sobota 15. června 2024 Vít

Policie v Olomouckém kraji za poslední víkend vyšetřovala třináct dopravních nehod

Během uplynulého víkendu vyjeli šumperští dopravní policisté k třinácti nehodám. Jejich bilance je naštěstí uspokojivá. Podle prvotních informací se při nich, a to jen lehce, zranili dva lidé. V pátek 15. ledna dopoledne došlo k většímu karambolu v Šumperku, v křižovatce ulic Jesenické a Žerotínovy. Podle prvotních informací se tam lehce zranil řidič Rapidu. Velmi nepříjemnou zkušenost má za sebou také mladý řidič BMW, který v neděli 17. ledna před devátou hodinou večer havaroval na Bludovském kopci.

Řidič Rapidu, jedoucí po Jesenické ulici ve směru od Rapotína, při odbočovacím manévru vlevo ve směru na Dolní Studénky, přehlédl protijedoucí řidičku Mondea, která projížděla předmětnou křižovatkou v přímém směru. Došlo ke střetu předních částí obou vozidel. Mondeo navíc po nárazu poškodilo také sloup veřejného osvětlení. Oba řidiči se na místě podrobili dechovým zkouškám, které vyloučily, že by řídili pod vlivem alkoholu. „Při nehodě vznikla škoda za předběžně 300 tisíc korun.“ uvedla policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

Řidič BMW v neděli 17.1. před devátou hodinou večer havaroval na Bludovském kopci. V příkopu na střeše se ocitl poté, co při výjezdu z pravotočivé zatáčky ve směru jízdy ze Šumperka na Bludov ztratil kontrolu nad řízením. Havárie se naštěstí obešla bez zranění. Vznikla při ní škoda za předběžně sto tisíc korun. 

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Policie ČR

Štítky Olomouc, Šumperk, nehoda, policie

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.