pondělí 15. dubna 2024 Anastázie

Prostějovští radní schválili návrh loga města

Prostějovští radní schválili návrh loga města, které vytvořila grafička Věra Marešová. Novinářům to řekla primátorova náměstkyně Ivana Hemerková (ODS). Město grafičku Marešovou oslovilo poté, co loni na podzim zrušilo veřejnou soutěž na logo, do které lidé poslali více než dvě stovky návrhů. Prostějov je posledním statutárním městem, které logo nemá.

Logo vytvořené Marešovou je podle Hemerkové jednoduché a originální. Radnice nyní bude s Marešovou jednat o podmínkách užití jejího grafického návrhu, který by se měl objevit také například na vizitkách, hlavičkovém papíru či dárkových předmětech. Cena zakázky i kvůli tomu zatím nebyla stanovena.

Lidé loni do veřejné soutěže poslali 204 návrhů loga Prostějova. Radní poté v prvním kole vybrali pět nejzdařilejších návrhů. Návrhy byly na sklonku léta zveřejněny na webových stránkách města, kde mohli lidé hlasovat o nejlepších návrzích. Role ankety byla poradní, o vítězném návrhu, který radnice hodlala odměnit 30.000 korunami, měla v říjnu rozhodnout rada, která ale všechny návrhy zamítla.

„Zavedením loga Prostějov získá kvalitní jednotící marketingový nástroj pro posílení vlastní prezentace návštěvníkům a investorům a zároveň zjednodušující komunikaci s vlastními občany," podotkla Hemerková.
Zdroj/foto: ČTK

ANKETA

Celkem hlasovalo85 čtenářů

Štítky prostějov, logo, radnice, radní

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.