Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Prostějov plánuje v oblíbeném biokoridoru Hloučela postavit discgolfové hřiště

 
sobota, 30. září 2017, 16:00

Prostějovská radnice plánuje v biokoridoru Hloučela vybudovat discgolfové hřiště. Plocha pro discgolf, při kterém se hráči speciálními létajícími disky trefují do kovových košů, zatím v Prostějově a okolí není. Náklady na pořízení a usazení košů budou kolem 250.000 korun, sdělil primátorčin náměstek Zdeněk Fišer.

„Jako nejvhodnější pro umístění Discgolf parku se nám jeví lokalita nově budované plochy zeleně v biokoridoru Hloučela. Po dokončení a osazení atraktivním mobiliářem zde vznikne dosud chybějící rekreační zázemí pro sídliště Hloučela, které, jak doufáme, zaujme veřejnost," uvedl Fišer.

Radnice už má představu, jak bude hřiště vypadat. „K dispozici máme projednaný návrh na osazení devítijamkového hřiště," podotkl Fišer. Podle něj hřiště postaví společnost HEPA group. „Udělali jsme si průzkum trhu a máme na tuto firmu pozitivní reference, které mimo jiné dala také spolupráce s DDM Sportcentrum," dodal Fišer.

Discgolf je obdobou klasického golfu a získává si velkou popularitu. Soukromých i veřejných hřišť je v České republice asi sedm desítek. V Prostějově a okolí zatím žádné není, nejbližší hřiště je v Přerově či Hrubé Vodě u Olomouce.

Napsal(a) ČTK

Kam dál?

Zdravotnické zařízení ADP–SANCO pacientům zlepšuje náladu díky...

středa, 27. září 2017, 18:00

Ve Vrahovicích se již od roku 2008 nachází nestátní zdravotnické zařízení ADP–SANCO – dům domácí péče. O své pacienty zde pečují...

Řidička srazila svým autem divoké prase, škoda je přes 200 tisíc korun

sobota, 23. září 2017, 17:00

Ve čtvrtek nad ránem došlo na silnici mezi Malém Hradiskem a Protivanovem k dopravní nehodě, při níž řidička srazila svým autem...

Třetí nahlášená bomba v jeden den, tentokrát policie vyjížděla do...

pátek, 22. září 2017, 14:33

Páteční den zatím vypadá jako mezinárodní den nahlašování bomb na veřejných místech – v prostějovské pobočce banky byla před...

Rozhledna na Velkém Kosíři je kvůli závadám stále zavřená. Obce už...

pátek, 22. září 2017, 07:30

Žalobou na stavební firmu skončil vleklý spor o reklamaci závad v konstrukci nové rozhledny na vrchu Velký Kosíř u Slatinek na...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Plaga je proti plánovanému zavedení povinné maturity z matematiky

Ministr školství Robert Plaga (ANO) chce zrušit plánované zavedení povinné maturity z matematiky. Rozhodl se tak na základě analýzy výsledků maturantů ve vybraných úlohách z minulých let. Podle ministra je třeba nejdřív zlepšit výuku matematiky tak, aby jí žáci skutečně rozuměli, a až potom případně zavést povinnou maturitu. Novinářům to sdělilo tiskové oddělení ministerstva školství v reakci na informace Deníku. Zákon v současnosti počítá se zavedením povinné maturity z matematiky nejpozději od jara 2022.

Letiště Praha z tendru na skenery vyloučilo Huawei a ZTE

Letiště Václava Havla vyloučilo z výběrového řízení na sedm celotělových skenerů čínské firmy Huawei a ZTE. K tomuto kroku přistoupilo na základě loňského varování Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB). Ani jedna z čínských korporací se do tendru nemohla ani přihlásit. Jiné společnosti v tendru jejich produkty nevyužívají. Skenery za 30 milionů korun mají přispět k vyšší bezpečnosti cestujících. Uvedl to Deník N.

Vedení ČSSD odmítlo odchod z vlády Andreje Babiše

Předsednictvo ČSSD dnes nepodpořilo odchod strany z vlády. Pro opuštění kabinetu hlasovalo 11 ze 42 přítomných představitelů vedení sociální demokracie. Po jednání předsednictva to novinářům řekl předseda sociální demokracie Jan Hamáček. Pro odchod z koaliční vlády s hnutím ANO podle něj nehlasoval nikdo z užšího stranického vedení.