Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Řidička dostala na mokré vozovce smyk, srazila se autobusem a koňským povozem

 
středa, 6. prosince 2017, 18:00

Když řidička zpozorovala koňský potah, začala brzdit. Na mokré vozovce ale dostala smyk a vjela do protějšího pruhu. Zde se srazila s projíždějícím autobusem a nakonec se doklouzala až k potahovanému vozu. Zranění utrpěla její spolujezdkyně.

Ke kuriózní dopravní nehodě došlo v úterý 5. prosince po čtvrté hodině odpolední na silnici II. třídy č. 635 v úseku mezi obcemi Loštice a Mohelnice. Čtyřicetiletá řidička vozu VW Vento jedoucí ve směru od Loštic v těsné blízkosti za vrcholem mírného stoupání před sebou zpozorovala nedostatečně osvětlený koňský potah.

Na nastalou situaci zareagovala prudkým brzděním. Na mokré vozovce dostala smyk. Přední částí svého vozu vyjela do protisměru, kde se bočně střetla s právě projíždějícím autobusem. Od toho se dále odrazila a narazila do zadní části koňského potahu.

Při nehodě utrpěla zranění osmašedesátiletá spolujezdkyně řidičky. Ta byla zdravotnickou záchrannou službou převezena k ošetření do šumperské nemocnice. Cestující v autobuse, vozka a jeho spolujezdec vyvázli bez zranění,“ řekla policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová. Ovlivnění alkoholem bylo u řidičů i vozky vyloučeno provedenou dechovou zkouškou. Škoda na vozidle byla předběžně vyčíslena na částku 40 tisíc korun, na autobusu na částku 70 tisíc korun a na koňském potahu na částku 2 tisíce korun. Okolnosti a příčiny dopravní nehody se dále vyšetřují.

Napsal Lucie Frydrychová | Tisková zpráva

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Řidiči, který havaroval na Wolkerově, hrozí...

  • Dvě ukradené Octavie a pokus o odcizení...

  • Muž přišel osobně poděkovat hasičům za dobře...

  • U Štěpánova srazil expres člověka

Reklama
 
 

Kam dál?

VIDEO: Muž vykradl benzinku, bral hotovost i cigarety. Obsluze vyhrožoval násilím

středa, 6. prosince 2017, 10:30

Policie žádá veřejnost o pomoc při identifikaci muže, který v pátek 1. prosince večer vyloupil benzinovou pumpu MOL na...

Řidič nezvládl udržet svůj náklaďák na zasněžené silnici, skončil s ním v příkopu vedle silnice

úterý, 5. prosince 2017, 09:26

Svůj nákladní vůz neudržel na zasněžené silnici řidič, který jel obcí Bratrušov v místní části Osikov na Šumpersku....

Patnáctiletá dívka ze Šumperka, která byla od úterý pohřešována, byla nalezena

pondělí, 4. prosince 2017, 09:23

Dívka ze Šumperka, která byla od úterý pohřešována, byla v neděli odpoledne nalezena v pořádku v Šumperku.