úterý 5. prosince 2023 Jitka

Na úkor veřejných investic přispěje Prostějov 3,5 milionu soukromé společnosti

Zastupitelstvo včera schválilo 3,5 milionový příspěvek pro společnost Tenisový klub Prostějov. Při přípravě rozpočtu však s tímto výdajem nebylo vůbec počítáno.

Kvůli schválení dojde k odložení 330 potřebných veřejných investic, které čekají na svou realizaci. Piráti byli jednoznačně proti.

„Příspěvek pro Tenisový klub Prostějov nedává smysl i v poměru k výši podpory jiných sportů. Město podpořilo soukromý subjekt a znovu tak odložilo přes 300 položek pod čarou. Opět tedy nedojde k opravám silnic, rekonstrukci dětských hřišť nebo k investicím do veřejného majetku. Drtivá většina těchto podnětů jsou navíc věci, které je potřeba co nejdřív udělat. Bohužel, v nejbližší době k tomu nedojde a to jen proto, že tenisový klub chce mít novou halu. Není přitom vůbec jisté, zda se na kurty bude moci dostat veřejnost,“ říká pirátský zastupitel Jan Mochťák.  

Tenisový klub Prostějov získal přednost před zájmy občanů, když získal finanční podporu ve výši přes 12 milionů korun od města a státu na projekt renovace sportoviště a stavbu nové haly, zatímco klub přispěl pouze částkou 500 tisíc korun. Navíc, podle účetní závěrky za rok 2021, klub zaznamenal zisk ve výši více než 3 milionů korun a dokonce v roce 2020 dosáhl zisku přes 5 milionů korun.

„V době krize by mělo město šetřit a s penězi nakládat rozumně. To, co se dnes stalo je však přesný opak. Město nacpe peníze do společnosti úzce provázané s TK Plus, z čehož bude profitovat pouze příjemce,“ dodává pirátský člen finančního výboru Ondřej Moskal.

Ohodnoť článek

Autoři | Zdroj Pirátská strana

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.