středa 21. února 2024 Lenka

V Medlově na Olomoucku uniká do ovzduší čpavek ze zásobníku

V Medlově na Olomoucku unikl čpavek ze zásobníku firmy zabývající se výrobou mraženého pečiva. Jeho množství zatím není známo, zásobník má podle hasičů kapacitu jedné tuny. Do ovzduší se dostalo podle mluvčí hasičů jen malé množství chemikálie. Na místě jsou hasiči, nikdo nebyl zraněn. Podle starosty Medlova Jana Zahradníčka nebyla evakuace obce s 1500 obyvateli nutná.

Čpavek začal unikat v soukromé firmě po 09:00. Na místo vyrazilo několik jednotek hasičů s chemickým kontejnerem. "Podle prvotních informací měl čpavek uniknout ze zásobníku ve strojovně. Hasiči na místě pracují v protichemických oblecích, bylo zřízeno dekontaminační stanoviště. Čpavek zůstal uvnitř strojovny, ven do ovzduší se ho dostává minimální množství. Z tohoto důvodu se zatím nebude nikdo evakuovat," řekla dnes ČTK mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková.
   

Čpavek podle informací ČTK unikl ze zásobníku firmy Melites, která se zabývá výrobou a distribucí mraženého pečiva. Podle starosty obce Jana Zahradníčka stojí firma na okraji zástavby, čpavek uniká mimo obec. Závod podle něj zaměstnanci po havárii opustili. "Byl jsem na místě, zaměstnanci už byli venku. Uniká to směrem mimo obec, závod leží na kraji Medlova. Je to spíše otázka zápachu než nějakého otrávení," řekl ČTK starosta.
   

Podobný případ řešili hasiči v Olomouckém kraji v říjnu roku 2012, kdy čpavek unikl z areálu prostějovské firmy ProFrost zabývající se výrobou hluboce zmraženého pečiva. Látka unikla ve strojovně výrobní haly, příčinou byla zřejmě závada na zařízení. Přímo v hale naměřili tehdy hasiči životu nebezpečné hodnoty, lidé v okolí však v ohrožení nebyli.

Zdroj: ČTK

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.