čtvrtek 25. července 2024 Jakub

Silný vítr odvál ze střechy domu v Přerově stavební materiál

Silný vítr v sobotu večer shodil ze střechy panelového domu v Přerově stavební materiál, který byl připravený k zateplení budovy. Při pádu velkých polystyrenových plátů, dřevěných desek, kovových šroubů a hřebíků na přilehlý chodník a silnici nebyl nikdo zraněn, ulice ale musela být na čas uzavřena. ČTK to dnes řekl mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

Stavební materiál spadl ze střechy panelového domu kvůli ledabylému upevnění, které neodolalo silnému poryvu větru. "Šlo o polystyrénové plotny o rozměru zhruba jeden krát dva metry, dřevěné fošny a různý kotvící materiál," uved Hošák.

Hasiči spolu se strážníky uzavřeli silnici a policisté v okolí domu zajistili přeparkovaní všech automobilů. "Jednotka hasičů na střeše zajistila materiál pomocí pracovních lan, které ukotvila k obslužným výtahovým šachtám . Materiál popadaný na zem přenesla do závětří a připevnila ke schodišti," podotkl Hošák.

U panelového domu zůstali strážníci, kteří hlídali, aby silný vítr stavební materiál opět neodvál ze střechy. "Na místo se později dostavil majitel společnosti provádějící stavební práce na objektu, který byl seznámen se situací a poučen pro případnou další manipulaci s materiálem," podotkl Hošák.

Zdroj: ČTK

Foto: www.novinky.cz

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.