvězdárně se bude promítat maraton seriálu Chernobyl

 
čtvrtek, 15. srpna 2019, 20:30

V letní kino se v závěru srpna na dva večery promění areál hvězdárny v Prostějově. Lidé budou moci pod širým nebem shlédnout televizní minisérii Černobyl o katastrofě jaderné elektrárny. Filmové plátno bude ve čtvrtek 29. srpna a pátek 30. srpna instalováno přímo na zeď budovy hvězdárny. Sdělila to ředitelka Muzea a galerie v Prostějově Soňa Provazová.

„Podařilo se nám získat svolení společnosti HBO k promítání všech pěti dílů seriálu Černobyl právě z produkce této společnosti. Projekční maraton jsme z důvodu dodržení nočního klidu rozdělili do dvou dnů," uvedla Provazová.

Minisérie Chernobyl nominovaná na 19 cen Emmy zobrazuje dění bezprostředně po havárii v dubnu 1986: rozsáhlou úklidovou operaci i vyšetřování katastrofy, kterou způsobil chybně provedený bezpečnostní test v černobylského reaktoru. Jeho výbuch roznesl radioaktivní spad po většině Evropy.

První dva díly seriálu Černobyl hvězdárna promítne ve čtvrtek 29. srpna od 21:30. „Před samotným promítáním zazní přednáška Martina Tylšara o jeho výpravách do postižených oblastí," podotkla Provazová. O den později pak budou od 21:00 promítnuty zbývající tři díly seriálu.

Plátno zapůjčí prostějovské kino METRO 70. Pracovníci kina také technicky zabezpečí projekci seriálu. „Akci Černobyl (ne)plánovaný experiment jsme zařadili jako bonus letošního Prostějovského léta a jsme rádi, že se nám podařilo s hvězdárnou a kinem dohodnout spolupráci. Věřím, že vyjde počasí a lidé si toto netradiční promítání užijí. K dispozici bude i stánek s občerstvením," uvedla náměstkyně primátora Milada Sokolová (ODS).

Organizátoři plánují nevšední promítání v areálu hvězdárny i za horšího počasí. Návštěvníkům doporučují přibalit si pláštěnky, karimatky a repelent proti komárům. „Pokud bude ovšem prudký liják nebo velký vichr, akce se konat nebude," podotkla mluvčí radnice Jana Gáborová. Upozornila, že seriál Černobyl obsahuje drastické scény a není vhodný pro děti a mládež do 18 let.

Napsal(a) ČTK | Foto repro Youtube

Kam dál?

Zloděj přelezl zeď a po lešení se dostal do bytu, ze kterého ukradl...

středa, 14. srpna 2019, 22:00

Včera během dne se neznámý zloděj dostal do domu v ulici Krapkova v Prostějově. Nejdříve musel přelézt zeď, aby se dostal na...

Zloděj se vloupal do prostějovského aeroklubu. Odnesl si pokladny se...

středa, 14. srpna 2019, 21:00

Od pondělního rána řeší prostějovští policisté krádež v prostějovském aeroklubu.

Mladý cizinec kradl v hypermarketu. Pod mikinu si schoval dvě balení...

středa, 14. srpna 2019, 19:30

V pondělí po osmé hodině večerní vešel do hypermarketu v ulici Plumlovská v Prostějově čtyřiadvacetiletý cizinec.

Dnes začala výstavba severního obchvatu Prostějova. Otevřen by měl...

úterý, 13. srpna 2019, 17:00

Několik tisíc automobilů by mělo denně projet po severním obchvatu Prostějova, jehož stavba dnes začala na okraji města. Dva a...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou závislí i dospělí. V tiskové zprávě o tom informovala Česká koalice proti tabáku, která provozuje bezplatnou Národní linku pro odvykání. Novou společenskou hrozbou se podle odborníků stávají netolismus, tedy potřeba neustálého připojení k internetu, a závislost na hraní her.