úterý 7. února 2023 Veronika

Utíkal před policejní hlídkou neuzamčenou brankou do zahrady, kde narazil na rotvajlera. Rychle svůj útěk vzdal

V neděli 17. ledna před polednem řídil osmadvacetiletý muž VW Polo Plumlovskou ulicí v Prostějově. Když zahlédl hlídku policistů, prudce strhl řízení a vpravo mimo komunikaci zastavil. Z vozidla vyskočil a dal se na útěk.

Při tom neuzamčenou bránou vnikl na dvůr rodinného domu, kde dále pokračoval směrem do zahrady. Tam však narazil na volně puštěného psa majitele objektu. Konfrontaci s rotvajlerem si rychle rozmyslel a vrátil se na ulici, kde byl již rychle zadržen policisty oddělení hlídkové služby, kteří ho před pár vteřinami přiměli k útěku.

Krátce po zadržení vyšel najevo důvod jeho obavy ze setkání s policisty. Rozhodnutím Okresního soudu v Olomouci a dvěma rozhodnutími Magistrátu města Prostějova mu byly totiž uloženy zákazy řízení a to v souhrnu až do listopadu příštího roku.

Muže si rychle převzal zpracovatel místně a věcně příslušného obvodního oddělení Prostějov 1, který mu během následujících hodin sdělil podezření z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání za řízení vozidla a přečinu porušování domovní svobody za schůzku s rotvajlerem na soukromé zahradě. Poté byl muž propuštěn.“ uvedl policejní mluvčí František Kořínek.

Ve věci je konáno zkrácené přípravné řízení. V případě prokázání viny a odsouzení podezřelému muži za jeho jednání hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.  

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky Prostějov, policie, pes

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.