úterý 5. prosince 2023 Jitka

Nejistota, ale poté nadšení z dobrovolnické činnosti. Nové dobrovolnice překonaly obavy a pomáhají s radostí seniorkám

Zážitky z dobrovolnictví v Maltézské pomoci jsou plné emocí. Díky vstřícné podpoře koordinátorky a srdečnému personálu CSSP se podařilo vytvořit přátelské vztahy se seniorskými klientkami a prožít nezapomenutelný zážitek z Květinového plesu.

Obavy, očekávání, nejistota, nadšení, ale i strach byly pocity, které nás s kamarádkou provázely od rozhodnutí stát se dobrovolníkem.

Díky velmi příjemné, trpělivé a vstřícné koordinátorce dobrovolníků Maltézské pomoci Štěpánce, se naše obavy zmírnily. Štěpánka nám je velkou oporou. Zajímá se nejen o naši činnost, ale i o naše prožitky a pocity z dobrovolnictví. Svůj čas jsme se rozhodly věnovat prostějovským seniorům v CSSP, kam docházíme od 1. února.

Velmi oceňujeme práci personálu CSSP, který nám umožnil pravidelně docházet za klientkami, se kterými se od první chvíle snažíme budovat přátelský vztah a zpříjemňovat jim čas povídáním, četbou nebo procházkami. Hned v únoru jsme měly možnost navštívit Květinový ples, který připravil personál společně s klienty. Živá hudba, vystoupení dětí, bohaté občerstvení, zajímavá tombola – to vše jsme mohly prožít s novými přítelkyněmi. Takhle strávený čas byl novým zážitkem a příjemným zpestřením, určitě nejen pro nás.

Děkujeme všem, kteří nám pomohli vstoupit do světa dobrovolnictví, protože: „Jedním z nejkrásnějších zadostiučinění v životě je, že kdykoli se upřímně snažíme pomoci jinému, pomáháme i sami sobě.“ Ralph Waldo Emerson americký filozof, esejista a básník 1803 – 1882

Ohodnoť článek

Autoři

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.