Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Injekční stříkačky olomoučtí strážníci o víkendu likvidovali v ulicích Kpt. Jaroše a Heydukova

 
pondělí, 5. listopadu 2018, 16:30

Dva nálezy injekčních stříkaček řešili olomoučtí městští policisté o uplynulém víkendu. Šlo o dva kusy stříkaček, jeden z nich byl v ulici Kpt. Jaroše, druhý v Heydukově ulici. Stříkačky budou předány k odborné likvidaci.

„Od ledna se jednalo už o 241 oznámení, kdy bylo nalezeno celkem 621 kusů injekčních stříkaček a jehel. V roce 2017 bylo nalezeno celkem 272 kusů a v roce 2016 celkem 212 kusů infekčního materiálu,“ uvedl mluvčí Městské policie Olomouc Petr Čunderle.

Vizitka autora

 

Ivo Spisar

Redaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: redakce@olomouckadrbna.cz

 
Foto Městská policie Olomouc

Kam dál?

Historici mapují staleté dějiny Šternberka, poté vyjde i kniha

neděle, 4. listopadu 2018, 13:00

Město Šternberk na Olomoucku bude mít poprvé detailně zmapované a knižně zpracované své staleté dějiny. Rozsáhlému výzkumu se už...

Muže v lese napadl divočák a zranil ho. Pomoc si přivolal přes...

sobota, 3. listopadu 2018, 13:30

V sobotu 3. listopadu v dopoledních hodinách došlo v lese u Dřevohostic na Přerovsku k napadení muže divokým prasetem. Muž si...

Žena zavolala strážníky, protože si myslela, že na chodbě domu je...

pátek, 2. listopadu 2018, 22:00

Žena včera večer zavolala olomouckou městskou policii, protože si myslela, že se na chodbě domu na Masarykově třídě v Olomouci...

VIDEO: Policie pátrá po mladících, kteří poškodili dveře v Šemberově...

pátek, 2. listopadu 2018, 15:37

Policie žádá veřejnost o pomoc při pátrání po dvou neznámých mužích v souvislosti s prověřováním případu poškození dveří jednoho...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

(NE)OBYČEJNÍ: Olomoucký vědec, který patentoval látku s antiparkinsonickou aktivitou

Gabriel Gonzalez v Olomouci studuje doktorský program Experimentální biologie na Přírodovědecké fakultě Univerzity Palackého. Snaží se najít lék na Parkinsonovu chorobu a mezi jeho největší úspěchy patří podání patentové přihlášky na skupinu látek, které vykazují výraznou antiparkinsonickou aktivitu. Ani přes tento výrazný úspěch Gabriel nemá rád novinové titulky, které křičí, že Olomoučtí vědci našli lék na nevyléčitelnou nemoc. Někdy tohle tvrzení mívá poměrně zásadní háček.

Monsport žaluje BD Svatopluk o 21 milionů za nájem v Horoměřicích

Správce konkurzní podstaty společnosti H-System Josef Monsport podal žalobu na bytové družstvo Svatopluk o zaplacení 21 milionů za nájem za byty v Horoměřicích za poslední tři roky, řekl předseda družstva Martin Junek. Monsport informaci potvrdil, žalobu podle svých slov podal na základě loňského rozhodnutí Nejvyššího soudu.

Pochybné ocenění z Oxfordu pro prezidenta Svazu průmyslu. Ukrajinská společnost parazituje na jméně slavné univerzity

Prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák, který chce dávat "přes držku" studentům stávkujícím za klima, se na webu svazu chlubí pochybnou profesurou od ukrajinské společnosti European Business Assembly, kterou v roce 2000 založil podnikatel Anton Savvov. Ta se přiživuje na prestižním jméně slavné univerzity a díky kancelářím v britském Oxfordu se nazývá oxfordskou akademií.