sobota 20. dubna 2024 Marcela

V olomoucké zoo je stále co vidět i v zimě

Přestože některá zvířata upadla do zimního spánku a teploty se pohybují stále pod bodem mrazu, je olomoucká zoo stále zajímavým výletem a příjemnou procházkou v těchto zimních dnech.

Při příchodu do Zoo na Svatém Kopečku vás překvapí množství návštěvníků, kteří sem chodí v jakékoliv roční období. Když se dobře oblečete, může být procházka po zoo dokonce i příjemnější, než ve 30 stupňových vedrech v srpnu. Lidí tu potkáte hodně, ale ne tolik, abyste se museli mačkat ve veškerých pavilonech a zahlédli leda tak půlku nohy každého zvířete.

Některá zvířata spí ve svých peleších, ale spousta z nich se má čile k světu. Hned u příchodu můžete vidět roztomiléh medvěda malajského, nebo hrošíka liberijského. V pavilónu primátů se na vás bude culit gibon, lemur, vari nebo tamarín. Všichi se předvádějí při houpání na provazech, nebo sedí přímo u skla, aby měli větší rozhled. Uvidíte dokonce i několik miminek.

Ve venkovních výbězích nebo schované v pavilónu šelem můžete vidět geparda, jaguára nebo lva berberského. Mláďata lva berberského uvidíte často v pavilonu, hrající si nebo spinkající u lvice.

Procházka pokračuje dále přes mořský svět, krokodýly až po sudokopytníky. Soby, jeleny, pakoně a kozy můžete sledovat z bezprostřední blízkosti. Žirafy uvidíte v pavilónu, nebo venku, kde často ze zvědavosti natahují hlavy k návštěvníkům.

Dětský lanový park přes zimu v provozu není, ale procházka lesem, ve kterém zoo pokračuje, je velmi příjemná. Po ní vás provází vlci, a to jak stříbrně bílí, tak i hnědí, lišky, ale také další drobná zvířata jako třeba surikati.

Pokud nemáte plán na víkend a máte rádi zvířata, výlet do olomoucké zoo na Svatém Kopečku stojí určitě za to.

Autor: L. Behigerová

 

 

 

 

 

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.