Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Nuda na pivu? Olomoucká aplikace GoCatchMe! vám najde parťáka!

 
sobota, 5. března 2016, 18:12

Počasí, které zrovna panuje, není příliš lákavé a většina lidí zvolí raději teplo domova. My pro vás ale máme tip, kterým si můžete zpříjemnit svůj den a poznat nové lidi. Jedná se o aplikaci GoCatchMe! z dílny mladých olomouckých vývojářů.

 S aplikacemi na seznamování se v poslední době roztrhl pytel. Mnoho z nich pracuje s GPS signálem a zakládá si právě na určování polohy uživatelů. Aplikace GoCatchMe! není výjimkou. Zjednodušeně řečeno, jedná se o aplikaci podobnou geocachingu, akorát, že v cíli nenarazíte na krabičky s odměnami, ale na lidi.

Někdo například sedí sám v hospodě a chtěl by nějakou společnost. Jednoduše do aplikace zadá výzvu, kterou doplní o popis a může čekat na neznámou osobu. Ostatní si můžou konkrétní výzvu vybrat a následně se jim začne odpočítávat 30 minutový limit. Do tohoto limitu se musí dostat k vyzyvateli na vzdálenost menší než 20 metrů. Pokud se tak stane, mobily obou osob dají signál, že jste našli správného člověka. Navigace nefunguje klasicky, takže se vám nezobrazí šipka a nezavede vás až na místo. Řídíte se pouze pokyny „přihořívá“ a „samá voda“. Vaši vzdálenost od cíle však znát budete.

V Olomouci se pořádají několikrát do roka srazy, kdy se skupinka lidí sejde na určitém místě a zahrají si „chytací“ hru přes GoCatchMe! Tyto srazy mají výhodu, že si každý najde svoji výzvu a osobu, za kterou bude putovat. Pokud se vám nápad zalíbil, tak si tuto aplikaci určitě vyzkoušejte.

Vizitka autora

 

Patrik Kozlík

redaktor portálu Olomoucká Drbna

kontakt: redakce@olomouckadrbna.cz 
 

 
Foto Facebook GoCatchMe!

Kam dál?

Mobilní aplikace na balení žen od českých vývojářů bourá rekordy

úterý, 16. února 2016, 09:53

Brněnský tým kreativců vypustil na trh aplikaci Becomme, která pomáhá osamělým a stydlivým mužům s oslovováním žen. Aplikace je...

Začíná přestupný nový rok. Dnes zapomeňte na drůbež, dejte si raději...

pátek, 1. ledna 2016, 10:45

Od dnešní půlnoci už můžeme zapomenout na rok 2015 a musíme se naučit psát nový letopočet 2016. Máme tu tedy nový rok, a to nejen...

Fotogalerie: Takto vypadají vánoční stromečky čtenářů Olomoucké Drbny

středa, 23. prosince 2015, 19:57

Celé dnešní odpoledne jste nám do redakce prostřednictvím facebooku posílali fotky vašich krásně nazdobených vánočních stromečků....

Třetí adventní neděle: Proč už Lucie neupíjí noci a kdo byl...

neděle, 13. prosince 2015, 12:23

Už dnes si na adventních věncích zapálíme třetí svíčku. Ta by podle tradice měla být růžová a více než 150 let se jí říká...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Ministerstvo jde na ruku uhelným elektrárnám. Chce jim povolit vypouštět do vzduchu skoro o polovinu více rtuti

Místo snahy o ochranu ovzduší, změna vyhlášky. Ministerstvo životního prostředí chce uhelným elektrárnám schválit 40% toleranci v měření toxické rtuti.

Pokřikování a zásah policie. V centru Prahy se sešli příznivci SPD i jejich odpůrci

Stovky lidí se odpoledne sešly na pražském Václavském náměstí kvůli demonstraci sněmovního hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) proti "diktátu Evropské unie". V dolní i horní části náměstí se shromáždili i jejich názoroví oponenti. Situaci kontrolovali podle zpravodajů desítky policistů včetně těžkooděnců a členů antikonfliktního týmu. Některým potyčkám se zabránit nepodařilo a policejní těžkooděnci později vytlačili odpůrce SPD z místa konání akce.

Rychlé železniční spojení Liberce s Prahou podle studie není možné, kraj to ale odmítá

Není žádnou novinkou, že Liberecký kraj se snaží zlepšit železniční dopravu z Liberce do Prahy. Zatím se ale nepodařilo ideální řešení najít. Podle studií proveditelnosti totiž není možné utvořit takové napojení, jaké kraj požaduje.