Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Olomoucký kraj chce zastavit černou stavbu střelnice. Tu buduje bez povolení policista z Prostějovska

 
úterý, 17. září 2019, 07:30

Krajský úřad Olomouckého kraje nařídil zahájit řízení o odstranění terénních úprav v místě černé stavby střelnice u Kobeřic na Prostějovsku. Uvedla to Mladá fronta Dnes (MfD). Hejtmanství současně ostře kritizovalo prostějovský stavební úřad, který podle MfD více než rok nepovolenou stavbu kryje. Vedení prostějovského magistrátu výtky hejtmanství i pochybení stavebního úřadu zatím nekomentovalo. Stavitel pochybení odmítá.

Střelnici v lesíku mezi Brodkem u Prostějova a obcí Hradčany-Kobeřice buduje bez povolení policista Tomáš Fiala z nedalekých Nezamyslic už rok a půl, uvádí MfD. Dodává, že těžké stroje na místě budoucí střelnice vybagrovaly půdu a přemístily tuny zeminy, Fiala podle deníku bez souhlasu sousedů zasáhl hluboko na jejich pozemcích.

„Odbor strategického rozvoje kraje vyzývá podle stavebního zákona stavební úřad, aby na základě kontrolní prohlídky bezodkladně zahájil ex offo řízení o odstranění terénních úprav a současně vyzval Tomáše Fialu k bezodkladnému zastavení prací, eventuálně mu zastavení prací nařídil," cituje MfD vedoucí oddělení stavebního řádu v kraji Hanu Mazurovou.

Střelnici u Kobeřic odmítá podle MfD drtivá většina místních lidí včetně zastupitelstva obce Hradčany-Kobeřice. Obávají se hlavně hluku. Stavitel střelnice Fiala odmítá, že by pochybil. Prohlásil, že dělá veškerá opatření, aby lidé nebyli hlukem obtěžováni. „Důsledně plním veškeré podmínky, které mi státní orgány nebo právní předpisy ukládají. To je potvrzeno i tím, že i když ze strany odpůrců přišla celá řada udání, žádný orgán neshledal žádné pochybení, ať už to byla inspekce životního prostředí, generální inspekce bezpečnostních sborů, odbor dopravy, nebo stavební úřad," uvedl.

Napsal(a) ČTK | Foto repro Youtube

Kam dál?

Recidivista napadl před hostincem tři muže. Hrozí mu vězení až na tři...

pondělí, 16. září 2019, 18:00

Čtyřiadvacetiletý recidivista z Konice je podezřelý z přečinu ublížení na zdraví. Toho se dopustil v sobotu, když před devátou...

Řidič havaroval autem z půjčovny do živého plotu. Majitele prosil,...

pondělí, 16. září 2019, 13:30

V pátek před osmou hodinou večer došlo v obci Želeč k dopravní nehodě škodovky. Auto ze zatím neznámých důvodů vyjelo mimo...

Policisté chytili v sobotu dvakrát po sobě namol opilou cyklistku....

neděle, 15. září 2019, 18:00

Policisté kontrolovali v sobotu o půl páté odpoledne osmatřicetiletou cyklistku, která jela na kole namol opilá. Po zakázání...

Zloděj se dostal na zahradu rodinného domu a ze sušáku sebral spodní...

pátek, 13. září 2019, 22:00

V době od 8. do 9. září vnikl neznámý zloděj na pozemek rodinného domu v Kosířské ulici v Prostějově.

 

Komentáře

Marcela Plíšková

Vypadá to, že osoba, která si objednala banner a bill boardy si objednala i tento článek. Jinak si takovou jednostrannost v žurnalistice nelze vysvětlit. Divím se panu Fialovi, že ještě nepodal trestní oznámení pro pomluvu.

pondělí, 21. října 2019, 09:43
 
 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.