Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Prostějov plánuje v oblíbeném biokoridoru Hloučela postavit discgolfové hřiště

 
sobota, 30. září 2017, 16:00

Prostějovská radnice plánuje v biokoridoru Hloučela vybudovat discgolfové hřiště. Plocha pro discgolf, při kterém se hráči speciálními létajícími disky trefují do kovových košů, zatím v Prostějově a okolí není. Náklady na pořízení a usazení košů budou kolem 250.000 korun, sdělil primátorčin náměstek Zdeněk Fišer.

„Jako nejvhodnější pro umístění Discgolf parku se nám jeví lokalita nově budované plochy zeleně v biokoridoru Hloučela. Po dokončení a osazení atraktivním mobiliářem zde vznikne dosud chybějící rekreační zázemí pro sídliště Hloučela, které, jak doufáme, zaujme veřejnost," uvedl Fišer.

Radnice už má představu, jak bude hřiště vypadat. „K dispozici máme projednaný návrh na osazení devítijamkového hřiště," podotkl Fišer. Podle něj hřiště postaví společnost HEPA group. „Udělali jsme si průzkum trhu a máme na tuto firmu pozitivní reference, které mimo jiné dala také spolupráce s DDM Sportcentrum," dodal Fišer.

Discgolf je obdobou klasického golfu a získává si velkou popularitu. Soukromých i veřejných hřišť je v České republice asi sedm desítek. V Prostějově a okolí zatím žádné není, nejbližší hřiště je v Přerově či Hrubé Vodě u Olomouce.

Napsal(a) ČTK

Kam dál?

Zdravotnické zařízení ADP–SANCO pacientům zlepšuje náladu díky...

středa, 27. září 2017, 18:00

Ve Vrahovicích se již od roku 2008 nachází nestátní zdravotnické zařízení ADP–SANCO – dům domácí péče. O své pacienty zde pečují...

Řidička srazila svým autem divoké prase, škoda je přes 200 tisíc korun

sobota, 23. září 2017, 17:00

Ve čtvrtek nad ránem došlo na silnici mezi Malém Hradiskem a Protivanovem k dopravní nehodě, při níž řidička srazila svým autem...

Třetí nahlášená bomba v jeden den, tentokrát policie vyjížděla do...

pátek, 22. září 2017, 14:33

Páteční den zatím vypadá jako mezinárodní den nahlašování bomb na veřejných místech – v prostějovské pobočce banky byla před...

Rozhledna na Velkém Kosíři je kvůli závadám stále zavřená. Obce už...

pátek, 22. září 2017, 07:30

Žalobou na stavební firmu skončil vleklý spor o reklamaci závad v konstrukci nové rozhledny na vrchu Velký Kosíř u Slatinek na...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Jak bydlí Češi v regionech? Nejspokojenější jsou v obcích do tisíc obyvatel

Rozdíly mezi kraji panují především s ohledem na typ bydlení. Zatímco ve Středočeském nebo Zlínském kraji (46 %) převažuje bydlení ve vlastním rodinném domě, pronájmy vedou naopak v Praze (35 %), v Královehradecku žije téměř pětina obyvatel v bytě či domě u příbuzných nebo známých (17 %). Z hlediska spokojenosti s bydlením se rozdíly projevují spíše v souvislosti s velikostí obce. Nejvíce spokojení jsou se svým bydlením lidé žijící mimo Prahu, zejména ti z malých obcí. To a mnohé další vyplývá z výzkumu společnosti Ekonomické stavby, kterého se zúčastnilo více než tisíc respondentů.

DRBNA NA CESTÁCH: 3500 tun křišťálu, zlatem protkaný závěs a 1100 místností. Takhle si žil rumunský diktátor

Tří miliony tun mramoru, 3500 tun křišťálu na 480 lustrech a 1400 stropních světlech a mnoha zrcadlech a také 5500 tisíce tun betonu. To je jen krátký výčet materiálu, který byl použit při stavbě paláce pro bývalého rumunského diktátora Ceaușesca. Dnes druhá největší administrativní stavba na světě slouží jako budova parlamentu. A právě na honosný palác, který najdete v centru Bukurešti, se zaměříme v dnešním dílem Drbny na cestách.

Den s terénními pracovnicemi: Je výhodnější vyměnit jehlu, než léčit žloutenku

Den jsem strávil s terénními pracovnicemi Helenou a Ilonou ze Společnosti Podané ruce. Nejen u sbírání použitých injekčních stříkaček jsme si povídali třeba o tom, které nelegální drogy jsou v Olomouci nejrozšířenější, kde se v Olomouci nachází nejvíc použitých stříkaček a proč je dobré uživatelům drog jehly měnit.