sobota 20. dubna 2024 Marcela

V Olomouckém kraji se o víkendu rozjedou další vleky

V Olomouckém kraji je lyžařská sezona v plném proudu a o víkendu budou v zimních střediscích díky ochlazení a sněžení otevřeny další sjezdovky. Lyžařské areály v Jeseníkách i v okolí Olomouce nabízejí dobré sněhové podmínky pro sjezdové lyžování a na své si přijdou i vyznavači běžeckého lyžování.

Ideální podmínky pro sjezdové lyžování jsou v okolí hory Praděd. Sjezdovky v zimním středisku Ovčárna pokrývá 70 centimetrů přírodního sněhu. V provozu jsou vleky B, Velký a Malý Václavák. Lyžaři mohou vyrazit na upravenou běžeckou trasu od hotelu Figura na Praděd a Švýcárnu, která měří 24 kilometrů.

Lyžaři se prohání také po svazích v areálu v Koutech na Šumpersku, kde jsou nyní v provozu sjezdovky Hřebenovka, U Vrtulí a Ke Snowparku. Pohodová sjezdovka, která měří tři kilometry a je nejdelší modrou sjezdovkou na Moravě, bude zprovozněna o víkendu. "Na sjezdovkách leží 40 až 80 centimetrů sněhu a v provozu jsou tady všechny služby," řekl vedoucí střediska Petr Marek. V okolí areálu mohou na trasy vyrazit běžkaři.

V Jeseníkách se lyžuje například i v Branné, Ostružné či Petříkově. V plném proudu je lyžařská sezona také v areálu Myšák v Karlově pod Pradědem.

V Hrubé Vodě na Olomoucku bude v sobotu poprvé otevřena nová červená sjezdovka, která měří 500 metrů a má převýšení 110 metrů. Nový vlek zvládne vyvézt na kopec až tisíc lyžařů za hodinu. V areálu jsou čtyři svahy, které díky sněžným dělům pokrývá 70 centimetrů sněhu. Dobré sněhové podmínky nabízí také lyžařský areál v nedalekých Hlubočkách, kde na sjezdovkách leží zhruba půl metru sněhu.

Zdroj: ČTK

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.