Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Nuda na pivu? Olomoucká aplikace GoCatchMe! vám najde parťáka!

 
sobota, 5. března 2016, 18:12

Počasí, které zrovna panuje, není příliš lákavé a většina lidí zvolí raději teplo domova. My pro vás ale máme tip, kterým si můžete zpříjemnit svůj den a poznat nové lidi. Jedná se o aplikaci GoCatchMe! z dílny mladých olomouckých vývojářů.

 S aplikacemi na seznamování se v poslední době roztrhl pytel. Mnoho z nich pracuje s GPS signálem a zakládá si právě na určování polohy uživatelů. Aplikace GoCatchMe! není výjimkou. Zjednodušeně řečeno, jedná se o aplikaci podobnou geocachingu, akorát, že v cíli nenarazíte na krabičky s odměnami, ale na lidi.

Někdo například sedí sám v hospodě a chtěl by nějakou společnost. Jednoduše do aplikace zadá výzvu, kterou doplní o popis a může čekat na neznámou osobu. Ostatní si můžou konkrétní výzvu vybrat a následně se jim začne odpočítávat 30 minutový limit. Do tohoto limitu se musí dostat k vyzyvateli na vzdálenost menší než 20 metrů. Pokud se tak stane, mobily obou osob dají signál, že jste našli správného člověka. Navigace nefunguje klasicky, takže se vám nezobrazí šipka a nezavede vás až na místo. Řídíte se pouze pokyny „přihořívá“ a „samá voda“. Vaši vzdálenost od cíle však znát budete.

V Olomouci se pořádají několikrát do roka srazy, kdy se skupinka lidí sejde na určitém místě a zahrají si „chytací“ hru přes GoCatchMe! Tyto srazy mají výhodu, že si každý najde svoji výzvu a osobu, za kterou bude putovat. Pokud se vám nápad zalíbil, tak si tuto aplikaci určitě vyzkoušejte.

Vizitka autora

 

Patrik Kozlík

redaktor portálu Olomoucká Drbna

kontakt: redakce@olomouckadrbna.cz 
 

 
Foto Facebook GoCatchMe!

Kam dál?

Mobilní aplikace na balení žen od českých vývojářů bourá rekordy

úterý, 16. února 2016, 09:53

Brněnský tým kreativců vypustil na trh aplikaci Becomme, která pomáhá osamělým a stydlivým mužům s oslovováním žen. Aplikace je...

Začíná přestupný nový rok. Dnes zapomeňte na drůbež, dejte si raději...

pátek, 1. ledna 2016, 10:45

Od dnešní půlnoci už můžeme zapomenout na rok 2015 a musíme se naučit psát nový letopočet 2016. Máme tu tedy nový rok, a to nejen...

Fotogalerie: Takto vypadají vánoční stromečky čtenářů Olomoucké Drbny

středa, 23. prosince 2015, 19:57

Celé dnešní odpoledne jste nám do redakce prostřednictvím facebooku posílali fotky vašich krásně nazdobených vánočních stromečků....

Třetí adventní neděle: Proč už Lucie neupíjí noci a kdo byl...

neděle, 13. prosince 2015, 12:23

Už dnes si na adventních věncích zapálíme třetí svíčku. Ta by podle tradice měla být růžová a více než 150 let se jí říká...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Milion chvilek považuji za parodii na Občanské fórum, říká mluvčí Jiří Ovčáček. Kandidaturu na prezidenta nevylučuje

„Praha je díky prázdninám prázdná. Přijel jsem dřív, než jsem čekal,“ začal prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček po podání ruky před rozhovorem. Na hausbót na Císařské louce v Praze totiž dorazil se slušným předstihem. Z původně plánovaných čtyřiceti minut povídání se setkání protáhlo na téměř dvojnásobek. Kromě uvolněných témat se bývalý novinář a dnes asi nejkontroverznější mluvčí v tuzemsku rozpovídal také o tom, za jakých okolností by byl ochoten kandidovat na prezidenta a proč nemůže přijít na jméno spolku Milion chvilek.

Pamětní bankovky s Karlem Gottem lidé vykoupili během čtyř hodin. Při čekání ve frontách musela zasahovat i policie

V Praze se včera prodávaly pamětní eurobankovky s portrétem zpěváka Karla Gotta. K výročí jeho 80. narozenin vydala společnost Nunofia celkem 5 tisíc bankovek s nominální hodnotou nula euro. Ve frontách na ně čekaly tisíce lidí. Vyprodány byly během zhruba čtyř hodin. Den po vyprodání se cena bankovek v aukcích pohybuje v řádech tisíců korun.

Lidé si zvykají na vratné kelímky. Podnikům ale přibyla práce

Letní večery lákají na budějcký Sokolák spoustu lidí. Například v kavárně Coffe on the go nebo v klubu K2 už ale nedostanete drink do klasického jednorázového kelímku, ale do vratného. I když je na něj záloha padesát korun, lidé si pomalu zvykají. Podle ankety na Budějcké Drbně o zavedení vratných kelímků je patrné, že lidé nápad kvitují, a mají z něho radost i samotní majitelé podniků. Jejich realizace a následná cesta k zákazníkovi, ale není jednoduchá a jsou s ní spojené i trable.