sobota 15. června 2024 Vít

Vláda dala Středomoravskou aglomeraci na seznam příjemců dotací

Vláda dnes dodatečně zařadila nově vzniklou Středomoravskou aglomeraci, kterou loni založila města Olomouc, Přerov a Prostějov, na seznam vhodných příjemců mnohamiliardových dotací určených na takzvané integrované územní investice (ITI). ČTK to sdělil primátor Olomouce Martin Novotný (ODS). Středomoravská aglomerace se stala sedmým územím celkem, do kterého mohou dotace ITI v letech 2014 až 2020 proudit.

"Velmi si vážím toho, že premiér (v demisi Jiří) Rusnok dokázal naši snahu úspěšně podpořit a naplnit tak příslib, který nám dal při jednání 30. září v Olomouci,“ uvedl Novotný. Zástupci Středomoravské aglomerace budou o podmínkách zařazení na seznam příjemců dotací ITI dál jednat s novou vládou.
   

Města Olomouc, Prostějov a Přerov se loni rozhodla spolupracovat kvůli tomu, aby v příštích letech splnila limity pro čerpání dotací na integrované teritoriální investice, na které by v případě samostatného postupu nedosáhla. Novotný vypočítal, že na strategické projekty by Středomoravská aglomerace z fondů EU mohla v příštích letech získat několik miliard korun. Mezi priority trojlístku měst podle Novotného patří dopravní infrastruktura či podpora vědy, výzkumu a inovací.
   

Ministerstvo pro místní rozvoj dosud počítalo pouze se šesti aglomeracemi, a to Pražskou, Brněnskou, Ostravskou, Plzeňskou, Pardubicko-hradeckou a Ústecko-chomutovskou.

Zdroj: ČTK

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.