Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Soutěž Blues Aperitiv hledá nové talenty! Vybraní by si mohli zahrát po boku světových hvězd

 
neděle, 11. listopadu 2018, 21:00

Pořadatelé mezinárodní bluesové přehlídky Blues Alive vyhlásili soutěž pro talenty, kteří by si mohli zahrát příští rok po boku světových hvězd. Klání s názvem Blues Aperitiv cílí nejen na bluesové hudebníky z tuzemska, ale i z okolních států.

Soutěž doprovází festival již dvacet let

O soutěž je každoročně velký zájem. Má zároveň již dlouholetou tradici, samotný festival doprovází již dvacátým rokem. Termín přihlášek končí příští rok v polovině ledna, informovala mluvčí Domu kultury v Šumperku Michaela Horáková. „Součástí festivalu Blues Alive se neodlučitelně stala mezinárodní soutěžní přehlídka, která hledá nové talenty v žánru blues mezi neprofesionálními kapelami bez ohledu na zemi původu. Dvěma souborům garantujeme postup na Blues Alive 2019, kde dostanou tradičně příležitost uvítat posluchače koncertem ve foyer Domu kultury," uvedla Horáková.

Publikum rozhodne o tom, kdo se podívá na festival

Šanci podívat se na festival získá rovněž kapela, která dostane nejvíce hlasů od publika. Vítěz diváckého hlasování rozjede jeden z půlnočních jam sessions, které se odehrávají po šumperských klubech a hospodách. Také další kapely z Blues Aperitiv, které zaujmou porotu, mohou dostat pozvánku k účinkování na vedlejších scénách Blues Alive, jiných českých festivalech či na přehlídkách v Polsku. Termín přihlášek je 11. ledna příštího roku. Ze všech přihlášených kapel bude vybráno sedm postupujících a dva náhradníci. „Termín pro 20. ročník Blues Aperitivu je stanoven na sobotu 9. března. Festival se uskuteční ve velkém sále Domu kultury," doplnila mluvčí.

Na hledání bluesových talentů je zaměřena soutěž Blues Aperitiv

Vybraní finalisté se budou tento den naživo prezentovat před odbornou mezinárodní porotou sestavenou z hudebních publicistů, hudebníků a před návštěvníky akce. Soutěž Blues Aperitiv je zaměřena na hledání bluesových talentů po celé Evropě a je o ni každý rok velký zájem. Do 19. ročníku soutěže Blues Aperitiv se přihlásilo 36 kapel z Česka, Slovenska, Polska a USA, o rok dříve jich bylo ještě o devět více, což byl rekordní počet. Pořadatelé při výběru letošních finalistů ocenili zřetelný důraz na vlastní autorskou tvorbu.

Pro více informací se podívejte SEM.

Napsal Drahomíra Schneiderová | Tisková zpráva | Foto Facebook Blues Alive | Zdroj ČTK

Kam dál?

Opilý devatenáctiletý řidič strhl řízení kvůli psovi na silnici,...

pátek, 9. listopadu 2018, 16:30

Ve čtvrtek 8. listopadu havaroval opilý devatenáctiletý mladík ve Skorošicích na Šumpersku. Se svým autem skončil ve sloupu...

Charita Zábřeh pořídila nová auta na rozvoz obědů, myčky nádobí a...

středa, 7. listopadu 2018, 21:00

Nové automobily na rozvoz obědů, průmyslové myčky nádobí a tablety pro evidenci klientů a jejich potřeb pořídila Charita Zábřeh....

Řidič nezvládl zatáčku a skončil s autem v poli. Zraněné pasažéry...

středa, 7. listopadu 2018, 10:45

Všechny složky integrovaného záchranného systému v úterý 6. listopadu před půl dvanáctou dopoledne zasahovaly u těžké dopravní...

Řidič se snažil vyhnout zvířeti, které mu přeběhlo přes cestu. Dostal...

pondělí, 5. listopadu 2018, 09:00

K nehodě došlo ve Velkých Losinách v pátek před desátou hodinou večer. Řidič auta značky Alfa Romeo se snažil vyhnout zvířeti,...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Záchrana života a vyřešené případy mi dělají velkou radost, říká praporčík Tomáš Kubíček

Praporčík Tomáš Kubíček začal svou policejní kariéru na oddělení hlídkové služby. Dnes slouží na obvodním oddělení v Lutíně a od začátku května bude pracovat jako operační důstojník na operačním středisku Krajského ředitelství Olomouckého kraje. Bude jedním z těch, kteří zvednou telefon, když zavoláte na linku 158. Povídali jsme si o záchraně lidských životů, o motivaci k práci nebo o tom, co ho u policie drží.

Den s kapucínem: Lidi dneska nemá kdo poslouchat. Osobní vztahy jsou nejdůležitější

Den strávený s bratrem Radkem Navrátilem, který je kapucínem v olomouckém klášteře na Dolním náměstí, přinesl jednak zjištění, co vlastně kapucín celý den dělá, ale také jsme hodně otevřeně mluvili. Řeč byla o reakcích blízkých při oznámení odchodu do kláštera, o vzrůstající agresivitě společnosti, o homosexualitě a masturbaci, ale i o důležitosti osobního vztahu.

Já nevařím, spíš ohřívám. Nebaví mě to pak uklízet, říká Michal Krčmář

Při příjemném setkání jsme s biatlonistou Michalem Krčmářem pokecali o tom, jak umí vařit, teda spíš neumí. Jestli sleduje nějaký další sport a nakousli jsme i téma možného návratu Gábiny Koukalové.