čtvrtek 22. února 2024 Petr

Za záchranu pošty bojuje primátor i hejtman

Čím dál lépe to vypadá se záchranou České pošty na náměstí Republiky. Kvůli zachování pobočky se minulý týden v Praze sešel primátor města Olomouce Martin Major a rektor Univerzity Palackého Jaroslav Miller s ministrem vnitra Milanem Chovancem, který má ve řízení České pošty ve svém resortu.

Pošta, která na tomto místě fungovala 130 let, se měla přesouvat do nákupní Galerie Šantovka, což vyvolalo vlnu nespokojenosti a dokonce vznikla i petice na záchranu pošty, kterou podepsalo 3500 občanů. 


„Generální ředitel České pošty Martin Elkán má za úkol připravit projekt zachování olomoucké pobočky České pošty na náměstí Republiky. To je jasný výsledek naší společné schůzky v Praze u ministra vnitra,“ sdělil primátor Martin Major. „Už příští týden proto v Olomouci proběhne další jednání, a to i za účasti hejtmana Olomouckého kraje Jiřího Rozbořila."

Tématem schůzky bude debata o konkrétním portfoliu služeb, které bude pobočka nabízet veřejnosti,“ doplnil primátor Major.

Svůj nesouhlasný postoj s rušením pobočky vyjádřil už v květnu hejtman Jiří Rozbořil v dopise adresovaném ministru vnitra, v němž stejně tak apeloval na přehodnocení záměru. "Jsem si dobře vědom naší společné snahy, která přinesla posun v plánech České pošty, a za to patří velký díl poděkování právě  i hejtmanovi Jířímu Rozbořilovi," vyzdvihl společné úsilí města a kraje primátor Major.


Zveřejněný záměr České pošty zrušit pobočku na náměstí Republiky v samotném centru města se stal v Olomouci velmi diskutovaným tématem. Svůj nesouhlasný postoj s rušením pobočky, která má v místě mnohaletou tradici, vyjádřili občané města v petici. Stejně tak žádali o zvážení záměru další důležité instituce města, které služeb České pošty denně využívají, jako je Univerzita Palackého Olomouc, Muzeum umění Olomouc a Olomoucké arcibiskupství. Statutární město Olomouc dopisem ministru vnitra Milanu Chovancovi připojilo k apelu na další jednání v této věci a přehodnocení celého záměru. „Věřím, že po tomto příslibu ministra vnitra Milana Chovance je zachování pobočky skutečně na dosah,“ uvedl s přesvědčením primátor Martin Major.

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.