sobota 25. května 2024 Viola

V Kojetíně narazil náklaďák do rodinného domu

Ve středu 17. prosince 2014 byla v 7:13 hodin oznámena na operační středisko HZS Olomouckého kraje dopravní nehoda dvou vozidel v Kojetíně na Přerovsku na Tržním náměstí.

Při nehodě se srazilo dodávkové a nákladní vozidlo. Nákladní vozidlo po nehodě narazilo do rodinného domu, který stál poblíž křižovatky. Při jízdě ještě zničilo elektrickou rozvodnou krabici, a proto byla v části Kojetína přerušena dodávka elekřiny. Pracovníci energetické společnosti, kteří přijeli na místo, dodávku elekřiny obnovili.

Hasiči po příjezdu zajistili havarovaná vozidla proti vzniku požáru, zasypali uniklé provozní kapaliny sorbentem a pomáhali s přeložením nákladu, který převáželo jedno z havarovaných vozidel. Hasiči dále asistovali Policii ČR a po vyšetření nehody uklidili vozovku.

Na místo byl povolán statik, který rozhodl, že dům je potřeba provizorně zajistit a podepřít. Velitel zásahu proto na místo povolal profesionální hasiče z Prostějova s potřebným vybavením a ti spolu s kojetínskými hasiči v domě postavili provizorní podpěry.

Hasiči jsou stále na místě. Předpokládá se, že jakmile postaví provizorní zajištění, bude se pomocí specializované firmy nákladní vozidlo z havarovaného domu vyprošťovat.

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.